Sprawdź, gdzie spędzić czas w Boże Ciało

  Sprawdź, gdzie spędzić czas w Boże Ciało

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Boże Ciało, na łodzian czekają m.in. pracownicy zoo
  1/2
  przejdź do galerii

  W Boże Ciało, na łodzian czekają m.in. pracownicy zoo ©Grzegorz Gałasiński

  Boże Ciało to jeden z dwunastu dni w roku, gdy obowiązuje zakaz pracy w placówkach handlowych. Oznacza to, że centra handlowe, hipermarkety i duże sieci sklepów są nieczynne.
  Zakaz pracy dotyczy osób zatrudnionych na etatach. Nie dotyczy on natomiast właścicieli sklepów, którzy mogą sami stanąć za ladą, np. w sklepie osiedlowym. Część placówek osiedlowych będzie więc czynna. Zakaz nie dotyczy stacji benzynowych ani dyżurujących aptek.

  W czwartek można się wybrać do Manufaktury. Galeria handlowa będzie nieczynna, ale można pójść do kina, restauracji, Experymentarium, Kinderplanety.

  W Boże Ciało można też popływać lub wygrzać się w saunie. Aquapark Fala w Łodzi jest czynny w standardowych godzinach, czyli od 9 do 22.

  - Obowiązuje cennik świąteczny - mówią w aquaparku. - Nie odbędą się zajęcia: poranne pływanie i aquasenior.

  30 maja działać będą też kompleks termalny w Uniejowie oraz Solpark w Kleszczowie.

  Na chętnych czekają też pracownicy ogrodu zoologicznego w Łodzi, a także łódzkiego ogrodu botanicznego i palmiarni. Boże Ciało to także dzień pracy dla pracowników arboretum w Rogowie. Arboretum będzie czynne w godz. 10 - 20.

  Zmiany związane z Bożym Ciałem obejmują także piątek. Co prawda sklepy będą już czynne jak zwykle, ale za to wolne zrobi sobie większość pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  - Sale obsługi klientów będą działały w ograniczonym zakresie, czyli będzie zapewniona jedynie możliwość składania dokumentów w godzinach 8-15 u dyżurującego pracownika lub za pośrednictwem urzędomatu - mówi Katarzyna Mołas, rzecznik II oddziału ZUS w Łodzi.

  W piątek nie będzie można też zadzwonić do konsultantów usługi centrum obsługi telefonicznej (COT). Będzie można pozostawić jedynie wiadomość. Urzędnicy z ZUS będą za to pracować w sobotę 15 czerwca w godz. 8 - 15.

  Pozostałe urzędy w piątek są czynne w standardowych godzinach, czyli przeważnie między 8 a 16.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Katolicka dyktatura

  Czarny bez (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 16

  Zablokowane ulice, nieczynne sklepy, zakaz sprzątania - dzisiaj mam wolne więc z tej okazji postanowiłam posprzątać conieco, jako że moje współlokatorki się nie kwapią do tego gdy przychodzi ich...rozwiń całość

  Zablokowane ulice, nieczynne sklepy, zakaz sprzątania - dzisiaj mam wolne więc z tej okazji postanowiłam posprzątać conieco, jako że moje współlokatorki się nie kwapią do tego gdy przychodzi ich kolej dbania o mieszkanie. Już chcę załączyć odkurzacz by zmieść 2 tygodniową warstwę kurzu, okruchów i włosów (potem w planach mam zmywanie podłóg z lepkiego brudu), kiedy one wychodzą z pokoju i drą się jak stare prześcieradło że nie wolno w święto sprzątać, że ludzie idą na procesję i w ogóle wstyd i hańba co ja chcę wyprawiać. One chyba codziennie mają jakieś święto - ja mam po prostu dni robocze i wolne. Tak, obydwie wierzące, z medalikami i krzyżykami na c****** - co nie przeszkadza im na dżamprezach po pijaku zaliczać facetów (ale z tego co słyszałam to nie grzech gdy nie jesteś w pełni świadomy, z resztą, od czego jest spowiedź i rozgrzeszenie...).

  I tak burdel dzięki chrześcijańskiej tradycji będzie jeszcze parę dni żył własnym życiem.
  PS. Nastawiłam pralkę. Biedne będą musiały znosić ten dźwięk aż pralka nie skończy swojego programu :) A później rozwieszę pranie i wystawię je na balkon, coby szybciej wyschło :) zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Święto

  Leszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

  Ja tam, jak to prawdziwy katolik będę spędzał przy stole z rodziną popijając 40% roztwór :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezbożnicy!

  Maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 30

  W kościele, bezbożnicy!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  phi

  Marian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 19

  Nie rozśmieszaj mnie kto tu jeszcze w Polsce Katolik ;) Jest wolne, więc się ludzie cieszą ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wolny czwartek

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 17

  Szanuję Pani wybór, Pani Mario, proszę uszanować też mój:)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo