MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sondaż: PiS w górę, Koalicja Obywatelska mocno w dół

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Sondaż: Liderem nadal PiS. Koalicja Obywatelska mocno w dół
Sondaż: Liderem nadal PiS. Koalicja Obywatelska mocno w dół Adam Guz
Gdyby Polacy poszli do urn wyborczych w najbliższą niedzielę, ponad 36 proc. wyborców zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Powodów do zadowalania nie miałaby natomiast Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby o 5,3 pkt. proc. mniej osób niż miesiąc temu.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego, która może liczyć na poparcie 36,4 proc. ankietowanych. Taki wynik PiS to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby 22,3 proc. wyborców. Największe ugrupowanie opozycyjne odnotowało jednak znaczny spadek – aż o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. badanych - spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem.

W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja, mogąca liczyć na poparcie 8,8 proc. Polaków, co w porównaniu z sierpniem stanowi wzrost o 2,9 pkt. proc.

Próg wyborczy przekroczyłaby także Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów - spadek o 0,1 pkt. proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, z poparciem na poziomie 5,2 proc. - wzrost o 0,2 pkt. proc.

11,3 proc. ankietowanych nie umiało wskazać na kogo oddałoby głos. W związku z tym grupa osób niezdecydowanych zwiększyła się o 0,9 pkt. proc. względem sierpniowego badania.

Frekwencja ponad 50 proc.

W hipotetycznych wyborach parlamentarnych „zdecydowanie” wzięłoby udział 41,3 proc. respondentów, a „raczej tak" 12,4 proc. ankietowanych.

„Zdecydowanie” głosować nie poszłoby 25,3 proc. badanych. Odpowiedź „raczej nie” wskazało 12,1 proc. respondentów. Grupa 8,9 proc. osób pozostaje niezdecydowana.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sondaż: PiS w górę, Koalicja Obywatelska mocno w dół - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki