SPORT: Polonia Warszawa - Widzew 0:1

Trener Widzewa Czesław Michniewicz
Trener Widzewa Czesław Michniewicz Krzysztof Szymczak
Piłkarze Widzewa wygrali z Polonią na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Zwycięską bramkę zdobył Adrian Budka w 70 minucie. Oto relacja live z tego interesującego spotkania.

Na ławce rezerwowych siedzi Darvydas Sernas.

Składy drużyn

Polonia: Przyrowski - Tosik, Jodłowiec, Sadlok, Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Adamović, Wszołek - Piątek - Gołębiewski. Trener: Piotr Stokowiec.

Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu - Budka, Broź, Panka, Grischok - Dzalamidze, Riski. Trener: Czesław Michniewicz.

Sędziuje Hubert Siejewicz z Białegostoku.

Pierwszy gwizdek arbitra. Mecz rozpoczęty.

Łukasz Trafła chciał wepchnąć z piłką do bramki Macieja Mielcarza, ale bramkarz Widzewa utrzymał piłkę przed linią bramkową.

6 minuta. Gra toczy się głównie w środku boiska. Fatalnej jakości boiska.

Nuda - nic ciekawego się nie dzieje.

9 minuta. Ben Radhia niedokładnie podał do Nikiego Dzalamidze. Gdyby zagrał precyzyjnie, Gruzin byłby sam na sam z bramkarzem Polonii.

Kopia poprzedniej akcji. Adrian Budka podał do Riku Riskiego, ale tym razem Fin nieczysto trafił w piłkę.

13 minuta. Polonia - Widzew 0:0

14 minuta. Po podaniu Dzalamidze Mindaugas Panka nie trafił w piłkę będąc sam przed bramką w odległości 8 metrów. To już powinien być gol!

21 minuta. Daniel Gołębiewski główkował obok słupka bramki Macieja Mielcarza.

Trzeci rożny dla Polonii. Na szczęście bez konsekwencji.

Pół godziny gry za nami. Polonia - Widzew 0:0

36 minuta. Dudu dośrodkował z wolnego, lecz nikt nie sięgnął piłki.

42 minuta. Pierwszy korner dla Widzewa. Dośrodkowania nikt nie przeciął i skończyło się na pozycji spalonej Dzalamidze.

Żółta kartka dla Milosa Adamovicia.

45 minuta. Dlaczego Widzew nie wykorzystał tych sytuacji? Najpierw w sytuacji sam na sam z Przyrowskim Riski strzelił wprost w bramkarza Polonii. Dobijał Mindaugas Panka, ale z pustej bramki wybił piłkę Jakub Tosik.

Choć Widzew powinien prowadzić 2:0 jest remis do przerwy.

Piłkarze zeszli do szatni.

Nie ma zmian.

Druga połowa rozpoczęta.

Łukasz Trafka z bliska główkował fatalnie. Było groźnie. Nadal 0:0.

53 minuta. Mielcarz wybija piłkę po strzale Brzyskiego w krótki róg

56 minuta. Zmiana w Polonii za Gołębiewskiego wejdzie Sobiech.

Godzina gry za nami. Polonia - Widzew 0:0.

Zmiana w Widzewie. Przemysław Oziębała w 67 minucie zastępuje Paula Grischoka.

Zmiana w Polonii. Janusz Gancarczyk wchodzi za Pawła Wszołka.

GOL DLA WIDZEWA. 70 minuta. Kapitalne podanie Panki do Budki, który płasko po ziemi i precyzyjnie pokonał Przyrowskiego. Polonia - Widzew 0:1.

Kwadrans do końca. Widzew kontroluje przebieg gry.

76 minuta. Sobiech strzelił głową, ale Mielcarz pewnie łapie piłkę.

78 minuta. Darvydas Sernas zastępuje Niki Dzalamidze.

W Polonii też zmiana. Patryk Rachwał wchodzi za Łukasza Piątka.

Ben Radhia ukarany żółtą kartką. Do końca 8 minut. Polonia - Widzew 0:1.

85 minuta. Widzew wygrywa 1:0.

87 minuta. Polonia atakuje, ale Widzew broni się spokojnie i daleko od bramki Mielcarza.

Ostatnia zmiana w Widzewie. Piotr Grzelczak wchodzi w miejsce Riki Riskiego.

Do końca 120 sekund. Polonia - Widzew 0:1.

Adrian Mierzejewski z ostrego kąta strzelił w słupek. Szczęście sprzyja łodzianom.

Ostatnia minuta meczu. Łodzianie wywalczyli korner. Dudu źle dośrodkował.