ŁŻ
Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w piątek biathlonowy bieg indywidualny na 15 km. Najlepsza z Polek - Krystyna Pałka zajęła dziesiąte miejsce.

Daria Domraczewa swoim rywalkom nie dała żadnych szans. Białorusinka drugą na mecie Szwajcarkę Selinę Gasparin wyprzedziła aż o minutę i 15 sekund. Ogromne powody do radości miała też rodaczka Domraczewej - Nadieżda Skardino, który wywalczyła brązowy medal.

Warto dodać, że Domraczewa zdobyła w Soczi już drugi złoty medal. Wcześniej wygrała też bieg na dochodzenie. W piątek Białorusinka pomyliła się raz na strzelnicy, ale znakomicie biegała i dzięki temu zmiażdżyła rywalki, mimo że te strzelały bezbłędnie.

Ten, kto liczył na medal w wykonaniu którejś z Polek, mógł czuć się rozczarowany. Najlepsza nasza reprezentantka - Krystyna Pałka zajęła dziesiąte miejsce. Choć lokata ta ujmy nam nie przynosi, to jednak pewien niedosyt pozostaje.

Na mecie sklasyfikowane zostały jeszcze trzy inne nasze reprezentantki: Monika Hojnisz (12. miejsce), Weronika Nowakowska-Ziemniak (31. miejsce) i Magdalena Gwizdoń (32. miejsce).

Wyniki biathlonowego biegu indywidualnego kobiet na 15 km:

1. Daria Domraczewa (Białoruś) 43.19,6 (1 karna minuta)
2. Selina Gasparin (Szwajcaria) strata 1.15,7 (0)
3. Nadieżda Skardino (Białoruś) 1.38,2 (0)
4. Gabriela Soukalova (Czechy) 1.57,5 (2)
5. Anais Bescond (Francja) 2.14,4 (2)
6. Veronika Vitkova (Czechy) 2.26,4 (1)
7. Julia Dżyma (Ukraina) 2.30,3 (1)
8. Olena Pidhruszna (Ukraina) 2.39,9 (1)
9. Kaisa Makarainen (Finlandia) 2.42,9 (3)
10. Krystyna Pałka (Polska) 3.07,7 (0)
...
12. Monika Hojnisz (Polska) 3.24,7 (2)
31. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) 5.15,6 (4)
32. Magdalena Gwizdoń (Polska) 5.24,5 (2)

Materiał oryginalny: Soczi 2014. Biathlon. Domraczewa mistrzynią olimpijską. Krystyna Pałka najlepsza z Polek [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki