2/8 Zamknij

Wizualizacja obecnej siedziby koncernu Ericsson w Łodzi (do 2016 r. ten budynek należał do firmy Ericpol) pojawiła się - jako Centrum Disco Polo - w

Gmina Michałowo

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Wizualizacja obecnej siedziby koncernu Ericsson w Łodzi (do 2016 r. ten budynek należał do firmy Ericpol) pojawiła się - jako Centrum Disco Polo - w materiałach Gminy Michałowo. Tak twierdzą projektanci łódzkiego gmachu, dla których to, co zrobili samorządowcy z Podlasia, jest po prostu plagiatem.

O Gminie Michałowo jest w ostatnich miesiącach głośno w całej Polsce z powodu disco polo. Najpierw jej samorządowcy pochwalili się naborem na następny rok szkolny do klasy, w tamtejszym ogólniaku, o profilu estradowym. Ten oddział będzie prowadzony we współpracy z Green Star Music, czyli wytwórnią, dla której nagrywa m.in. Akcent - zespół Zenka Martyniuka. Zaś na początku czerwca Gmina Michałowo zaprezentowała wizualizację Centrum Disco Polo w tym miasteczku. Część przyszłego obiektu, wybudowanego za ok. 10 mln zł (większość kosztów pokryłaby dotacja unijna), zajęłoby muzeum poświęcone temu gatunkowi muzyki. Marek Nazarko, burmistrz Michałowa, opowiadał, że turyści oglądaliby tam np. gitarę Zenka albo szminkę Shazzy.

Ale na razie burmistrz nie może skupić się na gromadzeniu artefaktów disco polo, bo Gmina Michałowo od zeszłego weekendu zmaga się z kryzysem wizerunkowym. Plagiat samorządowcom z Podlasia zarzuciło biuro architektoniczne Horizone Studio z Krakowa.

"Jako autorzy projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi informujemy, że rozpowszechniana przez Gminę Michałowo wizualizacja Centrum Disco Polo jest kradzieżą i przeróbką wizualizacji projektu autorstwa Horizone Studio" - napisali w oświadczeniu sprzed ostatniego weekendu architekci z Krakowa.

>>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>> Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy