Skra Bełchatów zapewniła sobie zwycięstwo w grupie Ligi Mistrzów

Dariusz Śmigielski/archiwum
Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w Belgii Precurę Antwerpia 3:1 i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie Ligi Mistrzów. Bełchatowianie świętowali wygraną z grupą dwóch tysięcy polskich kibiców, którzy dopingowali ich w Lotto Arenie.

Po pierwszym secie mogło wydawać się, że PGE Skra może mieć problemy z wygraną, bo rywale grali świetnie, a nie do zatrzymania był ich atakujący Marien Moreau. I tak jednak PGE Skra miała szansę na wygranie, bo przy stanie 24:22 dla belgijskiej drużyny asa zaserwował Mariusz Wlazły, ale arbiter niesłusznie przyznał punkt Precurze. Protesty trenera i zawodników nic nie dały.

Kto wie, czy paradoksalnie to właśnie nie ta sytuacja była gwoździem do trumny dla zespołu z Antwerpii, bo bełchatowianie, gdy są podrażnieni decyzjami sędziowskimi często grają dużo bardziej ambitnie. W trzech kolejnych partiach wygrali zdecydowanie, a zwłaszcza w drugim secie ich przewaga była miażdżąca.

Precura Antwerpia - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 14:25, 20:25, 19:25)

Precura: van Harskamp, van Walle, van Bemmelen, Moreau, van Rekom, Andrei, Deroey (libero) oraz Jorna, Depovere. Trener: Kris Tanghe.

PGE Skra: Uriarte, Marechal, Kłos, Wlazły, Winiarski, Lisinac, Tille (libero) oraz Brdjović. Trener: Miguel Falasca.