Sprawdziliśmy inwestycje premium w Łodzi - najlepsze adresy w mieście

Materiał powstał we współpracy z Elektrownia RE Spółka z o.o.
Rynek nieruchomości premium dynamicznie się rozrasta. Z jednej strony najbardziej wartościowe mieszkania sprzedaje się długo. Z drugiej: w roku 2019 sprzedano o 40% więcej mieszkań w inwestycjach luksusowych niż w 2018. Żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, że w tej dziedzinie Warszawa pozostaje największym rynkiem. Okazuje się jednak, że popyt na luksusowe nieruchomości rośnie także w innych polskich aglomeracjach, m.in. w Łodzi.

W jakie nieruchomości inwestować w 2020 roku?

Mimo światowej pandemii, która wprowadziła znaczne zawirowania na rynkach finansowych, segment nieruchomości premium ma się znakomicie. W pierwszym kwartale 2020 roku w samej Warszawie sprzedano 28 apartamentów premium (+115 proc. r/r). Historyczne dane, w tym z czasów kryzysu w 2008 roku pokazują, że ogólne zmniejszenie wolumenu sprzedaży mieszkań luksusowych można traktować jako chwilowe. Ostatecznie okazują się one stabilną inwestycją, ponieważ rynek ma tendencję wzrostową.

Nieruchomości luksusowe w Polsce i w Łodzi

Łódź jest miastem z najniższym progiem wejścia, jeśli chodzi o mieszkania premium. Z raportu High Level Sales & Marketing 2020 wynika jednak, że ten próg rośnie najszybciej (14% r/r). Jest to więc doskonały moment na rozważenie inwestycji w jednej z luksusowych lokalizacji w tym mieście. Podobna sytuacja ma miejsce jedynie w Warszawie, gdzie ten wzrost wyniósł 12%. Inaczej sytuacja kształtuje się w Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. W żadnym z tych miast roczny wzrost minimalnej średniej ceny za metr kwadratowy nie przekroczył ok. 6%. Dlaczego tak się dzieje? Łódź rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Liczne inwestycje, które powstają, znajdują swoich nabywców z racji rosnących w mieście zarobków.

Lokalizacja - klucz do sukcesu

Co, oprócz wyjątkowego wnętrza sprawia, że inwestycja otrzymuje miano luksusowej? Odpowiedź jest prosta: lokalizacja. W niektórych przypadkach ścisłe centrum wcale nie jest uznawane za opcję premium. Taka sytuacja ma miejsce właśnie w Łodzi. Owszem - ścisłe centrum jest poddawane stopniowej rewitalizacji, ale to delikatnie oddalone od sławnej Piotrkowskiej inwestycje często przyciągają inwestorów, jako żyzny grunt. Świetnym przykładem takiej luksusowej, łódzkiej inwestycji jest Fuzja.

- Fuzja to nie tylko mieszkania czy biura to miejsce z unikalną atmosferą, gdzie spotka się wszystko co potrzebne, by nasza codzienność stała się lepsza. Zadbaliśmy, aby lokalizacja odznaczała się na tle innych łódzkich projektów. W pobliżu mieszkań zaplanowaliśmy m.in.: strefę restauracyjną inspirowaną najciekawszymi halami gastronomicznymi Europy, liczne knajpki i lokale, wyselekcjonowane usługi i sklepy. Fuzja to nowoczesna inwestycja, działająca na zasadach własnego miejskiego ekosystemu,. Jej przyszli mieszkańcy będą mogli wszystko załatwić na miejscu, m.in. skorzystać z najciekawszej oferty kulturalnej i gastronomicznej Łodzi –Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzja.

Jeśli chcesz być częścią tego wyjątkowego miejsca skontaktuj się z biurem sprzedaży. Tylko do końca sierpnia trwa wyjątkowa promocja na mieszkania. www.fuzja-echo.pl

Dodaj ogłoszenie