Środki na odchudzanie okazały się trucizną. Jest śledztwo

  Środki na odchudzanie okazały się trucizną. Jest śledztwo

  Marta Paluch

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Środki na odchudzanie okazały się trucizną. Jest śledztwo

  ©prt scr/materiały Policji

  Krakowscy policjanci zatrzymali w Zgierzu Macieja Ż., który według ich informacji produkował i sprzedawał w internecie środków mających wspomagać odchudzanie, tzw. spalacze tłuszczu. Okazało się, że ich składnikami były toksyczne substancje.
  Środki na odchudzanie okazały się trucizną. Jest śledztwo

  ©prt scr/materiały Policji

  Jak wynika z opinii biegłego z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, środki te były produkowane w warunkach chałupniczych i zawierały: 2,4-Diniotrofenol, który jest organicznym związkiem chemicznym z grupy fenoli – jasnożółtą krystaliczną substancją, słabo rozpuszczalną w wodzie.

  – Związek ten może być stosowany jako herbicyd, totalny defoliant i desykant. Należy do bojowych środków trujących i był stosowany przez Amerykanów podczas wojny w Wietnamie do niszczenia pastwisk, lasów i kultur roślinnych.
  Jest stosowany do produkcji herbicydów, wywoławczy fotograficznych i środków wybuchowych, 2,4-dinitrofenol w stanie suchym jest palny i może być wybuchowy. Jest silnie trujący dla ludzi i zwierząt. Przyjmowanie do organizmu 2,4-dinitrofenolu stanowi zagrożenie zdrowia i życia człowieka – tłumaczy Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury.

  Dodaje, że opary tego związku powodują podrażnienie śluzówek. Przyjęcie doustne może spowodować wymioty, palpitacje serca, pocenie się. Dawki rzędu 3,5 mg/kg powodują silne zatrucia z objawami obrzęku płuc i hipotermią. Związek ten może spowodować śmierć.

  – Śledczy przedstawią mężczyźnie wprowadzenie do obrotu środków stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób – mówi prok. Hnatko. - Jednocześnie zwracamy się z apelem aby osoby, które nabyły takie środki skontaktowały się z Prokuraturą Okręgową w Krakowie lub Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Osoby te będą przesłuchane w sprawie w charakterze pokrzywdzonych – kwituje prokurator.
  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie daliście mu zarobić to chłopak wykombinował

  janek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Diniotrofenol jem do śniadania i nic mi nie jest,brednie na kółkach !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLAK ZAraDNY i POtraFI

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  OTRUJE ZABIJE I ZAROBIY A ŚRODKI TAKIE ŻE W WIETNAMIE DO DZIŚ NIC NIY ROŚNIE I ZATRUTE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cos takiego ?

  JMK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Gość może się wybronić jeżeli przedstawi sądowi załączniki do ustawy sejmowej o wodzie do picia i tzw. wodzie mineralnej ( butelkowanej ) . W obu przypadkach dopuszcza się tam tyle świństw, że ktoś...rozwiń całość

  Gość może się wybronić jeżeli przedstawi sądowi załączniki do ustawy sejmowej o wodzie do picia i tzw. wodzie mineralnej ( butelkowanej ) . W obu przypadkach dopuszcza się tam tyle świństw, że ktoś kto pierwszy raz to czyta - nie wierzy ! Z pestycydów wyróżniono nawet jeden specjalnie - DDT ! Polecam lekturę - Dz.U. nr 82, poz. 937 - Załączniki do rozporządzenie Min.Zdrowia z dnia 04.09.2000 : "Warunki bakteriologiczne i fizykochemiczne jakim powinna odpowiadać woda do picia" i Dz.U. nr 85 , Poz.544 - załączniki do rozp. Min. Zdrowia i Opieki Społecznej z 08.07.1997 : "wymagania organoleptyczne, chem., Fiz., i mikrobiologiczne dla butelkowanych naturalnych wód mineralnych, mineralnych wód mieszanych, naturalnych wód źródlanych i wód stołowych ". Kochani internauci - przyczyna raka cieknie z waszych kranów w kuchni i czai się w tzw. wodach mineralnych ze sklepu ! Wód mineralnych nie ma w Polsce od kilkudziesięciu lat ! Jak nie wierzycie w to co napisałem to zastanówcie się, co dzieje się z syfem z waszych pralek, zmywarek,zlewów w kuchni, myjni samochodowych , nawozów i pestycydów używanych przez rolników na polach, soli walonej w zimie na drogi , itd., itd. Oczyw8iscie pijecie wody zgodne z normami ! Tylko popytajcie wśród znajomych , kto widział te normy ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo