Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Siatkarki Grota Budowlanych odniosły duży sukces

Siatkarki Grota Budowlanych odniosły duży sukces ©Łukasz Kasprzak

Siatkarki Grota Budowlanych przegrały dwa pierwsze sety we wczorajszym drugim meczu finału mistrzostw Polski z Chemikiem Police w Szczecinie.

Tym samym stało się jasne, że mistrzem Polski został Chemik, a łodzianki odbiorą srebrne medale.

Łodzianki, tak jak zapowiadał prezes Marcin Chudzik, zaczęły bez kompleksów i grały dużo lepiej niż w Łodzi. Bardzo dobrze zwłaszcza broniły. Nasze dziewczęta prowadziły nawet 13:10. Później było 17:17 i wtedy Chemik złapał wiatr w żagle, wyszedł na prowadzenie 20:17. Gospodynie wygrały seta do 19.

W drugim secie Chemik wygrał do 20.

Łodzianki, choć po dwóch przegranych setach straciły szanse na złoto, nie zamierzały się poddawać. Walczyły ambitnie i wygrały trzeciego seta do 22. Była wyrównana walka w czwartym secie, ale mistrzynie pokonały wicemistrzynie 26:24. Łodzianki grały bardzo ciekawą siatkówkę.

W czwartek w Atlas Arenie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska spotka się z wicemistrzyniami Polski. To dowód, że władze Łodzi doceniają ogromny sukces naszych siatkarek.

Sylwia Pycia kończy karierę, to był jej ostatni mecz.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 26:24). Pierwszy mecz: 3:0

Grot Budowlani: Beier, Polańska, Vincourova, Grajber, Pycia, Grobelna, Maj-Erwardt (l) oraz Dreczka, Twardowska, Strózik, Tobiasz, Pelc. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że 25 kwietnia o 12 rozpocznie się sprzedaż biletów na mecze Turnieju Kwalifikacyjnego Mistrzostw Świata 2018 Kobiet, który rozegrany zostanie w Warszawie oraz Ligi Światowej – w Katowicach i Łodzi. Sprzedaż prowadzona będzie przez operatora eBilet.pl