Silni sparingpartnerzy piłkarek TME UKS SMS Łódź. Zdjęcia z meczu

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. W meczu sparingowym rozegranym na boisku przy ul. Milionowej wiceliderki ekstraligi TME UKS SMS Łódź przegrały z liderem - Czarnymi Sosnowiec.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego, dziewczęta TME UKS SMS Łódź uległy Czarnym Sosnowiec 1:2. W 33 minucie prowadzenie dla gości zdobyła Dorota Hałatek. Po godzinie gry było 1:1, kiedy to Tatsiana Markusheuskaya wykorzystała sytuację po rzucie wolnym Adriany Achcińskiej. Rywalki szybko odpowiedziały i już minutę później drugiego gola strzeliła Dżesika Jaszek.

Mecz z wysokości trybun oglądał trener kadry Miłosz Stępiński.

Przed przyjazdem do Łodzi Czarni Sosnowiec pokonali 7:0 Skrę Częstochowa, lidera grupy zachodniej drugiej ligi oraz 12:0 KA 4 resPect Krobia 12:0 (6:0), zespół z południowej grupy III ligi.

W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w styczniu w Sosnowcu, łodzianki wygrały 4:1. Łodzianki grały też z mistrzem Polski Górnikiem Łęczna i uległy 2:3. Granie z silnymi sparingpartnerami powinno przynieść efekty w rozgrywkach ligowych.

TME UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec 1:2 (0:1)

0:1 Hałatek (33), 1:1 Markusheuskaya (65), 1:2 Jaszek 66

TME UKS SMS: Szperkowska - Enjo, Zieniewicz, Konat, Jedlińska (80, Dyśkowska); Gąsieniec (75, Malesa), Achcińska, Grzybowska (80 Miś); Zbyrad (46, Sokołowska); Filipczak (46 Markusheuskaya), Rędzia (75, Krezyman). Trener: Marek Chojnacki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani