Soundedit w Łodzi. Startuje jubileuszowa, dziesiąta edycja...

  Soundedit w Łodzi. Startuje jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Soundedit w Łodzi. Startuje jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu
  1/12
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Dziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w czwartek 25 października w łódzkim klubie Wytwórnia i będzie trwała cztery dni. Jak na jubileusz przystało, na wydarzeniu zagości wiele gwiazd.
  Orbital, The Orb, Morcheeba, The Opposition, Giorgio Moroder, a także Reni Jusis, Nosowska + Smolik, Mery Spolsky, Andy Votel - to wykonawcy, których zobaczą i usłyszą uczestnicy imprezy. Organizatorzy przygotowali również rozbudowany program warsztatów i spotkań oraz imprezy towarzyszące.

  Nie zabraknie oczywiście gali wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. W tym roku statuetki odbierze trójka artystów: Katarzyna Nosowska (pierwsza kobieta w historii festiwalu, która otrzyma tę statuetkę), Giorgio Moroder za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej” oraz kompozytor Andrzej Korzyński za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

  - Zajmujemy się dźwiękiem i poprawianiem jakości tego, co słyszymy.
  Zwracamy uwagę na to, jak wyprodukowana jest muzyka i jakiej muzyki będziemy słuchać. To wszystko przecież jest rolą producenta muzycznego, dlatego też całe założenie Soundedit nigdy się nie zmieni, choć przez te dziesięć lat dokładaliśmy do wydarzenia różne elementy, w sposób zupełnie naturalny. Bardzo cieszą mnie takie rzeczy, jak dodatki wizualne, wystawy, tematyka filmowa, tematyka praw autorskich i wiele innych. To wszystko będzie się rozwijać w drugiej dekadzie festiwalu - mówi Maciej Werk, dyrektor Soundedit.

  Wśród wydarzeń towarzyszących przedsięwzięciu jest tym razem wyjątkowa wystawa w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego - prac Jo Mirowskiego pod hasłem „Hej, hej to tylko rock’n’roll!”. Będzie to wybrany przez artystę przegląd okładek, reklam, koncepcji i grafik, które zaprojektował podczas swojej długiej kariery.

  Zaplanowano również niedzielny „Poranek z Panem Kleksem”, podczas którego odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków, a dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów Andrzeja Korzyńskiego. Poranek zamknie projekcja filmu „Akademia Pana Kleksa”. A po południu zacznie się „Wieczór z Korzyńskim”. W programie: projekcja filmu dokumentalnego „Andrzej Korzyński - Zagubiony diament”, spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Grzegorzem Brzozowiczem oraz koncert - Filip Siejka Band gra Korzyńskiego.

  Karnety na festiwal kosztują 230 zł, bilety na poszczególne dni 110 zł (niedziela - 35 zł).

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Same gwiazdy ja pier...

  Janko muzykant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo