Smaki Ziemi Łódzkiej

  Smaki Ziemi Łódzkiej

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W niedzielę w Manufakturze czwarta edycja imprezy pod hasłem "Smaki Ziemi Łódzkiej".
  1/2
  przejdź do galerii

  W niedzielę w Manufakturze czwarta edycja imprezy pod hasłem "Smaki Ziemi Łódzkiej". ©Dziennik Łódzki/archiwum/Artur Kostkowski

  Amatorzy regionalnej kuchni powinni w następną niedzielę wybrać się do łódzkiej Manufaktury. Odbędzie się tu bowiem czwarta już edycja imprezy pod hasłem "Smaki Ziemi Łódzkiej".
  W Manufakturze pojawi się 26 stoisk, a prezentowane będą tam kulinarne specjały województwa łódzkiego.

  Będzie można m.in. spróbować chleba pieczonego tradycyjnie na zakwasie, wędlin przygotowanych według dawnych przepisów, a także miodów, ciasta i nalewek. Wszystkie wyroby są oryginalne i nie znajdziemy w nich konserwantów.

  To nie koniec atrakcji: podczas imprezy będzie można posłuchać folklorystycznej muzyki w wykonaniu zespołów z naszego województwa.

  Osoby, które lubią gotować, ale nie gustowały dotychczas w regionalnych potrawach naszego regionu mogą w Manufakturze nadrobić braki. Do ich dyspozycji będą bowiem panie z kół gospodyń wiejskich z naszego województwa. Gospodynie podpowiedzą, jak przyrządzać tradycyjne dania z Łódzkiego.

  Dla uczestników "Smaków Ziemi Łódzkiej" przewidziano też konkursy, zarówno muzyczne, jak i kulinarne. O "Folk-Nutę" powalczą zespoły folklorystyczne z naszego województwa, a konkurs "Smaczne Łódzkie" wyłoni najlepsze potrawy regionu łódzkiego.


  CZYTAJ TAKŻE:
  SMAKI ZIEMI ŁÓDZKIEJ: PRZEPISY!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo