Służba zdrowia jak z bajki

  Służba zdrowia jak z bajki

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Cudzoziemcy bardzo chętnie korzystają z usług polskich lekarzy. I nie mogą się ich nachwalić. I usług, bo dla nich są tanie, i lekarzy, bo kompetentni i empatyczni. Zero skarg do Narodowego Funduszu Zdrowia, że lekarz naburmuszony, czy że leczy jak za króla Ćwieczka.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  I nie ma się co dziwić, że polecają naszych lekarzy swoim rodakom. Sami lekarze też zadowoleni, bo każdy lubi mieć satysfakcję z pracy i godziwy zarobek. I w ten sposób w świat idzie dobra opinia o polskiej medycynie: profesjonalnej i nieobciążonej grzechem złej organizacji.

  Wyobrażam sobie, jak Niemcy, Anglicy czy Duńczycy, do których dotarła zła opinia o polskiej medycynie, na której nikt inny, jak tylko nasi rodacy nie zostawiają suchej nitki, nie mogą się nadziwić naszemu utyskiwaniu na służbę zdrowia. Przecież żaden z zagranicznych pacjentów nie narzeka na długie kolejki, gdyż nigdy nie usłyszał, że najbliższy termin wizyty będzie za pół roku.
  Gdyby do tego obcokrajowcy oglądali polski serial telewizyjny "Na dobre i na złe", którego akcja rozgrywa się w idyllicznym szpitalu w Leśnej Górze, czyli swoistej "Bajkolandii", ich wyobrażenie o polskiej medycynie byłoby jeszcze lepsze.

  Możemy tylko pozazdrościć, że w takich bajecznych okolicznościach dochodzi do spotkania cudzoziemskich pacjentów z polskimi lekarzami. Jeszcze raz sprawdza się zasada, że choroba, jak i najdrobniejsza przypadłość, nie lubią bezpłatnego leczenia.

  Joanna Leszczyńska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo