MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stadion Miejski imienia Władysława Króla w Łodzi w prestiżowym plebiscycie „Stadium of the Year 2022”. Ostatnia prosta głosowania

Dariusz Kuczmera
Tak prezentuje się stadion imienia Władysława Króla w Łodzi. Więcej na kolejnych zdjęciach
Tak prezentuje się stadion imienia Władysława Króla w Łodzi. Więcej na kolejnych zdjęciach
Tylko do 15 marca potrwa głosowanie w plebiscycie „Stadium of the Year 2022”. O prestiżowy tytuł z obiektami takimi jak Allianz Stadium w Australii czy Lusail Stadium w Katarze walczy Stadion Miejski imienia Władysława Króla w Łodzi - informuje Karol Sakosik z Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi.

"Stadium of the Year” - stadion w Łodzi wśród nominowanych

"Stadium of the Year” to plebiscyt poświęcony nowym lub kompletnie przebudowanym stadionom. Od 2011 roku organizowany jest przez redakcję portalu stadiony.net (w wersji anglojęzycznej występujący jako StadiumDB.com). Za rok 2022 przyznano aż 36. nominacji. Redakcja portalu nominowała obiekty z sześciu kontynentów, a wśród nich aż: 18. stadionów z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej i jeden wybudowany
w Australii.

Nominowane obiekty musiały wykazać, że:

  • zostały oddane do użytku w roku poprzedzającym głosowanie;
  • są zupełnie nowe lub przeszły znaczącą przebudowę;
  • są przystosowane do organizacji meczów piłki nożnej;
  • mają pojemność minimum 10 000 widzów.

W tegorocznym konkursie o tytuł „Stadionu 2022 roku” walczą dwa polskie obiekty. Wśród nich jest łódzki Stadion Miejski imienia Władysława Króla w Łodzi. Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu: - Dotychczas stadion z naszego kraju w plebiscycie „Stadium of the Year” zwyciężył tylko raz – w 2011 roku i był to Stadion w Gdańsku (Polsat Plus Arena Gdańsk).

Głosowanie w plebiscycie „Stadium of the Year” odbywa się na platformie: http://stadiony.net/konkursy/stadion_roku_2022.

Wystarczy wejść na stronę i wybrać pięć stadionów (przyznając im odpowiednio od 1 do 5 gwiazdek, gdzie pięć otrzymuje obiekt najlepszy zdaniem głosującego, a jeden najmniej ciekawy z wybranej piątki). W plebiscycie można wziąć udział do 15 marca.

Od otwarcia Stadionu Miejskiego imienia Władysława Króla, które miało miejsce 22 kwietnia 2022 roku, oprócz ligowych spotkań ŁKS-u, arena gościła między innymi eliminacje Mistrzostw Europy U-21, rozgrywane przez pierwszą drużynę Ukrainy mecze Ligi Narodów, zespół Dynamo Kijów i ich zmagania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów oraz miniturniej z udziałem piłkarek TME SMS Łódź odbywający się w ramach 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń.

- Jest nam bardzo miło, że nasz obiekt został dostrzeżony przez redakcję portalu stadiony.net. Zależy nam, żeby nasze obiekty były bezpieczne dla widzów, przyjazne dla występujących na nich sportowców i przede wszystkim nowoczesne. Stąd rozbudowa Stadionu, inwestycje, ale też zaangażowanie się Spółki w pionierski projekt Safe Stadium, skupiający się na zagrożeniach chemicznych, biologicznych, radiologicznych i epidemicznych. Jego wdrożeniem zainteresowana jest UEFA. Mamy nadzieję, że zostanie to docenione przez głosujących

- mówi Maciej Łaski, wiceprezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu zarządzającej między innymi Atlas Areną i Stadionem Miejskim imienia Władysława Króla.

Pojemność przebudowanego stadionu wynosi 18 029 widzów. Układ kolorystyczny krzesełek utrzymany jest w barwach występującego na obiekcie ŁKS-u, białej i czerwonej (z przewagą białej). Na trybunie wschodniej krzesełka układają się
w napis „ŁKS ŁÓDŹ”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polska wygrywa na inaugurację

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki