Srebrny medal Pucharu Polski 2021 dla ŁKSG Łódź

W Raciborzu odbył się turniej finałowy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Organizatorami zawodów był Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze drużyny w Polsce. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym". ŁKSG Łódź po wygraniu meczów z MIG Gliwice i MKSN Mazowsze Warszawa 3:0 przystąpił do walki z drużyną Mistrza Polski - Świtem Wrocław. Na papierze wrocławianki były murowanym faworytem tego spotkania. Nasz zespół prowadzony przez trenera Łukasza Zielińskiego i jego asystenta Bartosza Borkowskiego przystąpił do meczu bardzo skoncentrowany i zmobilizowany. Pierwsze dwa sety łodzianki zagrały koncertowo i w spotkaniu decydującym o zwycięstwie w Pucharze Polski prowadziły 2:0. Sensacja w Raciborzu wisiała w powietrzu. Trzeci set padł jednak łupem zespołu z Wrocławia. W czwartej odsłonie Mistrzynie Polski potwierdziły swoją klasę i wygrały go. Zdobywcę Pucharu Polski miał wyłonić tie-break. Łodzianki zaskoczone całym obrotem sprawy nie sprostały zadaniu i piąty set, a tym samym cały mecz wygrał zespół Świtu Wrocław. Powiedzenie, że kto nie wygrywa meczu 3:0 to przegrywa 3:2 stało się faktem.

Jest to trzeci medal sekcji piłki siatkowej w Łódzkim Klubie Sportowym Głuchych w tym roku. Mężczyźni zostali Wicemistrzami Polski. Natomiast kobiety zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski i teraz srebrne medale Pucharu Polski. W województwie łódzkim żaden klub siatkarski nie może poszczycić się takim wynikiem na poziomie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Mamy nadzieję, że władze miasta Łódź docenią wielki sukces ŁKSG. Trener Łukasz Zieliński chciałby podziękować bardzo wszystkim zawodniczkom i sztabowi trenerskiemu oraz władzom klubu za wytrwałość w ciężkiej pracy. Wyniki sportowe pokazały, że opłacało się. W tym roku zawodniczki i zawodnicy wraz z trenerem Łukaszem Zielińskim rozpoczną przygotowania do Igrzysk Głuchych, które odbędą się w Brazylii w maju 2022 roku. Pierwsze zgrupowanie Reprezentacji Polski zaplanowane jest w miesiącu listopad w COS Cetniewo. Jeszcze raz gratulujemy ŁKSG.

Skład drużyny: Agnieszka Szczepska, Anna Tylki, Karolina Stobiecka, Wiktoria Muszczek, Monika Szarowolec, Oliwia Ślusarczyk, Katarzyna Wróbel, Ewelina Stępień.

Trener: Łukasz Zieliński.
Asystent trenera: Bartosz Borkowski

Osoby niesłyszące zainteresowane grą w piłkę siatkową prosimy o kontakt z trenerem Łukaszem Zielińskim pod numerem telefonu 695621757 lub adresem e-mail [email protected].