Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych na Kilińskiego w Łodzi. Policja poszukuje świadków wypadku w Łodzi 12.08.2019

Darek MatyjaszczykZaktualizowano 
Śmiertelne potrącenie na Kilińskiego w Łodzi Krzysztof Kapica
Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych na Kilińskiego w Łodzi miało miejsce w sobotę wieczorem. Zginęła starsza kobieta. Policja poszukuje świadków wypadku na Kilińskiego.

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych na Kilińskiego 296 w Łodzi miało miejsce w sobotę 10 sierpnia około godziny 21.30. Sprawę wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 52-letni kierujący oplem astra nie ustąpił pierwszeństwa 79-letniej pieszej znajdującej się na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Starsza kobieta przechodziła ze strony prawej na lewą w stosunku do jadącego pojazdu. W wyniku odniesionych obrażeń, mimo reanimacji, kobieta zmarła. Kierowca był trzeźwy.

Policja poszukuje świadków zdarzenia. Kontakt osobisty bądź telefoniczny z Wydziałem Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym tel. 42 665 25 47 bądź 42 665 25 01.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Proponuję wstrzymać się od komentarzy dopóki sprawa nie jest rozstrzygnięta... A wątpliwości może budzić kilka rzeczy, np. zeznania męża, z którym kobieta była na spacerze...

;)
2019-08-11T16:14:34 02:00, 666:

Mnie wczoraj pieszy bez spojrzenia czy coś jedzie wszedł przed maskę. Był zdziwiony że na niego trąbię, stwierdził że jest przejście i żebym spierdalał. Kochani piesi, przed wejściem na przejście należy przy nim stanąć, spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo wejść i obserwować prawą stronę. Wejście na przejście z marszu to wtargnięcie - jeśli ja muszę ostro hamować, mam kamerę to wasza wina. Mam w dupie to, że ktoś mi wtargnie i zginie - interesuje mnie jedynie to, że przez debila czeka mnie batalia w sądzie. Pamiętajcie, świat jest stworzony tak, że silniejszemu należy ustapic.

2019-08-11T22:40:36 02:00, Gość:

Uważaj, też kiedyś spotkasz silniejszego. Może przeżyjesz ale do śmierci będziesz tego żałował.

2019-08-12T00:46:35 02:00, Kierwca:

To fachowo nazywa się wejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. I tak jak mówisz wina leży po stronie pieszego. Tak samo jak wyjście zza przeszkody np autobusu na przystanku czy stojących samochodów w korku z przeciwka

2019-08-12T10:14:47 02:00, Andżeju:

Wyjście zza samochodu w korku nie jest żadnym wyjściem zza przeszkody. Samochodu w korku jest w ruchu i nie jest przeszkodą na PdP a pieszy jest już na PdP i ma pierwszeństwo więc radzę uważać jadąc przez przejście i widząc korek z przeciwka. Wejście NA JEZDNIĘ bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd też inaczej jest rozumiane przez policję a inaczej przez większość kierowców. I nie ma też tak przepisu który by obligował pieszego do zatrzymania się i rozglądania przed wejściem na pasy. Jeśli pieszy jest wstanie wejść na pasy bez zatrzymania i nie wejdzie na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd to ma do tego prawo.

2019-08-12T11:51:12 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Nie znasz kodeksu.

Ty znasz to nam wytłumacz jaki przepis obliguje pieszego do tego że ma się zatrzymać i rozglądać jak ma np dobrą widoczność na drogę wchodząc na przejście. Powiedz nam jaki przepis zabrania wchodzenia pieszym na przejście jak samochody stoją w korku, albo jak pieszy może wejść na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd skoro zostaje potrącony kilka metrów od wejścia na jezdnię.

G
Gość
2019-08-12T10:39:30 02:00, Gregoire:

Zapewne ten sam przypadek co miał Najsztub. Staruszka wbiegła na przejście dla pieszych z ogromną prędkością, nie miała odblasków i myślała że może sobie tak po prostu wejść na przejście dla pieszych! Zobaczymy jak sąd podejdzie czy tylko Najsztub jest specjalnie traktowany....

2019-08-12T10:53:03 02:00, michał:

Nie ebde usprawiedliwial pajaca z auta ale staruszkowie wielokrotnie lezli mi pod maske machajac laską...

i ty będziesz stary

A
Andżeju
2019-08-11T16:14:34 02:00, 666:

Mnie wczoraj pieszy bez spojrzenia czy coś jedzie wszedł przed maskę. Był zdziwiony że na niego trąbię, stwierdził że jest przejście i żebym spierdalał. Kochani piesi, przed wejściem na przejście należy przy nim stanąć, spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo wejść i obserwować prawą stronę. Wejście na przejście z marszu to wtargnięcie - jeśli ja muszę ostro hamować, mam kamerę to wasza wina. Mam w dupie to, że ktoś mi wtargnie i zginie - interesuje mnie jedynie to, że przez debila czeka mnie batalia w sądzie. Pamiętajcie, świat jest stworzony tak, że silniejszemu należy ustapic.

2019-08-11T22:40:36 02:00, Gość:

Uważaj, też kiedyś spotkasz silniejszego. Może przeżyjesz ale do śmierci będziesz tego żałował.

2019-08-12T00:46:35 02:00, Kierwca:

To fachowo nazywa się wejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. I tak jak mówisz wina leży po stronie pieszego. Tak samo jak wyjście zza przeszkody np autobusu na przystanku czy stojących samochodów w korku z przeciwka

2019-08-12T10:14:47 02:00, Andżeju:

Wyjście zza samochodu w korku nie jest żadnym wyjściem zza przeszkody. Samochodu w korku jest w ruchu i nie jest przeszkodą na PdP a pieszy jest już na PdP i ma pierwszeństwo więc radzę uważać jadąc przez przejście i widząc korek z przeciwka. Wejście NA JEZDNIĘ bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd też inaczej jest rozumiane przez policję a inaczej przez większość kierowców. I nie ma też tak przepisu który by obligował pieszego do zatrzymania się i rozglądania przed wejściem na pasy. Jeśli pieszy jest wstanie wejść na pasy bez zatrzymania i nie wejdzie na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd to ma do tego prawo.

2019-08-12T11:51:12 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Nie znasz kodeksu.

Tak sobie tłumacz. Jak potrącisz pieszego co był na PdP i to za jego połową i powiesz policjantowi że on ci "wtargnął" zza pojazdu to prawa jazdy na pewno nie zachowasz. Proponuję udać się do WRD lub najbliższej szkoły jazdy i zapytać.

.
2019-08-11T16:14:34 02:00, 666:

Mnie wczoraj pieszy bez spojrzenia czy coś jedzie wszedł przed maskę. Był zdziwiony że na niego trąbię, stwierdził że jest przejście i żebym spierdalał. Kochani piesi, przed wejściem na przejście należy przy nim stanąć, spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo wejść i obserwować prawą stronę. Wejście na przejście z marszu to wtargnięcie - jeśli ja muszę ostro hamować, mam kamerę to wasza wina. Mam w dupie to, że ktoś mi wtargnie i zginie - interesuje mnie jedynie to, że przez debila czeka mnie batalia w sądzie. Pamiętajcie, świat jest stworzony tak, że silniejszemu należy ustapic.

2019-08-11T22:40:36 02:00, Gość:

Uważaj, też kiedyś spotkasz silniejszego. Może przeżyjesz ale do śmierci będziesz tego żałował.

2019-08-12T00:46:35 02:00, Kierwca:

To fachowo nazywa się wejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. I tak jak mówisz wina leży po stronie pieszego. Tak samo jak wyjście zza przeszkody np autobusu na przystanku czy stojących samochodów w korku z przeciwka

2019-08-12T10:14:47 02:00, Andżeju:

Wyjście zza samochodu w korku nie jest żadnym wyjściem zza przeszkody. Samochodu w korku jest w ruchu i nie jest przeszkodą na PdP a pieszy jest już na PdP i ma pierwszeństwo więc radzę uważać jadąc przez przejście i widząc korek z przeciwka. Wejście NA JEZDNIĘ bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd też inaczej jest rozumiane przez policję a inaczej przez większość kierowców. I nie ma też tak przepisu który by obligował pieszego do zatrzymania się i rozglądania przed wejściem na pasy. Jeśli pieszy jest wstanie wejść na pasy bez zatrzymania i nie wejdzie na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd to ma do tego prawo.

Pierdolisz przygłupie. Nie znasz kodeksu.

E
Ech

Kobieta niezłomna!

Widziała samochód, ale wlazła!

Należało jej się.

Warto było...

m
michał
2019-08-12T10:39:30 02:00, Gregoire:

Zapewne ten sam przypadek co miał Najsztub. Staruszka wbiegła na przejście dla pieszych z ogromną prędkością, nie miała odblasków i myślała że może sobie tak po prostu wejść na przejście dla pieszych! Zobaczymy jak sąd podejdzie czy tylko Najsztub jest specjalnie traktowany....

Nie ebde usprawiedliwial pajaca z auta ale staruszkowie wielokrotnie lezli mi pod maske machajac laską...

m
michał

Wszedzie nasrane kamer w kazdym kierunku a jak trzeba to zadnej nie ma.

b
babcia

A ja powiem tak...nie mam problemu z przejściem czy przejazdem rowerem na pasach...nie wlaze na szybko na pasy,zawsze chwile czekam,,oczywiście uważnie się rozglądam..nie wjezdzam rowerem ,jeśli nie ma sciezki..zawsze schodzę,czekam az mnie samochod przepuści...o dziwo,zauwazylam,ze jak cierpliwie czekam..nie długo..samochody się zatrzymują i ladnym ggestem kierowca pokazuje mi...proszę przejść...przechodzę,skinam glowe w podziękowaniu...należy być ostrożnym z obu stron..pieszy,rowerzysta,,kierowca samochodu...mam 66 lat..może to stara szkola znajomości ruchu drogowego..:))))))

G
Gregoire

Zapewne ten sam przypadek co miał Najsztub. Staruszka wbiegła na przejście dla pieszych z ogromną prędkością, nie miała odblasków i myślała że może sobie tak po prostu wejść na przejście dla pieszych! Zobaczymy jak sąd podejdzie czy tylko Najsztub jest specjalnie traktowany....

A
Andżeju
2019-08-11T16:14:34 02:00, 666:

Mnie wczoraj pieszy bez spojrzenia czy coś jedzie wszedł przed maskę. Był zdziwiony że na niego trąbię, stwierdził że jest przejście i żebym spierdalał. Kochani piesi, przed wejściem na przejście należy przy nim stanąć, spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo wejść i obserwować prawą stronę. Wejście na przejście z marszu to wtargnięcie - jeśli ja muszę ostro hamować, mam kamerę to wasza wina. Mam w dupie to, że ktoś mi wtargnie i zginie - interesuje mnie jedynie to, że przez debila czeka mnie batalia w sądzie. Pamiętajcie, świat jest stworzony tak, że silniejszemu należy ustapic.

2019-08-11T22:40:36 02:00, Gość:

Uważaj, też kiedyś spotkasz silniejszego. Może przeżyjesz ale do śmierci będziesz tego żałował.

2019-08-12T00:46:35 02:00, Kierwca:

To fachowo nazywa się wejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. I tak jak mówisz wina leży po stronie pieszego. Tak samo jak wyjście zza przeszkody np autobusu na przystanku czy stojących samochodów w korku z przeciwka

Wyjście zza samochodu w korku nie jest żadnym wyjściem zza przeszkody. Samochodu w korku jest w ruchu i nie jest przeszkodą na PdP a pieszy jest już na PdP i ma pierwszeństwo więc radzę uważać jadąc przez przejście i widząc korek z przeciwka. Wejście NA JEZDNIĘ bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd też inaczej jest rozumiane przez policję a inaczej przez większość kierowców. I nie ma też tak przepisu który by obligował pieszego do zatrzymania się i rozglądania przed wejściem na pasy. Jeśli pieszy jest wstanie wejść na pasy bez zatrzymania i nie wejdzie na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd to ma do tego prawo.

G
Gość

to ile jeszcze starszych i dzieci zginie na pasach w Lodzi? Pani Zdanowska niech odpowie.

D
Dorota

Rodzinę zmarłej kobiety proszę o kontakt na emaill:

wroblewskdor@wp.pl

K
Kierwca
2019-08-11T16:14:34 02:00, 666:

Mnie wczoraj pieszy bez spojrzenia czy coś jedzie wszedł przed maskę. Był zdziwiony że na niego trąbię, stwierdził że jest przejście i żebym spierdalał. Kochani piesi, przed wejściem na przejście należy przy nim stanąć, spojrzeć w lewo, w prawo, w lewo wejść i obserwować prawą stronę. Wejście na przejście z marszu to wtargnięcie - jeśli ja muszę ostro hamować, mam kamerę to wasza wina. Mam w dupie to, że ktoś mi wtargnie i zginie - interesuje mnie jedynie to, że przez debila czeka mnie batalia w sądzie. Pamiętajcie, świat jest stworzony tak, że silniejszemu należy ustapic.

2019-08-11T22:40:36 02:00, Gość:

Uważaj, też kiedyś spotkasz silniejszego. Może przeżyjesz ale do śmierci będziesz tego żałował.

To fachowo nazywa się wejście wprost pod nadjeżdżający pojazd. I tak jak mówisz wina leży po stronie pieszego. Tak samo jak wyjście zza przeszkody np autobusu na przystanku czy stojących samochodów w korku z przeciwka

p
pio

jak to, trzezwy?to jakas plaga ostatnio!moze zatem powinnismy bacznie przyjrzec sie jezdzacym trzezwo? a moze nakazac picie

Dodaj ogłoszenie