Skierniewiccy policjanci podsumowali ubiegły rok [ZDJĘCIA,...

  Skierniewiccy policjanci podsumowali ubiegły rok [ZDJĘCIA, FILM]

  Roman Bednarek

  Aktualizacja:

  Tygodnik ITS

  W poniedziałek, 11 lutego, odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach narada roczna, podczas której policjanci podsumowali wydarzenia
  1/25
  przejdź do galerii

  W poniedziałek, 11 lutego, odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach narada roczna, podczas której policjanci podsumowali wydarzenia ubiegłego roku. ©Roman Bednarek

  W poniedziałek, 11 lutego, odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach narada roczna, podczas której policjanci podsumowali wydarzenia ubiegłego roku.
  W naradzie gościnnie wziął udział komendant wojewódzki policji w Łodzi inspektor Andrzej Łapiński, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski, prokurator rejonowa Magdalena Hryniewicz-Rucińska oraz komendant skierniewickiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Tadeusz Zwoliński.

  Z prezentacji przedstawionej przez komendanta skierniewickiej policji młodszego inspektora Tomasza Jarzynę wynikało między innymi, że w 2018 r. skierniewiccy policjanci wykryli 608 przestępstw kryminalnych – o 46 więcej niż w roku 2017.

  Dziennie podejmowali średnio 36 interwencji. Tradycyjnie najwięcej interwencji było w samych Skierniewicach i w gminie Skierniewice.

  W 2018 r. policjanci zabezpieczyli 17 kg różnych narkotyków. W tej liczbie mieściło się prawie 8,2 kg marihuany i prawie 8,7 kg kokainy.

  W minionym roku policjanci zatrzymali 764 osoby, podczas gdy rok wcześniej zatrzymanych było 867. Wydarzyło się 98 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły. W roku 2017 było wprawdzie o sześć wypadków mniej, ale zginęło w nich 9 osób. Odebrano 107 praw jazdy, w tym 37 za przekroczenie prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym.

  Skierniewicka komenda policji pozyskała w 2018 r. 273,5 tys. zł z zewnątrz. W tej kwocie mieści się między innymi 130 tys. zł, przekazanych przez miasto Skierniewice na patrole ponadnormatywne, a także pieniądze samorządu skierniewickiego na zakup dwóch nowych samochodów i remont niektórych pomieszczeń komendy. W roku minionym skierniewiccy policjanci odbyli 867 patroli ponadnormatywnych.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo