Śmierć 18-latki z Piotrkowa. Maturzystka zmarła po wizycie pogotowia. Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie o przyczynę

  • Dziennik Łódzki

Karolina Wojna

,

Marek Obszarny

Przyczyna śmierci 18-letniej Angeliki z Bogusławic, która zmarła w domu mimo wizyty zespołu pogotowia ratunkowego, pozostaje nieznana. Przeprowadzona we wtorek, 5 lutego, sekcja zwłok nastolatki nie dała odpowiedzi. Konieczne są specjalistyczne badania, które zleciła już prokuratura w Piotrkowie.

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 18-latki z powiatu piotrkowskiego. Angelika zmarła tydzień temu po wizycie zespołu pogotowia, które nie zabrało nastolatki do szpitala. Sprawę ujawniły portal NaszeMiasto.pl oraz "Dziennik Łódzki".

Ratownicy medyczni z karetki "P" stacjonującej w Wolborzu - jak ustaliliśmy w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi - postawili diagnozę całkowicie różną od stanu, w jakim dwie godziny później Angelikę zastała lekarka nocnej pomocy (NPL). Uznali bowiem, że to kolka nerkowa, czyli dolegliwość w żaden sposób nie zagrażająca życiu pacjentki...

- Sekcja zwłok nie wykazała przyczyn zgonu, zlecamy badania histopatologiczne i toksykologiczne - powiedziała nam Agnieszka Kuźnicka, prokurator rejonowy w Piotrkowie.

Śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności śmierci 18-latki, gromadzą dokumentację medyczną z czasu, gdy udzielano pomocy dziewczynie. Angelika, maturzystka I LO w Piotrkowie, zmarła w nocy z 29 na 30 stycznia, w rodzinnym domu w Bogusławicach.

CZYTAJ TAKŻE: 18-letnia Angelika zmarła mimo wizyty pogotowia

Dziewczyna źle czuła się już w szkole. W nocy, do domu rodzina wezwała pogotowie. Nastolatka nie chciała jechać do szpitala, ale wówczas diagnoza postawiona przez ratownika medycznego nie wskazywała na stan zagrożenia życia. Po drugim wezwaniu, godzinę później, dyspozytor odmówił wysłania karetki i polecił wezwać nocną pomoc lekarską. Angelika zmarła przy lekarce z NPL. Gdy była reanimowana, na miejsce przyjechały trzy karetki, ale na pomoc było już za późno.

Wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych powinny być znane za około miesiąc.

Szczegóły tej dramatycznej sprawy w najbliższym wydaniu tygodnika "7 Dni Piotrków", w piątek, 8 lutego, razem z "Dziennikiem Łódzkim"!

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.02.2019, 23:54

Jak sam jestes wystarczajaco bystry, zeby oceniać prace dyspozytorow i doskonale wiesz na czym ona polega to śmiało!! Moze uratujesz kogos.

20.02.2019, 08:40

W pogotowiu w Piotrkowie dzieje się źle. Po przyjeździe do mojego taty stwierdzili że nie widzą podstawy do zabrania. Nerwy rozpacz płacz to nam zafundowali. Zabrali Śp tatę z wielką łaską. Okazało się że był przyjęty do szpitala w stanie krytycznym. Brak słów i kondolencje dla Rodziny zmarłej 18latki.

19.02.2019, 17:25

W pogotowiu nie jeżdżą już lekarze i w tym jest problem. A dyspozytorzy medyczni również nie są zbyt bystrzy, bo ich stawki są niskie, więc pracować jako dyspozytorzy chcą tylko tacy, którzy nie mają szans dostać innej roboty.

14.02.2019, 11:42

to na kolke nawet się umiera czy takich mamy lekarzy

11.02.2019, 22:00

Skończ i spuść wodę, bo śmierdzi....

11.02.2019, 16:58

nie podjeżdżajcie pod tzw szpital Dializa w ŁASKU bo to umieralnia i nawet przypadkowi mogą stac sie ofiarami

10.02.2019, 15:16

Proszę przeczytac wczesniejsze akrtykuly na ww temJe i dopiero wyrazac opinie.Dziewczyna odmowila przewiezienia do szpitala co poreczyla wlasnym podpisem na karcie wizyty. Jesli juz polegamy na informacjach dziennikarzy DŁ...

08.02.2019, 17:36

Dziennik Łódzki działa jak tvp pokazała czyli w ramach "po pisu"

08.02.2019, 17:33

pavulon to kojarzy się raczej z Łodzią

07.02.2019, 17:19

Doprawdy niepojęte, że prokuratura bawi się w jakieś sekcje zwłok i badania histopatologiczne w takich przypadkach... przecież wystarczy przejrzeć komentarze pod pierwszym lepszym artykułem dotyczącym tematu i już wiadomo, kto jest winien :]
Wszystko jak na dłoni ;>

07.02.2019, 09:48

Selekcja to jest po szczepionkach. Wystarczy udać się na neurologię dziecięcą.

07.02.2019, 09:26

Mam nadzeje ze tych nie szczepionych selekcja naturalna wybije. Pozostana ci madrzejsi.

06.02.2019, 22:40

Myślę, że nie chciała jechać, bo miała coś na sumieniu... Sorry, ale gdyby była czysta nie zapieralaby się tak...
Bała się, że lekarze odkryją prawdę... Czas pokaże co jej było...

06.02.2019, 21:35

Ciekawe czy nie była przed śmiercią na szczepieniu. Pare lat temu chłopak też umarł bo niby nic mu nie buło. Okazało się, że ostatnie szczepienie go zabiło

06.02.2019, 21:19

Pozwałbym was do sądu .Ale skoro Sekcja nic nie wykazała to może toksykologia .Mogą wyjść ciekawe rzeczy.

06.02.2019, 20:53

Nie pojechała, bo diagnoza nie zagra ala życiu, co jednak okazało się być inaczej.

06.02.2019, 19:39

Jesteś glupi

06.02.2019, 15:23

Pewnie by pojechała gdyby ratownicy nie zdiagnozowali jej w niepoprawny sposób, a tak powiedzieli że to kolka nerkowa i nie zagraża życiu, to dziękuję do widzenia. Zrobiłabym tak samo nikt nie lubi siedziec w szpiralu, jeśli stan nie jest ciezki, zawsze mozna udac sie do lekarza pierwszeho kontaktu w takim wypadku.

06.02.2019, 14:49

Coraz wiecej lekcewarzeniqa stanu zdrowia ludzi przez lekarzy dzisiaj w woj dolnosląskim facet jezdzał z bólem brzucha od szpitala do szpitala wypisywali lekcewarzyli gdy trafił do trzeciego szpitala zmarł okazało sie że ma sepsę tak dzisiaj lecza lekarze zero pojęcia ten zawód zeszedł na psy morduja tylko ludzi w szpitalach.Kiedys pamietam jak śmierdziało w szpitalu chemia do mycia zapach dezynfekcji dzis k**** nic zapach zarazków.Lekarze doprowadzili szpitale do ruiny a wszystko zwalaja na ludzi ciagle im mało.Pracuje w szpitalu i w kilku przychodniach na raz zarabiaja krocie ludzie sami za dobra robote daja łapówy na co im jeszcze inne dyżury pózniej narzekaja że dużo pracują skurwesyny ludzi morduja.Przeczytac książkę Biali Bogowie opisana jak traktowali ojca Znanego Dziennikarza i jego.Lekarze sa tacy nie mili zero kultury wychowania 10 lat chodze z chora osoba po różnych szpitalach widziałem wszystko nic sobie nie robia Bogowie ale i ich dopadnie ta starośc choroba i śmierć rozliczy jak wszystkich bezduszni ludzie.Pracowac tylko w szpitalu i bedzie dobrze kiedy ten system wreszcie rozwala bialą Mafię.Mogla jechac teraz Ty szukasz winnego nie masz pojecia jak nie pracowałas w slużbie zdrowia

06.02.2019, 14:39

.

06.02.2019, 13:47

przedawkowali jej pavulon

06.02.2019, 12:15

Nie skorzystała z tego.
Żyjemy w wolnym kraju, gdzie nie ma przymusu leczenia.
Wybór dziewczyny a teraz szukanie na siłę winnych.
Szanowni dziennikarze już na wstępie swojego artykułu sugerują, że to przez to, że zespół nie zabrał dziewczyny do szpitala.
Nie chciał? czy raczej dziewczyna nie chciała?
Później się dziwić po takich pożal się Boże artykułach społeczeństwo jest źle nastawione do różnego rodzaju służb.
No i szanowni dziennikarze nie wiedzą, że pogotowia to nie ma już dobrych kilka lat, tylko jest Ratownictwo Medyczne??
Może zamiast pieć farmazony lepie się dokształcić??