Śmieciarki i zarządzanie, czyli wpadam w osłupienie

  Śmieciarki i zarządzanie, czyli wpadam w osłupienie

  Paweł Domarecki

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pierwsze konkretne obietnice nowej władzy - padły. Zapoznałem się z nimi, zapytałem o to i owo obiecującego wiceprezydenta - i sam wpadłem. W tytułową konfuzję. I to przez kogo? Przez Dariusza Jońskiego! Choć przecież ja tak bardzo nie chcę - żeby to właśnie on mnie wtrącał w stan osłupienia! Ja jestem od zawsze prorynkowy pragmatyk, do ciężkiego licha! Mnie się koło jakości Deminga i efektywność w zarządzaniu - nigdy w życiu z żadną Lewicą nie kojarzyły!!!
  No to zapisujemy te obietnice. Żeby potem nie było, żeśmy coś źle usłyszeli. Oto, co powiedział wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński na spotkaniu z P.T. łódzką Publicznością:
  - W tym roku kanalizacja osiedle Ziołowa (Radogoszcz).
  - Wycięcie tamże starych niebezpiecznych drzew.
  - No i łatanie dziur w drogach w całej Łodzi już w weekend.
  - Plus zmiana godzin pracy śmieciarek, żeby korki rano były mniejsze (rozumiem, że chodzi tu o WCZEŚNIEJSZE wyjazdy owych wozów, a nie PÓŹNIEJSZE, bo to ostatnie byłoby kompletnie bez sensu.)

  Ludność osiedla Ziołowa zamarła z wrażenia. Takoż ludność Łodzi.
  A mnie szczęka opadła. Nie, nie przez te drzewa, rury czy dziury do załatania (w ocenę sprawnej taktyki PR-owej bawić się tu nie będę, są lepsi).

  Przez coś ZNACZNIE ważniejszego!

  Bo tak zupełnie na gorąco: Jeśli wiceprezydent Łodzi potrafi już w pierwszych tygodniach urzędowania od ręki załatwić z tymi śmieciarkami, żeby jeździły po mieście - jego kluczowych dla transportu rejonach - nie rano, a rzeczywiście u schyłku nocy - dogadując się w związku z tym ze związkowcami i mając na taką NOCNĄ ich pracę - dodatkowe środki w chudym budżecie... To OK, uwierzę, że to nie tylko czcza obietnica. I że może, kto wie, przynajmniej na początek, skuteczny z niego dla Łodzi urzędnik - skoro obiecuje dokładnie i TYLKO to, co TEGOROCZNY łódzki budżet może spełnić i unieść. Znaczy ten zestawiany i uchwalany w zasadzie przez poprzednią ekipę. To tak dla przypomnienia (i sprawiedliwości;).

  (Uwaga - tu chciałem nawet coś tak więcej politycznie skomentować, ale... hmmm... Nie, jednak polityka to przy tych łódzkich śmieciarkach mały pikuś. Nie będę tu ględził o polityce, bo się na niej nie znam. Tak naprawdę to ja cały czas myślę o tych wozach MPO. Dla mnie, piszącego od lat o zarządzaniu, to bowiem najważniejszy, wbrew pozorom, element dzisiejszych obietnic Dariusza Jońskiego).

  Czyżby DJ rzeczywiście myślał po... menedżersku? I to kategoriami Edwarda Deminga? (takiego typa, co Japończyków nauczył po wojnie sprawnego zarządzania i skutecznego podnoszenia jakości, czego mu do dziś jego rodacy - Amerykanie - wybaczyć nie potrafią:)

  Zastrzegam przy tym - cały czas rozumiem - prostodusznie - tę obietnicę DJ jako zapowiedź WCZEŚNIEJSZEGO a nie późniejszego wyjeżdżania wozów MPO w trasy, bo jeśli to miałoby dziać się później - to byłoby zdecydowanie niemądre - bo przeciwskuteczne (Już po napisaniu tego odcinka bloga wiceprezydent telefonicznie osobiście potwierdził mi, że chodzi mu o wyjazdy NOCNE, i to rzeczywiście dwie godziny wcześniej. A dlaczego - A bo jak był rano na ulicy Mielczarskiego, sprawdzając postępy przy odśnieżaniu, to go rzeczona śmieciarka MPO zablokowała, wymusiła na paru autach zawracanie pod prąd - i on właśnie wówczas doznał owego gwałtownego przypływu inwencji - przyp. mój:).
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo