SLD domaga się więcej pieniędzy na odśnieżanie Łodzi

mar
Jarosław Kosmatka
Udostępnij:
W związku z trwającym od kilku dni atakiem zimy i niedostateczną ilością pieniędzy zabezpieczonych na usuwanie jego skutków, Tomasz Trela, przewodniczący SLD w Łodzi, wystosował do Prezydent Hanny Zdanowskiej pismo z apelem o ich zwiększenie:

"Intensywne opady śniegu powodują nie tylko powstawanie utrudnień w ruchu samochodowym i opóźnienia komunikacji zbiorowej. Od kilku dni mieszkańcy Łodzi skarżą się na pokrywę śnieżną, zalegającą na miejscach parkingowych, chodnikach i przystankach w całym mieście. Pługopiaskarki, oczyszczając ulice, spychają śnieg na chodniki i przystanki, które odśnieżane są rzadko lub wcale, a jeśli już są - to poprzez blokowanie śniegiem miejsc parkingowych i zrzucanie śniegu na ulice. Ta śnieżna breja jest następnie rozjeżdżana i rozchlapywana przez przejeżdżające auta.

Można zrozumieć, że trwająca śnieżyca powoduje, że odśnieżanie jest mało efektywne. Jednak w Łodzi jest zbyt wiele miejsc gdzie śnieg zalega już kilka dni. Wszyscy wiemy, że każdorazowy wyjazd pługopiaskarek to dla Miasta ogromny koszt. Jednak bezpieczeństwo łodzian jest z pewnością cenniejsze. Zapewnienie normalnego funkcjonowania Miasta i bezpieczeństwo mieszkańców jest podstawowym zadaniem gminy i obowiązkiem władz, niezależnie od koniecznych do poniesienia na ten cel nakładów.

Bardzo niepokojący jest również fakt, iż pieniądze przeznaczone na zimowe utrzymanie dróg są już prawie w całości wydane. Prognoza pogody na najbliższe dni przewiduje bowiem kolejne opady.

Apeluję do Pani Prezydent o pilne przedłożenie do Rady Miejskiej w Łodzi projektu uchwały zwiększającej środki finansowe na usuwanie skutków zimy i oczyszczanie Miasta oraz o skuteczne wyegzekwowanie realizacji zadań w tym zakresie od podmiotów do tego zobowiązanych."

Tomasz Trela,
przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Łodzi

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

v
vol
co jak co, ale SLD z Jońskim na czele, skutecznie wie, jak odśnieżyć Łódź !!! :) a już nawet jak w terminie przetarg napisać.
Chyba po tym artykule, a dokładniej po tym jak działa SLD widać kim są ich wyborcy. Bo z całym szacunkiem, ale nawet średnio bystra osoba widzi, pewien schemat: na przekór temu co akurat jest w polityce, tak aby cukrzyć wyborcom. Teraz Zima, a parę tygodni wcześniej, zaczeli mówić że stadiony to muszą być dwa - choć władze powiedziały, że jeden rozpatrują. Jak był pomysł na dwa stadiony, to wtedy SLD krzyczało, że szkoda pieniędzy i tylko jeden stadion potrzebny.
Dla mnie w tym momencie takie zachowanie jest po prostu, płytkie i żałosne...
b
bbb
Joński wróć! Odśnież nam Łódź
Tak jak tylko ty potrafisz :)
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie