ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  Smog w Łódzkiem. Przekroczenie poziomu alarmowego pyłu w...

  Smog w Łódzkiem. Przekroczenie poziomu alarmowego pyłu w Radomsku

  Matylda Witkowska

  , jw

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Smog w Łódzkiem. Przekroczenie poziomu alarmowego pyłu w Radomsku

  ©Polska Press/archiwum

  ALARM SMOGOWY W ŁÓDZKIEM| Poziom pyłu zawieszonego w radomszczańskim powietrzu przekroczył stan alarmowy. W innych miastach też jest źle. Lepiej ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu – ostrzega Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi.
  Smog w Łódzkiem. Przekroczenie poziomu alarmowego pyłu w Radomsku

  ©Polska Press/archiwum

  Specyficzny zapach drażniący drogi oddechowe łodzian nasilił się w niedzielę (8 stycznia). Dużo drobnego pyłu, tzw. PM 10, odnotowano w łódzkim powietrzu wieczorem. Poziom wzrastał z godziny na godzinę.

  W poniedziałek Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podał średnie dobowe stężenia pyłu oraz poinformował o przekroczeniu poziomu alarmowego w Radomsku.

  Stan alarmowy to średnie dobowe zanieczyszczenie przekraczające 300 mikrogramów na metr sześcienny. W Radomsku zanotowano 336 μg/m³.


  Alarm smogowy. Bardzo zła jakoś powietrza w Łodzi i regionie  Smog w Łódzkiem. W Radomsku poziom pyłu zawieszonego przekroczył stan alarmowy  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że przekroczenie poziomu alarmowego pyłu PM10 prawdopodobnie powtórzy się we wtorek.

  - Istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia przekroczenia w ciągu kolejnych 24 godzin na tym samym stanowisku pomiarowym oraz również na pozostałych stanowiskach w województwie - informuje WIOŚ.


  Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o przekroczeniu poziomu alarmowego:

  Alarm smogowy Łódzkiem. Dobowy poziom pyłu zawieszonego PM10 przekroczył stan alarmowy  W Pabianicach i Piotrkowie Trybunalskim w niedzielę stężenia wyniosły powyżej 200 μg/m³ . To oznacza, że występuje tam ryzyko przekroczenia stanu alarmowego. W Pabianicach było 267μg/m³, w Piotrkowie Trybunalskim 253 μg/m³.

  W następnych dniach prognozuje się stopniowe ocieplanie się oraz wzrost średniej prędkości wiatru. Jeśli prognozy pogody sprawdzą się, ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10 będzie stopniowo maleć.

  - W celu zmniejszenia narażenia na wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączonego ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Najbardziej narażone grupy ludności to: osoby chore na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, osoby wieku podeszłym, dzieci - przestrzega WIOŚ.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  smog w Polsce

  polishfrog@hotmail.com (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Polacy sa zachwyceni silnikiem disel - obudzcie sie, nie spalajcie tego co jest zabronione ! Latwo jest obwiniac wszystkich . apomina sie o sobie : Polaku otworz oczy !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy kolejny maraton z okazji ...

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  dobry czas na kolejny bieg ulicami miasta w ramach "Lodz sie promuje" oraz na rowerowe wycieczki szlakiem przedwojennych zabytkow architektonicznych .
  Zapisy ograniczone

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  troche historii

  lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Do roku 1980 w Lodzi bylo duzo fabryk i kominy fabryczne dymily poteznie.
  Prawie wszyscy mieszkancy miasta ogrzewali domy weglem (a zimy bywaly srogie) i trudno zalozyc, ze nikt nie palil w piecu...rozwiń całość

  Do roku 1980 w Lodzi bylo duzo fabryk i kominy fabryczne dymily poteznie.
  Prawie wszyscy mieszkancy miasta ogrzewali domy weglem (a zimy bywaly srogie) i trudno zalozyc, ze nikt nie palil w piecu smieci.
  Pociagi byly "parowe", tez napedzane weglem.
  Ludzi w Lodzi bylo duzo wiecej niz obecnie.
  A jednak SMOGU NIE BYLO ...

  Teraz w Lodzi nie ma przemyslu, ludzi jest mniej, nowo budowane budynki sa zasilane cieplem z EC, przedwojenne budynki (te z piecami) rozbiera sie, TIR-y omijaja Lodz, mamy zmodernizowane arterie komunikacyjne, zielone fale na skrzyżowaniach i mamy SMOG ?
  I to taki, ze w mieszkaniu przy zamknietych oknach czuje sie swad !
  No to skąd ten "SMOK" ???
  Czy przypadkiem nie jest to skutek kasowania zieleni pod parkingi dla samochodow, za sprawa zlomu samochodowego, ktorego pelno w Lodzi i za sprawa "wyregulowania" swiatel na skrzyzowaniach i przejsciach dla pieszych ?
  Moze czas aby UML podrapal sie w glowke ..zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Histeria

  Hurt i detal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Kretynkę z maseczką informuję z przykrością, że może ją zdjąć, gdyż maski będące w sprzedaży w Polsce nie zatrzymują pyłów PM 10, nie mówiąc już o pyłach PM 2,5

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie pochwalam ,ale nie dziwie się

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  co się dziwic że smog,jak ludzie palą w piecach węglowych (na takie ich stac a nie 'eko")co się da żeby jakoś móc przetrzymac te temperatury bo na węgiel z kolei nie stac ,bo ceny kosmiczne choc...rozwiń całość

  co się dziwic że smog,jak ludzie palą w piecach węglowych (na takie ich stac a nie 'eko")co się da żeby jakoś móc przetrzymac te temperatury bo na węgiel z kolei nie stac ,bo ceny kosmiczne choc mamy swoje kopalnie....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  1

  1 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  radomszczańskim

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo