MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprzątanie – praca dla emerytów i nie tylko

MM
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przebywających na emeryturze decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej. Zazwyczaj jest to spowodowane niskim świadczeniem emerytalnym, bądź chęcią wyjścia z domu. Praca przy sprzątaniu jest idealnym zajęciem dla emeryta. Dlaczego?

Sprzątanie – idealna praca dla emerytów

Osoby przebywające na emeryturze lub świadczeniu przedemerytalnym są zawsze mile widziane przez przyszłych pracodawców. Jest to spowodowane szeregiem ulg i zwolnień, na jakie może liczyć przedsiębiorca zatrudniający osoby 50+.

Praca na emeryturze jest przede wszystkim opłacalna dla samego seniora, który oprócz emerytury w pełnej wysokości uzyskuje, także wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Warto również pamiętać o tym, że aktywny zawodowo emeryt odprowadza od swojego wynagrodzenia składki do ZUS.

Po zakończeniu pracy na emeryturze może zatem wystąpić o ponowne przeliczenie kapitału i składek. Dzięki temu uzyska wyższe świadczenie. Gdzie szukać zatrudnienia na emeryturze? Idealnym rozwiązaniem dla seniora jest podjęcie pracy w firmie sprzątającej. Elastyczny grafik, możliwość pracy wieczorami bądź popołudniami, to tylko niektóre z zalet pracy przy sprzątaniu.

Firmy porządkowe nie wymagają od swoich pracowników wyższego wykształcenia, ani doświadczenia w zawodzie. Liczą się głównie cechy osobowości, takie jak: uczciwość, odpowiedzialność, sumienność oraz dokładność. Wysokość pensji jest w tym przypadku uzależniona od liczby przepracowanych godzin. Jeśli emeryt wyrobi dużą liczbę godzin w ciągu miesiąca, to może liczyć na spory zastrzyk gotówki.

Sprzątanie – praca dla emerytów i nie tylko

Praca przy sprzątaniu jest również dobrym wyjściem dla osób pobierających świadczenie przedemerytalne oraz rencistów. W tych dwóch przypadkach trzeba jednak liczyć się z limitami, jakie obowiązują. Uzyskanie orzeczenia o niezdolności do pracy nie wiąże się z całkowitym zakazem pracy zarobkowej.

Renciści mogą podejmować zatrudnienie zarówno w systemie pracy chronionej, jak i na otwartym rynku. Jedynym ograniczeniem jest wysokość wynagrodzenia. Dodatkowe dochody mogą spowodować zmniejszenie a nawet czasowe zawieszenie wypłaty świadczenia. Podobnie sytuacja kształtuje się u osób pobierających świadczenie przedemerytalne.

Chcesz podjąć pracę na emeryturze? W INWEMER stawiamy na osoby odpowiedzialne, uczciwe i sumienne, bez ograniczeń wiekowych. Oferujemy elastyczne godziny pracy, wsparcie koordynatora i przyjazną atmosferę.

SPRAWDŹ OFERTY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki