reklama

Sprawdź, czy Uniejów może dać ci jeszcze więcej relaksu

Artykuł sponsorowany
Przestrzeń, zieleń, woda termalna, relaks, w dodatku ze szczyptą ciekawej historii. Jeśli uciec od wielkomiejskiego zgiełku, to tylko do Uniejowa. Kto nigdy w nim nie był, ma nowe powody, aby tam zajrzeć, a miłośnicy tego uzdrowiska – do ponownego przyjazdu. Urokliwe miasteczko nad Wartą wzbogaciło się o dodatkowe atrakcje. W czerwcu zakończyła się rozbudowa kompleksu termalno-basenowego, natomiast od września w jego pobliżu stanął wyjątkowy Aparthotel „Termy Uniejów”. Aby poczuć, nie tylko dobroczynny wpływ solanki z Uniejowa, ale i historię tego miejsca, warto odwiedzić Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich.

Otwarty we wrześniu Aparthotel „Termy Uniejów” to propozycja dla tych miłośników solanki, którzy chcieliby brać w niej kąpiel nawet w wannie – w łazience w swoim apartamencie hotelowym. Inwestor wykorzystał przy okazji budowy nowego obiektu pomysł sprawdzony wcześniej w uniejowskim Osiedlu Termalnym. Jego mieszkania w pięciu blokach są wyposażone w tzw. trzeci kurek – z solanką – teraz dostępny także w apartamentach Aparthotelu „Termy Uniejów”. Łącznie mieszczą się w nim 172 pokoje, wszystkie o wysokim standardzie, z 344 miejscami noclegowymi. Oczywiście, podczas pobytu w nowym hotelu, warto wyjść ze swojej wanny i skorzystać z wielu innych atrakcji, które oferuje Aparthotel. To, dla przykładu, część rekreacyjna obiektu: odprężająca strefa SPA z ofertą profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i masaży wraz z basenem, saunami i siłownią.

Dwa pięciokondygnacyjne budynki czterogwiazdkowego hotelu mieszczą w sobie także klimatyczną restaurację „AQUA Restaurant”. Jan Nawrocki, szef kuchni, tworzy unikatowe potrawy opierające się na tradycji regionu – przetworach, warzywach i sokach – jednak wykorzystując do aranżacji potraw techniki z kuchni francuskiej. W restauracji można skosztować m.in. najlepszej polskiej wołowiny dojrzewającej.

Na ofertę Aparthotelu „Termy Uniejów” powinni zwrócić uwagę szefowie firm, osoby odpowiedzialne za organizacje spotkań integracyjnych i agencje eventowe. Obiekt ma świetne zaplecze konferencyjno-szkoleniowe, na które składa się pięć nowoczesnych sal konferencyjnych z dostępem do światła dziennego, mogących łącznie pomieścić 400 osób.

Tylko pięciominutowy spacer dzieli gości nowego hotelu od Term Uniejów. A te od czerwca 2019 r. są gotowe na jednorazowe przyjęcie aż 1800 osób – czyli dwukrotnie więcej niż przed zakończoną rozbudową. Od ostatnich wakacji turystom służy nowy wielofunkcyjny basen rekreacyjny, wypełniony wodą solankową, wyposażony w leżanki i ławeczki rurowe – z masażem powietrznym oraz z masażem karku. Powstały również stanowiska do masażu ściennego z zasysaniem powietrza, gejzery, kaskada wodna i armatki. W miejscu dotychczasowego brodzika z jedną zjeżdżalnią jest ich teraz kilka – w nowym zamku wodnym. Najmłodsi mogą figlować w nim także wspinając się po siatce z pływającymi atrakcjami. Marcin Pamfil, prezes Term Uniejów, wyjaśnia, że tego typu rozwiązania to wyjście naprzeciw rodzinom z małymi dziećmi, które coraz częściej korzystają z solankowego kompleksu.

Termy Uniejów, oprócz basenów solankowych zewnętrznych i wewnętrznych (także z dziecięcym, gdzie znajduje się statek piracki) oferują również strefę saun oraz urozmaicony program fitness i wellness. A dla tych, których relaksuje przede wszystkim wysiłek fizyczny, dostępny jest zewnętrzny basen sportowy o torach długości 25 metrów. Zimą woda ma w nim temperaturę 28-30 stopni Celsjusza. W zewnętrznych nieckach, przeznaczonych dla osób nastawionych na wypoczynek są to, nawet w chłodniejszych miesiącach, ok. 33 stopnie. Trudno znaleźć zimą w centralnej Polsce przyjemniejsze doznanie od wylegiwania się w plenerowym basenie w Uniejowie i spoglądanie na padający śnieg… Lub od obracania się wokół własnej osi w tzw. rwącej rzece, gdy na zewnątrz mróz. I pływacy, i brodzący w solance, mogą liczyć na jej zdrowotne właściwości – woda pochodząca z odwiertów wykonywanych na głębokości ponad 2000 metrów doskonale sprawdza się w leczeniu wielu chorób (np. przy schorzeniach skóry, nerwicach, chorobach układu oddechowego, urazach ortopedycznych i reumatyzmie). Solanka wspaniale działa też na urodę, dlatego w Uniejowie można kupić kosmetyki, wytwarzane na jej bazie.

Po odpoczynku w leczniczej wodzie warto choć na kilka kwadransów zanurzyć się także w historii Uniejowa. Pobyt w nim nie byłby kompletny bez wizyty w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Obecny wygląd dawnej fortyfikacji obronnej ze Średniowiecza to m.in. zasługa rodziny Tollów. Potomkowie generała spolonizowali się w Uniejowie i to im miasto zawdzięcza odrestaurowanie zabytku w XIX wieku – a tym samym uratowanie go przed całkowitą ruiną, w którą zamek popadał od czasu potopu szwedzkiego.
Dziś w zamku mieści się klimatyczny hotel z częścią konferencyjną oraz restauracja Herbowa, w której goście mogą raczyć się tradycyjnymi polskimi potrawami. W urokliwym parku przylegającym do zabytku miał pojawiać się duch Hrabiny Toll, która tak mocno ukochała przyzamkowe ogrody, że nawet po śmierci doglądała swego zielonego królestwa. Ale podobno od września jeszcze więcej relaksu przynoszą jej wizyty w Aparthotelu „Termy Uniejów”...

WYWIAD

Nasz cel to miano najlepszego hotelu w centrum Polski
W jaki sposób Aparthotel „Termy Uniejów” wzbogacił dotychczasową ofertę miasta dla gości odwiedzających to uzdrowisko? Wydaje mi się – choć nie wiem, czy potwierdzają to statystyki ruchu turystycznego – że jak dotąd Uniejów był postrzegany jako świetne miejsce na rekreacyjne wypady, lecz najczęściej jednodniowe. Czy teraz może się to zmienić?

Edyta Majewska, Dyrektor Generalny Aparthotelu „Termy Uniejów”: Uniejów to młode uzdrowisko, ale o uznanej już marce w kraju. I faktycznie do tej pory klient głównie przyjeżdżał tu na jeden, dwa dni. Teraz mamy nadzieję, że to się zmieni. Do tej pory szczególnie mało było miejsc o podwyższonym standardzie czyli z czterema gwiazdkami. Brakowało dużego obiektu konferencyjno-hotelowego, który mógłby pomieścić w jednym miejscu nawet 400 gości. Cztery gwiazdki narzucają wysoki standard wyposażenia i usług. Jako dodatkowe udogodnienie Aparthotel oferuje swoim gościom darmowy 2,5-godzinny wstęp do kompleksu termalno- basenowego oraz wodę termalną doprowadzoną do każdego z pokoi.

Weronika Jenny, Dyrektor Sprzedaży w Aparthotelu „Termy Uniejów”: Warto podkreślić lokalizację naszego hotelu. Miejsce, w którym się znajduje, to praktycznie centrum uzdrowiska, z czystym powietrzem i w sąsiedztwie kilkudziesięciu hektarów lasu. To wszystko ma spowodować, że nasi goście z przyjemnością będą korzystali z dłuższych pobytów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również oferta dla biznesu. Organizatorzy doceniają ofertę Uniejowa i coraz częściej rozważają przedłużenie konferencji o kolejną dobę.

Zbliża się okres świąteczno- sylwestrowy, a zaraz po nim, od 11 stycznia, w regionie łódzkim zaczynają się ferie zimowe. Czy Aparthotel „Termy Uniejów” przygotował dla gości jakieś specjalne oferty?

WJ: Okres świąteczno- noworoczny to w dużej mierze czas zwiększonego ruchu turystycznego, głównie klienta indywidualnego. Pod tego typu klienta szykujemy swoją ofertę. Przygotowaliśmy specjalne pakiety świąteczne, pakiet sylwestrowy oraz atrakcyjne pobyty na ferie zimowe. Szczególnie godny uwagi jest Bal Sylwestrowy w stylu Wielkiego Gatsb’yego. W tym czasie nie zapominamy również o kliencie biznesowym. W grudniu zapraszamy firmy na zorganizowanie u nas spotkań świątecznych dla swoich pracowników i partnerów biznesowych.

EM: Myślę, że dla rodziców, którzy zdecydują się na któryś z pakietów nie bez znaczenia będzie fakt organizowania przez nas zajęć animacyjnych dla dzieci w hotelowej bawialni. W tym czasie rodzice mogą skorzystać z bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych w naszym SPA.

Pomówmy o klientach „z biznesu”. Jakie są argumenty Aparthotelu „Termy Uniejów”, które mogą przekonać do jego oferty organizatorów szkoleń, konferencji czy spotkań integracyjnych?

WJ: Po pierwsze lokalizacja, po drugie możliwości do wypoczynku i relaksu, jakie daje uzdrowisko. Wiemy, jak ważną kwestią jest dojazd do miejsca, w którym ma się odbywać konferencja. Uniejów, leżący w pobliżu autostrady A2 łączącej Berlin z Warszawą, już wkrótce nie będzie znany tylko jako znakomite uzdrowisko, ale również jako doskonałe miejsce do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń oraz wyjazdów integracyjnych. Ponadto, jeśli organizatorzy planują parodniową konferencję, zazwyczaj rozważają lokalizację poza miastem i z uwzględnieniem miejsc noclegowych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są hotele takie jak nasz, który zapewni ciszę oraz dodatkowe atrakcje, które wypełnią czas między poszczególnymi panelami. Organizatorzy zwracają też uwagę na to, czy hotel jest otoczony lasem i łąkami, dzięki którym możliwy będzie spokojny wypoczynek na zewnątrz. Hotel położony w tak malowniczym miejscu jak Uniejów, zaskoczy uczestników konferencji i pozwoli im na swobodny i spokojny udział w wydarzeniu. Koronnym argumentem do wybrania Uniejowa na konferencję jest również sam obiekt, który składa się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków. Naszym gościom oferujemy 172 apartamenty, pięć nowoczesnych i bogato wyposażonych sal konferencyjnych z dziennym światłem, które mogą pomieścić nawet 400 osób. Na uwagę zasługuje część rekreacyjna z basenem, odprężającą strefę SPA z saunami i strefą fitness, a także duży parking. Naszym „asem w rękawie” jest też niewątpliwie kuchnia. AQUA Restaurant z autorską kuchnią Jana Nawrockiego- naszego topowego szefa kuchni, może zaskoczyć niejednego smakosza. Szef sam tworzy prawdziwie unikatowe potrawy, opierające się na tradycji regionu. Dania to nie tylko uczta dla podniebienia ale i arcydzieło dla oka, gdyż serwowane są w bardzo kreatywny sposób.
Aparthotelem „Termy Uniejów” w dużej mierze kierują kobiety.

Czy można mówić o jakimś damskim stylu zarządzania w przypadku branży hotelarsko-turystycznej? I czy planując kolejne oferty dla gości same mają panie czas na korzystanie z atrakcji miasta?

EM: Płeć w pracy ma dla nas drugorzędne znaczenie. Istotniejsze dla organizacji wydaje mi się znajdowanie balansu i harmonii oraz sprawna komunikacja pomiędzy zarządem, poszczególnymi działami i pracownikami. Jestem zdania, że kobiety z natury doskonale odnajdują się w niuansach zarządzania zespołem, wykazując się dużymi umiejętnościami interpersonalnymi. To przekłada się na atmosferę w pracy, sprzyjającą efektywnemu wykonywaniu zadań. A jeśli chodzi o atrakcje miasta… Szczerze, poza kilkoma rzeczami jeszcze nie udało nam się skorzystać ze wszystkiego, co miasto oferuje swoim gościom. Po prostu nie ma na to czasu. Hotel dopiero co się otworzył i ilość zadań nie pozwala na zbyt dużą ilość czasu wolnego. W tej chwili najważniejsze jest ugruntowanie pozycji hotelu na rynku. Na atrakcje przyjdzie jeszcze czas.

WJ: Zgadzam się z Edytą. To nie przypadek, że w tym hotelu postawiono na kobiety. Obie mamy silne charaktery, jesteśmy zdecydowane i nastawione na sukces. A z taką ekipą, z którą na co dzień pracujemy, zawalczymy o miano najlepszego hotelu w centralnej Polsce. A sam Uniejów to piękne miejsce, nie tylko do pracy, ale i do życia. To klimatyczne miasteczko, malowniczo położone nad Wartą, gdzie panuje cisza i spokój. Dobrze nam się tutaj funkcjonuje, również pozazawodowo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3