Skandal przy organizacji Fashion Week 2016! Wiosną imprezy...

  Skandal przy organizacji Fashion Week 2016! Wiosną imprezy nie będzie? [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jędrzejczak

  , Agnieszka Magnuszewska, Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Skandal przy organizacji Fashion Week 2016! Wiosną imprezy nie będzie? [ZDJĘCIA]
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  Skandal przy organizacji najbliższej edycji Fashion Week w Łodzi. Istnieje zagrożenie, że kwietniowa edycja imprezy w ogóle się nie odbędzie.
  FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016 - czy impreza na pewno się odbędzie?

  Chociaż w czwartek (21 kwietnia) rozpoczynają się pokazy XIV edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, hala, w której mają się one odbyć, nie została jeszcze opłacona.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy organizatorzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland, mieli zapłacić za wynajęcie hali do godz.
  12 w środę. Pieniądze jednak na konto spółki Expo - Łódź nie wpłynęły. To kwota ok. 130 tys. zł. Do tego czasu w hali nie były nawet rozstawione podesty na pokazy. Około godz. 12 trwały negocjacje organizatorów z władzami spółki Expo - Łódź i udało się wydłużyć termin wpłaty.

  - Termin na wpłatę pieniędzy za wynajem hali został przedłużony do czwartku, o godz. 11 - mówi Andrzej Mękarski, prezes spółki Expo - Łódź.

  Miasto płaci organizatorom za organizację każdej z edycji Fashion Week. Tym razem nie przeleje jednak na konto tej agencji nawet złotówki. Wierzyciele agencji oczekują kwoty znacznie przewyższającej pieniądze zabudżetowane w mieście na organizację FW.

  - Nie możemy zapłacić z góry za tę usługę, gdyż pieniądze w pierwszej kolejności musimy przelewać na konto zajęć komorniczych i cesjonariuszy firmy organizującej wydarzenie - mówi Bartłomiej Wojdak, dyrektor biura promocji i turystyki Urzędu Miasta Łodzi.

  CZYTAJ TEŻ: Fashion Week w Łodzi. Kto krytykuje imprezę, nie jest zapraszany

  Miasto zapłacić może zgodnie z umową dopiero za realizację wydarzenia. W innym przypadku byłaby to niegospodarność.

  - Miasto ma zagwarantowane w budżecie pieniądze na wydarzenie modowe. Jeśli nie uda się zorganizować tej edycji FW, będziemy myśleć o organizacji profesjonalnego wydarzenia modowego na jesieni - mówi Bartłomiej Wojdak.

  Równie zdenerwowani są projektanci, którzy chcieli przygotowywać się do pokazów jak i cała ekipa producencka. Większość z nich z góry zaznacza, że włożyła w organizację poprzednich wydarzeń FW wiele serca. Jednocześnie niestety wielu z tych ludzi do tej pory nie otrzymało pieniędzy nawet za pracę przy wiosennej i jesiennej edycji FW w 2015 roku. Z naszych informacji wynika także, że podczas obecnej edycji styliści zagrozili, że jeśli nie dostaną pieniędzy, nie rozpoczną pracy. Podobnie sytuacja ma wyglądać z namiotem, w którym zaplanowano Showroom. Namiot miał dojechać do Łodzi z Torunia.

  CZYTAJ TEŻ: Fashion Week 2016 w Łodzi. Kto pokaże kolekcje na Fashion Week?

  - Na szczęście mamy zabezpieczone prawo do nazwy i znaku do 2018 roku - mówi Bartłomiej Wojdak.

  Podczas jesiennej edycji FW doszło do podobnych sytuacji. Dzień przed pokazami, ekipa odpowiadająca za oświetlenie rozpoczęła demontaż urządzeń. Wiązało się to z tym, że organizator miał nie zapłacić za możliwość korzystania z hali jak i za pracę ekip producenckich.

  CZYTAJ TEŻ: Fashion Week 2016 w Łodzi. Zbliża się kolejna edycja

  - Fashion Week się odbędzie - komentuje Jacek Kłak, szef projektu FashionPhilosophy Fashion Week Poland. - Nie ma zagrożenia, że nie będzie imprezy. Mamy czas do jutra na wpłatę ok. 130 tys. zł. Stajemy na rzęsach, pożyczamy pieniądze, "uruchamiamy" przyjaciół i rodzinę. Gdyby impreza miała się nie odbyć, poinformowalibyśmy o tym 3-4 dni temu, bo nie byłobby sensu prowadzić dalej przygotowań. W tym roku z miasta nie wyszła ani złotówka na organizację imprezy. Płacenie za nią z własnych pieniędzy coraz mniej zaczyna nam się podobać, pożyczamy w tej chwili pieniądze z banków, co tworzy oczywiście problemy. System rozliczania tej imprezy z urzędem miasta jest dla mnie fatalny. Ale przyjęliśmy takie warunki umowy i godzimy się z nimi do końca tej umowy, czyli do końca roku - dodaje.

  Część radnych z komisji promocji i współpracy zagranicznej jest oburzona sposobem organizacji imprezy.

  - To fatalnie wpływa na wizerunek i promocję miasta. Gdyby wiosenna edycja Fashion Week się nie odbyła, projektanci , którzy mają brać w niej udział, straciliby do tej imprezy modowej zaufanie - podkreśla Jarosław Tumiłowicz, radny PO z komisji promocji i współpracy zagranicznej. - Tak źle z organizacją Fashion Week jeszcze nie było, choć od dawna mówi się, że jej organizatorzy mają problem z płynnością finansową.

  Komornicy sądowi nadzorują przygotowania do imprezy w starej hali Expo. Jeśli nie wpłynął pieniądze, będą uczestniczyć w całej imprezie. Z naszych informacji wynika, że w środę wieczorem odbyło się spotkanie ze sponsorami.

  PRZECZYTAJ OŚWIADCZENIE WŁADZ MIASTA: Fashion Week 2016 w Łodzi zagrożony. Miasto czeka na wyjaśnienia

  Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 11-17 kwietnia 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (50)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tumiłowicz

  aplikant sądowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A mnie zastanawia pojawiające się ciągle nazwisko Tumiłowicz. Facet jest zamieszany w sprawę gangu Garbatego,która toczy się w sądzie od paru lat. Jeden z bandziorów poszedł na współpracę i...rozwiń całość

  A mnie zastanawia pojawiające się ciągle nazwisko Tumiłowicz. Facet jest zamieszany w sprawę gangu Garbatego,która toczy się w sądzie od paru lat. Jeden z bandziorów poszedł na współpracę i wskazał na Tumiłowicza jako zleceniodawcę. Gang w 2004 roku miał na jego zlecenie zastraszać dzisiejszego organizatora Fashion week w związku ze sprawą w sądzie którą ten wytoczył Tumiłowiczom w sądzie.. Dziwne to trochę trzeba przyznać.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co za banda miernot , dyletantów i szkodników .

  czas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

  To już jest żałosne, że taką zgraję urzędasów zatrudnia p. Zdanowska , a nie potrafią zorganizować prostej imprezy. Od dawna mówię, że czerwona Łódź na platformie tonie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GOŚCIU! Organizowałeś w życiu coś większego niż własne urodziny?

  WTF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  Masz jasny i krystalicznie czysty umysł nie zmącony w najmniejszym stopniu znajomością zagadnienia. jeżeli czegoś nie wiesz lub się nie znasz - nie komentuj. Mniejszy wstyd.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie rozumiem!

  Łodziak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Kompletnie nie rozumiem: miasto przeleje pieniądze na wynajem MIEJSKIEJ hali po imprezie - dlaczego nie może po prostu rozliczyć imprezy wynwjem hali bez zbędnych przepływów finansowych?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a

  dlaczego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  miasto ma samo sobie płacić za halę to miasto wynajmuje hale i to organizatorzy fashion week musza zapłacić miastu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ponieważ...

  LDZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Ponieważ organizator zalega z płatnościami już nie pierwszy rok i cierpliwość wierzycieli się skończyła.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo!Zaoszczędzimy kupę kasy!

  Lodzermann (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Brawo!Pasożydy nie oskubią budżetu,pieniądze może pójdą na jakiś pożyteczny cel.Wygonić to tałatajstwo z miasta!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki rozumek taki komentarzyk

  LDZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Najpierw pomyśl później pisz. Myślenie naprawdę nie boli.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  ola z przedszkola! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  dadzą!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ej

  Coto (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

  ... Jeśli nie wpłynął [!!!powaznie??] pieniądze, będą uczestniczyć w całej imprezie... komornicy na wybiegi oj tak

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żaden skandal

  Palo Alto (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  to zwykła sytuacja w mieście Łodzi. :(


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na twojej wiosce się nie zdarza? Za mała?

  LDZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Kliniczny malkontent. Szkoda, że tego się nie leczy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miasto kreacji.

  kreator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 20

  Łódź kreuje - no i wykreowała. Kiedy Ci dyletanci z magistratu przestaną niszczyć wizerunek miasta, kiedy przestaną to miasto ośmieszać. zamiast pomóc w organizacji i finansowaniu imprezy...rozwiń całość

  Łódź kreuje - no i wykreowała. Kiedy Ci dyletanci z magistratu przestaną niszczyć wizerunek miasta, kiedy przestaną to miasto ośmieszać. zamiast pomóc w organizacji i finansowaniu imprezy przypominającej o istnieniu Łodzi, bodaj ostatniej takiej już, to nie potrafią znaleźć sposobu, aby uruchomić 130 tys. Żenada.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  anty-panty

  panty-galant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 5

  Ty kreator, pomyśl trochę (to nie boli). FW to prywatne przedsięwzięcie, a Łódź wykupuje na nim swoje reklamy i promocję. 130 tys to nie jest wielka kwota, ale chodzi o to, że organizatorzy tej...rozwiń całość

  Ty kreator, pomyśl trochę (to nie boli). FW to prywatne przedsięwzięcie, a Łódź wykupuje na nim swoje reklamy i promocję. 130 tys to nie jest wielka kwota, ale chodzi o to, że organizatorzy tej impeSki mają liczne długi u różnych osób. Miasto zapłaci za reklamę i promocję, ale impreza musi się odbyć. Nie ma imprezy - nie ma kasy. Proste? Zrozumiałeś?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po porostu

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20

  Odbędzie się impreza, miasto wypłaci kasę. Prosta umowa. Co jest tutaj niezrozumiałego? Jakie uruchomienie pieniędzy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komornik

  głodna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  Mnie dziś komornik zabrał całą rentę tj 1199 zł,bo tylko tyle mam pieniędzy,


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do głodnej

  syty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Komornik nie może zabrać całej renty. Jest kwota minimalna, która musi zostać na przeżycie. Coś 700 zł z haczykiem. Zobacz przepisy. Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fashion weekujcie się za własne pieniądze!!

  od pieniędzy podatników wara! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 12

  Po zaległe pieniądze zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście
  i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!!...rozwiń całość

  Po zaległe pieniądze zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście
  i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
  Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UWAŻAJ...

  WTF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Uważaj, bo pielęgniarz zabierze ci komputer i zawiąże rękawki na pleckach..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo