Srebrny medal Dominika Dziudy z Olimpu Łódź w Lidze Światowej w chorwackim Umag

Srebrny medalista Ligi Światowej w karate Dominik Dziuda i trener utalentowanego zawodnika Maciej Gawłowski Olimp Łódź
W chorwackim Umag odbyły się zawody cyklu Youth League w Karate. Jest to cykl czterech turniejów dla młodzieży (młodzik 12-13 lat, kadet 14-15 lat, junior 16-17 lat) organizowanych corocznie przez World Karate Federation.

W Chorwacji wystartowało aż 1947 zawodników z 75 państw. W tej silnej konkurencji świetnie spisał się zawodnik Olimpu Łódź Dominik Dziuda, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite młodzików waga – 50 kg. W tej konkurencji brało udział 47 zawodników z 24 państw.

Łodzianin kolejno wygrywał z następującymi zawodnikami: Ivan Huzanic (Chorwacja) 4:0, Anas Alzahrani (Arabia Saudyjska) 6:2, Ivan Borunov (Rosja) 5:0, Alajendro Prats Franco (Hiszpania) przy wyniku 0:0 wskazanie sędziów 5:0, Andrej Angelovski (Macedonia) 4:1. W finale Dominik Dziuda poniósł jedyną porażkę. Lepszy okazał się zawodnik z Czarnogóry Andrija Danilovic, który wygrał 7:3.

– To był bardzo udany występ Dominika Dziudy, pięć wygranych walk w Lidze Światowej i srebrny medal to ogromny sukces, choć jest mały niedosyt – mówi trener zawodnika Maciej Gawłowski.

Klasyfikacja końcowa konkurencji: 1. Andrija Danilovic (Czarnogóra), 2. Dominik Dziuda (Polska), 3. Anas Alzahrani (Arabia Saudyjska), 3. Wiaczesław Fedotov (Rosja).

Polacy wywalczyli na tym turnieju dwa medale, drugi medal zdobył Dawid Sobkowiak z Pleszewskiego Klubu Karate. Dawid wywalczył brąz w kumite juniorów + 76 kg. Łódź reprezentowana była przez zawodników z Olimpu i Harasuto, niestety wszyscy z wyjątkiem Dominika Dziudy odpadli w eliminacjach. Następny turniej z cyklu Youth League odbędzie się w Cancun (Meksyk) w październiku.