Skra Bełchatów wygrała drugi mecz w Lidze Mistrzów [ZDJĘCIA]

Skra Bełchatów wygrała drugi mecz w Lidze Mistrzów
Skra Bełchatów wygrała drugi mecz w Lidze Mistrzów Krzysztof Szymczak
Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali francuski Tours VB 3:1 i prowadzą w tabeli grupy F siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W dwóch pierwszych setach bełchatowianie w dość prosty sposób zdobywali prowadzenie, którego później nie oddawali już do końca. Emocji w związku z tym wiele nie było, ale gdy PGE Skra zaczyna grać na swoim normalnym poziomie, to niewiele jest drużyn w Europie, które potrafią sprawić, by było się czym emocjonować.

Dopiero w trzecim secie kibice choć przez chwilę mogli nerwowo spoglądać na boisko, bo gracze z Tours robili wszystko, by przedłużyć to spotkanie. Szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, wykorzystując błędy bełchatowian, zwłaszcza w ataku. I tak, jak w dwóch pierwszych setach nie było emocji z powodu przewagi PGE Skry, tak w trzecim sprawiło to wysokie prowadzenie Tours.

Ale wreszcie czwarty set trzymał w napięciu od początku do końca. Kapitalnie zagrał Daniel Pliński, który i w bloku, i ataku był nie do zatrzymania. Świetnie spisywał się także Michał Winiarski, a w ataku siłę dołożył Kurek.

PGE Skra Bełchatów - Tours VB 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:22)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Możdżonek, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Kłos, Kooistra, Woicki, Cupković. Trener: Jacek Nawrocki.

Tours: Redwitz, Cala, Petr Konecny, David Konecny, Terzic, Smith, Gonzalez (libero) oraz Slawijew, Prevel, D'Almeida. Trener: Mauricio Paes.