Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skoda Superb Scout. Uterenowione auto na co dzień

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Na rynku pojawiła się odnowiona Skoda Superb. Auto zyskało nie tylko odświeżoną stylistykę oraz nowe systemy bezpieczeństwa. Jest także oferowane w nowej wersji - Scout.

To pierwsza taka wersja w rodzinie modelu Superb. Nazwa Scout w katalogu marki Skoda oznacza, że auto posiada atrybuty pozwalające na sprostanie wymogom jazdy poza asfaltowymi drogami. Chodzi zarówno o układ trakcji, jak i specjalne wyposażenie nadwozia. W wersji Scout oferowane są modele: Octavia, Kodiaq i Karoq. Do tego grona dołączył teraz również Superb.

Skoda Superb Scout występuje tylko w wersji kombi. Nadwozie zostało wzmocnione, zaś prześwit pod podwoziem powiększono o 15 mm w stosunku do zwykłej wersji Superb kombi. Dzięki temu na leśnych i polnych drogach auto może pokonywać nierówności, a także stawić czoła głębszym koleinom.

Auto wyróżnia się także stylizacją nadwozia. Charakterystycznym elementami są czarne nakładki z tworzywa sztucznego

Skoda Superb Scout. Uterenowione auto na co dzień
Skoda

obejmujące po obu stronach samochodu progi, dolne części drzwi oraz nadkola. Nowe zderzaki z przodu i z tyłu otrzymały offroadową stylizację. Oba zostały wyposażone w aluminiową ochronę podwozia. Są jeszcze chromowane relingi dachowe, zaś lusterka zewnętrzne otrzymały obudowę w kolorze srebrnym. W standardzie auto posadowiono na 18-calowych aluminiowych obręczach.

Także wnętrze wyróżniają elementy indywidualne dla wersji Scout. M.in. tapicerka siedzeń została wykonana ze specjalnej tkaniny z kontrastowymi szwami. W standardzie przednie fotele są podgrzewane i posiadają logo Scout na oparciach. To samo logo widnieje też na dekoracyjnych panelach z imitacją drewna na desce rozdzielczej. W opcji można zamówić fotele z Alcantary z brązowymi kontrastowymi przeszyciami.

Ciekawostką jest Pakiet Komfortowego Snu, w skład którego wchodzą rozkładane zagłówki oraz koc. Natomiast kierowca na ekranie systemu Infotainment ma do dyspozycji dodatkowy widok offroadowy.

Ułatwieniem jest elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, którą dodatkowo można wyposażyć w funkcję bezdotykowego otwierania. Warto dodać, że Superb Scout ma największy bagażnik w swoim segmencie. Jego standardowa pojemność wynosi 660 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń bagażową można powiększyć do 1950 l.

Do napędu Skody Superb Scout przeznaczono tylko najmocniejsze silniki dostępne w tym modelu. To 2-litrowa turbodoładowana jednostka wysokoprężna TDI i mocy 190 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 400 Nm. Drugim silnikiem jest jednostka benzynowa TSI (z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa) o pojemności 2 litrów i mocy 272 KM. W obu silnikach napęd jest przekazywany na obie osie za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni DSG. Obydwa są też wyposażone w technologię Stop/Start i odzysk energii hamowania.

Do kogo jest adresowana wersja Scout? Na przykład do osób, które potrzebują funkcjonalnego pojazdu, którym od czasu do czasu mogą zjechać z szosy lub często przemierzają drogi o złej nawierzchni. Auta uterenowione trafiają też w gusta ludzi lubiących aktywny styl życia. Takim pojazdem można dojechać do jeziora na wędkowanie, albo do leśniczówki w górach. Można się też wybrać zimą na narty bez obawy, że auto nie podoła trudom jazdy po zaśnieżonych górskich drogach. Natomiast latem można podłączyć przyczepę campingową lub przyczepę z łodzią.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Skoda Superb Scout. Uterenowione auto na co dzień - Motofakty

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki