Sparing Widzewa. Widzew przegrał z Wartą Poznań 1:3. Kto zasłużył na wyróżnienie?

Piłkarze Widzewa rozegrali w Grodzisku Mazowieckim trzeci sparing tej zimy.

Po porażce z Elaną Toruń 1:2 i zwycięstwie nad Pogonią Grodzisk 3:1, widzewiacy przegrali z drużyną ekstraklasy - Wartą Poznań 1:3 (0:2).
Warta prowadziła już 3:0. Gole zdobyli: Mateusz Kuzimski, Maciej Żurawski, Mateusz Kupczak. W 27 minucie rzut wolny z dogodnej pozycji wykonywali warciarze. Do piłki doszedł Mateusz Kuzimski i strzałem prosto w okienko pokonał Michała Leszczyńskiego - informuje widzew.com. W doliczonym czasie pierwszej połowy piłkę do siatki Widzewa wpakował po kornerze Maciej Żurawski. W 47 minucie trzecią bramkę dla gospodarzy, ponownie po stałym fragmencie gry, zdobył Mateusz Kupczak.
Widzew zdobył honorowego gola po rzucie karnym w 73 minucie. Strzelcem bramki był Paweł Tomczyk. Dominik Kun został sfaulowany w polu karnym przez Bartłomieja Burmana, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał nowy napastnik łodzian - Paweł Tomczyk.
W ostatnich pięciu minutach Paweł Tomczyk był bliski zdobycia drugiej bramki po zagraniu aktywnego Dominika Kuna.
Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu widzewiaków. Zdaniem Arkadiusza Stolarka, który komentował mecz na antenie WidzewFM, na wyróżnienie w drużynie Widzewa zasłużyli: Łukasz Kosakiewicz, a także Krystian Nowak. Widzew miał gorsze i lepsze momenty, jak na sinusoidzie, można było jeszcze pokusić się o jedną bramkę. Bardzo pozytywny mecz na bardzo dobrze przygotowanym boisku - mówił Arkadiusz Stolarek.
W sobotę o godz. 12 Widzew zagra z Polonią Warszawa.

Warta Poznań - Widzew Łódź 3:1 (2:0)

1:0 - Mateusz Kuzimski (27)
2:0 - Maciej Żurawski (45)
3:0 - Mateusz Kupczak (47)
3:1 - Paweł Tomczyk (73)
Widzew: Michał Leszczyński (46, Miłosz Mleczko) - Patryk Stępiński (70, Filip Becht), Daniel Tanżyna (46, Michał Grudniewski), Krystian Nowak, Filip Becht (46, Łukasz Kosakiewicz), Mateusz Michalski (46, Dominik Kun), Mario Babić (46, Mateusz Możdżeń), Patryk Mucha (46, Bartłomiej Poczobut), Michael Ameyaw (46, Robert Prochownik), Karol Czubak (46, Paweł Tomczyk), Marcin Robak (46, Merveille Fundambu). Trener: Enkeleid Dobi.