Stacja kolejowa Opoczno Południe ma być gotowa w grudniu...

  Stacja kolejowa Opoczno Południe ma być gotowa w grudniu 2014 roku

  Andrzej Wdowski, ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przedstawiciele kolei i samorządowcy podpisali umowę dotyczącą stacji Opoczno Południe
  1/2
  przejdź do galerii

  Przedstawiciele kolei i samorządowcy podpisali umowę dotyczącą stacji Opoczno Południe ©Biuro poselskie R. Telusa

  Porozumienie w sprawie budowy stacji Opoczno Południe wraz z niezbędną infrastrukturą na Centralnej Magistrali Kolejowej, podpisano w poniedziałek w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Koszt inwestycji to 3 miliony złotych.
  Przystanek Opoczno Południe to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców regionu od wielu lat. - Do tej pory mieszkańcy Opoczna tylko obserwowali, jak szybki pociąg przejeżdża przez ich miasto. Teraz będą mogli do niego wsiąść - mówił z wiceminister transportu Andrzej Massel, obecny przy podpisaniu porozumienia.

  Z kolei burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski, podpisując porozumienie o współpracy przy budowie przystanku, mówił: - Czekaliśmy na to kilkanaście lat.
  To porozumienie jest ważne przede wszystkim dla młodych ludzie z naszego miasta, którzy chcieliby się z nim związać, nie będąc zmuszonym wyjeżdżać na stałe do stolicy za pracą. Ten przystanek im to umożliwi.

  Od grudnia 2014 roku ma to ulec zmianie. Na ten właśnie termin przewidziane jest oddanie przystanku do użytku wraz z całą otaczającą go infrastrukturą.

 W miejscu przyszłego przystanku Opoczno Południe nie funkcjonowała dotąd żadna stacja w ruchu pasażerskim ani towarowym. Dlatego cała infrastruktura przystosowana do obsługi podróżnych musi zostać zbudowana niemal od podstaw. Na 2013 rok zaplanowano opracowanie dokumentacji projektu, prace budowlane mają się rozpocząć wiosną 2014 roku.

  Opoczno Południe umożliwi podróż pociągiem z Opoczna m.in. do Warszawy, Katowic i Krakowa. Szacowana docelowa liczba pociągów zgodnie z deklaracją przewoźników zatrzymujących się na stacji w Opocznie to 8-10 w ruchu dalekobieżnym i podobna w ruchu wojewódzkim.

  W kolejnych latach przewidziane są następne inwestycje, dzięki którym przystanek będzie w pełni multimodalny:
  • dojazd od strony centrum Opoczna ulicami Piotrkowską - długość ok. 4 km. Koszt 10 mln zł;
  • dojazd od zachodniego węzła obwodnicy Opoczna, dł. ok. 2 km wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Koszt 5 mln zł;
  • dojazd do ulicy Leśnej (obwodnica Opoczna) do wsi brzostówek, dł. ok. 4 km. Koszt 10 mln;
  • dwa parkingi dla samochodów osobowych, koszt 4 mln zł;
  • przebudowa budynku przy stacji Opoczno Południe na budynek dworca. Koszt 2 mln zł.


  Pod dokumentem ws. budowy stacji podpisy złożyli przedstawiciele władz kolei: Andrzej Janasz - dyrektor projektu w zespole do spraw modernizacji CMK Centrum Realizacji Inwestycji PLK i Arkadiusz Arciszewski - zastępca dyrektora PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji, oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski i starosta opoczyński Marek Ksyta.  Na podpisanie porozumienia przyjechali też: Andrzej Massel, wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk oraz parlamentarzyści Robert Telus i Marcin Witko.

  CZYTAJ WIĘCEJ W SERWISIE NASZE MIASTO: Porozumienie w sprawie budowy peronu Opoczno Płd. podpisane. Inwestycja będzie gotowa w grudniu 2014

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W sumie 34 mln zł !

  zac (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 55

  Tyle pieniędzy w błoto, dla takiego miasteczka. Na pewno stracą podróżujący z W-wy i Krakowa, bo to dodatkowy przystanek po drodze.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie stracą

  portofino (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  nie stracą, bo zatrzymywać sie będą pociągi tylko TLK

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opoczno

  ob.serwer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 71

  Musiał Grabarczyk odejść z ministerstwa, żeby coś dla Opoczna zrobić było można... ciekawym, czy jakiś pociąg do i z Łodzi pojedzie... bo z tekstu nie wynika że Opoczno południe da połączenie z...rozwiń całość

  Musiał Grabarczyk odejść z ministerstwa, żeby coś dla Opoczna zrobić było można... ciekawym, czy jakiś pociąg do i z Łodzi pojedzie... bo z tekstu nie wynika że Opoczno południe da połączenie z Łodzią...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 77 / 55

  Kolejna Włoszczowa Północ... Bo to to samo. Chyba nawet Opoczno jest mniejsze.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mniejsze?

  taa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  chyba jesteś nienormalny

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo