Sportowiec Roku 2022. Zuzanna Dopieralska: Łodzianka mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata

Czternaste miejsce w naszym plebiscycie Sportowiec Roku 2022 zajęła Zuzanna Dopieralska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w karate z klubu Olimp Łódź. Prezentujemy naszych laureatów:

W lipcu 2022 roku Zuzanna Dopieralska wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy w Karate. Jest to olbrzymi sukces zawodniczki Olimpu, w ostatnich kilkunastu latach nikt z polskich zawodników nie sięgnął po złoto w Mistrzostwach Europy.
W walce finałowej nasza zawodniczka zmierzyła się z zawodniczką z Grecji Pappa Christina Triada. Walka ta była ciekawa i emocjonująca do samego końca niemniej zakończyła się zwycięstwem stosunkiem punktów 6 do 3 dla nowej Mistrzyni Europy łodzianki Zuzanny Dopieralskiej.

Drugi wielki sukces miał miejsce w listopadzie 2022 roku. Wielki sukces polskiego i łódzkiego karate, Zuzanna Dopieralska z Olimpu Łódź wywalczyła srebrny medal i wicemistrzostwo Świata w karate w kategorii kadet – 47 kg.

- Pomimo przegranej w finale wracamy bardzo zadowoleni - opowiada trener zawodniczki Maciej Gawłowski. - Było bardzo trudno, ale Zuzanna Dopieralska stanęła na wysokości zadania. Cieszy fakt, że jest pewnego rodzaju stabilizacja i po świetnym występie na Mistrzostwach Europy jest następny wielki sukces tym razem na Mistrzostwach Świata. Dzięki temu rezultatowi zawodniczka Olimpu Zuzanna Dopieralska umocniła się na pierwszym miejscu w światowym rankingu World Karate Federation.