Sondaż "Polski The Times": euroentuzjazm Polaków cały czas nie maleje. Chcemy być w UE

Paweł Więcek
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Sondaż przygotowany przez instytut Dobra Opinia dla „Polski” i 17 gazet regionalnych jednoznacznie potwierdza, że euroentuzjazm Polaków nie słabnie. Łyżką dziegciu w tej beczce eurozachwytu jest nasze podejście do migrantów. Ponad połowa Polaków uważa, że nie należy ich przyjmować

Co Polacy sądzą o Unii Europejskiej? W świetle procedury, którą objęła nasz kraj Komisja Europejska, a także ostatniej debaty w Sejmie poświęconej kwestii suwerenności w epoce przynależności od UE, to pytanie jest w pełni uzasadnione.

Dlatego też warto się przyjrzeć wynikom sondażu przygotowanego przez instytut Dobra Opinia na zlecenie „Polski” i 17 największych gazet regionalnych. Te wyniki nie pozostawiają złudzeń: Polacy są zadowoleni z tego, że jesteśmy członkami wspólnoty europejskiej, i nie wyobrażają sobie sytuacji, w której moglibyśmy z niej wystąpić.

Zdecydowana większość Polaków chce przynależeć do Unii. Na pytanie sondażowe, w jaki sposób by zagłosowali, gdyby w naszym kraju odbyło się referendum w sprawie wyjścia z Unii, aż 84,5 proc. respondentów twierdzi, że zagłosowałoby za naszą przynależnością do struktur europejskich. Liczba zwolenników Polexitu to 15,5 proc. To jeden z najlepszych tego typu wyników w Europie.

Polacy, tak masowo popierając nasze członkostwo w UE, są w zdecydowanej mniejszości na kontynencie. Niedawny sondaż przeprowadzony przez instytut Ipsos Mori w kilku krajach europejskich wykazał, że część państw chciałaby pójść w ślady Wielkiej Brytanii, która organizuje u siebie referendum w sprawie przynależności do Unii. Takie samo głosowanie chciałoby u siebie przeprowadzić 58 proc. Włochów czy 55 proc. Francuzów.

Polacy nie idą w ich ślady, gdyż są przekonani, że członkostwo w Unii jest dla nas bardzo korzystne. Aż 69,5 proc. respondentów twierdzi, że nasz bilans członkostwa we Wspólnocie jest korzystny, z czego 24,5 proc. wystawia najwyższą możliwą notę naszemu członkostwu. Bardzo złe zdanie o Unii ma zaledwie 4 proc. Polaków, a „raczej złe” - 9 proc. Widać po raz kolejny, że euroentuzjazm Polaków cały czas nie maleje.

Nasz sondaż został zrealizowany w dniach 12-17 maja metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego. Badanie wykonano we wszystkich 16 województwach na reprezentatywnej próbie obejmującej w każdym regionie 500 dorosłych osób. Wyniki dla kraju reprezentują strukturę społeczną Polski pod względem miejsca zamieszkania, płci oraz wieku. Pomiaru dokonano już po przedstawieniu przez gabinet Beaty Szydło wyników audytu rządów Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Największym społecznym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość: 37,1 proc. Notowania partii poszły w górę w porównaniu z rezultatem badania z lutego (34,5 proc.). Prawo i Sprawiedliwość jest zresztą jedyną formacją w zestawieniu, której dotyczy tak wyraźny trend zwyżkowy.

O jeden punkt procentowy podskoczyła Platforma Obywatelska, na którą dziś zagłosowałoby 19 proc. respondentów (w lutym było to 18 proc.). Partia Grzegorza Schetyny minimalnie wyprzedziła Nowoczesną. Kurs społecznej aprobaty dla ugrupowania Ryszarda Petru utrzymuje się na poziomie z lutego i wynosi obecnie 18 proc. względem 18,4 sprzed trzech miesięcy. W tym okresie nastąpiła korekta notowań ruchu Kukiz’15. Grono sympatyków tej organizacji stopniało z 11,6 proc. do 9 proc. Gdyby wybory odbyły się w dniu realizacji badania, do Sejmu weszłyby tylko cztery podmioty: PiS, PO, Nowoczesna oraz Kukiz’15.

Wideo

Materiał oryginalny: Sondaż "Polski The Times": euroentuzjazm Polaków cały czas nie maleje. Chcemy być w UE - Polska Times

Komentarze 62

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kasienka
Polska wstepowala w 2005 r do Wspolnoty Europejskiej, a nie do "unii europejskiej" powstalej na gruncie traktatu ktory wszedlw zycie w 2009 r. forsowanego przez tzw Grupe Spinnelli" zalozonej po smierci wloskiego komunisty Altovaro Spilleniego i na podstawie ich "manifestu Ventora". W ich ujeciu ue ma byc superpanstwem nad pozbawionymi suwerennosci panstwami, dzialajacym na podstawie najwyzszej konstytucji, wyposazonej w prawo ustawodawcze, wukonawcze, sadownicze, wlasna armie. Do tej grupy naleza min. Cohn Benedict ( propagator llegaizacji pedofili i kazirodztwa), znany polakozeerca Verhofstad, Joschka Fischer. Naleza do niej Danuta Hubner, Roza Thun von hoh-os-tam, corka Uniowolnosciowego bylebo Pozal- sie- Boze prezydenta Krakowa), oraz dziwna postac -niejaki Pawel Swieboda, doradca Kwasniewskiego i szef demosEuropa. Laudacje zalozycielska wyglaszal niejaki J.Buzek zznany w z chybionych "3 reform". rujnujacych Panstwo Polskie i Polakow.. Nic dziwnego ze ci bolszewicy walcza z panstwami nadal stojacymi na gruncie suwerennosci, ze niejaka POmaska drzez uchwale o suwerennosci Polski w Sejmie RP, a wziety z lapanki Kijowski rozwija wsiowy "ruch oddolny" ktoremu wyraznie sprzyja niejaki Tusk, ktory zawsze wie skad POwiewa szmal i wladza.
k
kasienka
Polska wstepowala w 2005 r. do Wspolnoty Europejskiej a nie do tworu Unia europejska, ktora pod naciskami rasowych bolszewikow z grupy Spinelli wszedl w zycie w 2009 roku. Warto poczytac o tej grupie do ktorej min naleza Verhofstad,,Joschka Fischer, nawolujacy dolegalizacji pedofili i kazirodztwa Cohn Bendict, takze osobliwa postac Pawel Swieboda (nb. doradca Kwasniewskiego, a dzzis szef org demosEuropa), Roza Thun ( zd. Woznniakowska corka unio-w olnosciowego [tragedia!] prezydenta Krakowa w latach 90-tych ) oraz Danuta Hubner, a laudacje wyglaszal niejaki jerzy Buzek. grupa Spinelli zalozona po smierci Alvero Spinelli wloskiego komunisty,dazy dozniszczenia suwerennosci panstw czlonkoskich i stworzenia jednolitej organizacji panstwowej pod nazwa Unia Europejska z wlasna konstytucja, rzadem ( komisja Europejska), policja, wojskiem i orzecznictwem. Stad wsciekle ataki na te panstwa ktore ni na to sie umawialy i nadal uwazajasie za panstwa SUWERENNE. Dlatego taka POmaska drze uchwale i jest wsciekla! Tej wizji Europy otwaarcie sprzyja kod i osobiscie tusk, ktory zawsze wie skad mamona i wladza....
G
Gość
Europejski suweren jest przeciwny tej umowie więc nie manipuluj !
f
foka
a jak upadł Rzym? z powodu niekontrolowanej wędrówki ludów - więc skoro wiemy jakie będą konsekwencje pewnych zdarzeń to dlaczego temu nie zapobiegamy? jak wiele ludzi różnej narodowości by przeżyło gdyby kiedyś ktoś ZAPOBIEGŁ wyborze Hitlera na wysokie stanowisko
e
ech
że w Polsce są jeszcze ludzie, którzy nie pełnią roli amerykańskich psów ułożonych li tylko po to, żeby szczekać na Rosję. Polak, który nie szczeka na Rosję to wróg Polski ? A układanie się z Niemcami - odwiecznymi
wrogami Polski i Polaków to nie jest podłe i zdradzieckie ? Zaiste obecna Polska to dziwny, nieszczęśliwy kraj, sprowadzany od lat 27 na manowce przez niemiecko - amerykańskie rządy w Warszawie. To jest zdrada i targowica i tak kiedyś
oceni to historia. Oceni i ukarze przykładnie.
e
ela
hymn UE

O Głupoto, zemsto bogów,
Kwiecie pod brukselskich pól,
Wielka, na twym wielkim progu,
Staje naszych głupków chór.
Ciemność twoja wszystko zaćmi,
Rozdzieli, co połączył los,
Wszyscy ludzie będą wilkiem,
Tam, gdzie twój przemówi głos.

Patrz, patrz, wielkie piekło -Światem,
Biegnie sypiąc diable skry,
Jak idiota i psu-brater ,
Biegnij, głupku tak i ty.
Głupość tryska z piersi ziemi,
Głuposć pije cały świat.

Dziś wchodzimy, wstępujemy ,
Na głupoty lepki szlak.

Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie,
Ona w splocie głupków rąk.
Z niej najlichszy robak czerpie,
Z niej największy piekieł krąg.
Wstańcie głupki, wstańcie wszędzie,
Ja nowinę niosę wam:

Na unijnym firmamencie ,
Podłość, podłość, mieszka tam.

PS. Głupota Unii Europejskiej pęcznieje.
Wypełnia bez reszty jej wnętrza.
Eksplozja nieunikniona, tylko patrzeć !
Oby jak najszybciej!!!. Dla dobra normalności,
Dobrego słońca i ciepłej aury w Europie.
T
Tomol
"Jestem Polakiem, więc mam polskie obowiązki". UE kończy się w miejscu, w którym zaczynają się polskie obowiązki. W prostym języku: "każdy popiera UE do czasu, gdy wydatki przekroczą wpływy". Wspólne wartości ??? Z kim? Z UE płynie, albo propaganda niemiecka, albo homo propaganda, albo lewackie zawodzenie (kropką nad "i" były łzy tej włoskiej dziuni po zamachu w Brukseli). "Wartości" to bardzo złe słowo do wzorców płynących z zachodu. Raczej nazwałbym to "szambem".
G
Gość
Grzegorz Braun opisuje smutną rzeczywistość geopolityczną. Zarówno Polska, jak i inne kraje Unii Europejskiej stają się księstwami wchodzącymi w skład eurokołchozu. Przelewami coraz większych uprawnień na ręce kołchozu, czegoś co jest podstawową strukturą budowy nowego porządku świata, oddajemy ostatnie elementy suwerenności państwa.

Ostatecznym, a być może końcowym etapem cichego wdrożenia NWO, będzie zaakceptowanie przez państwa Unii Europejskiej, traktatu TTIP. Po tym akcie sprzedaży narodów przez polityków sprawujących rządy, do władzy dojdą korporacje międzynarodowe. Jakakolwiek ustawa sprzeczna z interesami danej korporacji, będzie zaskarżana do międzynarodowego trybunału.

Sędziami i zarówno władcami trybunałów są… prawnicy korporacyjni.

Czyli ręka rękę myje.

Zapraszam na ciekawy wywiad z Grzegorzem Braunem.
G
Gość
"Ö"
G
Gość
.
w
wysysanie..
tam jest o wsysaniu, nie o wysysaniu - dyslektyku...
m
mis koala
Ja i wszyscy moi znajomi sa za UE, zawsze byli i zawsze beda!!
Propagande to robi PIS , jak za czasow PRL, opanowali TV i media, teraz bedzie pranie mozgow pisiorom.
P
Podpis
nic już nie zdziałacie tą zakłamaną goebellsowską propagandą
o
on
Nie słyszałem od 5 lat od nikogo ze znajomych i nie tylko aby był entuzjastą tej faszystowskiej organizacji! Każdy jest przeciw eu! Obrzydliwa propaganda...
k
kasienka
Nie watpie! Mowisz wlasnie emocjonalnie zaangazowanymi bolszewickimi tekstami. Czy widze Polske pod rzadami PiS? Tak!
Na tym etapie historii widze Polske , a nie "ten kraj", Polske przez duze P" pod rzadami Prawych i Sprawiedliwych. Pan Prezydent dr Andrzej Duda i Pani Premier Beata Szydlo maja moje stu procentowe poparcie.
Dodaj ogłoszenie