Śledztwo w sprawie samobójstwa 23-latka

  Śledztwo w sprawie samobójstwa 23-latka

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Śledztwo w sprawie samobójstwa 23-latka

  ©123rf

  Prokuratura wciąż wyjaśnia, dlaczego 23-latek, który w nocy z soboty na niedzielę powiesił się w kamienicy w centrum Łodzi, dwie godziny wcześniej nie został przyjęty do Szpitala Psychiatrycznego im. Babińskiego w Łodzi. Śledczy dotarli do książki prowadzonej w izbie przyjęć szpitala, z której wynika, że 23-latek nie zgodził się na pozostanie w placówce przy ul. Aleksandrowskiej.
  Śledztwo w sprawie samobójstwa 23-latka

  ©123rf

  Nie przesądza to sprawy, bowiem - jak zaznacza Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi - w niektórych przypadkach, gdy istnieją uzasadnione obawy, że pacjent może zrobić sobie krzywdę, powinien być przyjęty do szpitala - nawet wbrew swej woli - na okres do 10 dni.

  I taki był przypadek 23-latka, który wcześniej chciał popełnić samobójstwo - połknął leki przeciwbólowe, a na dodatek okaleczył sobie rękę. Najpierw trafił do szpitala Barlickiego, w którym go opatrzono, po czym przewieziono go na oddział toksykologii Instytutu Medycyny Pracy. Po odtruciu 23-latka przewieziono karetką do szpitala Babińskiego, w którym jednak nie pozostał.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Samobójstwo łodzianina. Nie znalazł pomocy w szpitalu

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo