ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Stadion Orła Łódź trzeba zadaszyć

  Stadion Orła Łódź trzeba zadaszyć

  Dariusz Kuczmera

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tak wygląda umorusany żużlowiec po przejechaniu czterech okrążeń po niezadaszonym torze. Zawody pod dachem to komfort dla zawodników i widzów.

  Tak wygląda umorusany żużlowiec po przejechaniu czterech okrążeń po niezadaszonym torze. Zawody pod dachem to komfort dla zawodników i widzów. ©Łukasz Kasprzak

  Apelujemy do radnych o zgodę na wydatek, który zapewne zwróci się z nawiązką. ódź będzie mieć obiekt, o którym mówić będzie cały świat. Organizować będzie wielkie zawody.
  Tak wygląda umorusany żużlowiec po przejechaniu czterech okrążeń po niezadaszonym torze. Zawody pod dachem to komfort dla zawodników i widzów.

  Tak wygląda umorusany żużlowiec po przejechaniu czterech okrążeń po niezadaszonym torze. Zawody pod dachem to komfort dla zawodników i widzów. ©Łukasz Kasprzak

  Ostatnie permanentne odwoływanie spotkań żużlowych sprawiło, że na doskonały pomysł wpadł prezes Orła Łódź Witold Skrzydlewski. Stał się orędownikiem projektu, który może kosztować około 7 mln zł, ale ów wydatek zwróci się z nawiązką.
  Chodzi o zmiany w projekcie budowanego stadionu.

  Obecnie obiekt za 44 mln zł mieć będzie dach tylko nad trybunami, natomiast tor będzie odsłonięty, co nadal będzie nieść w sobie ryzyko odwoływania zawodów z powodu warunków atmosferycznych. Zrozumieli to poniewczasie właściciele MotoAreny w Toruniu, którzy najpierw wybudowali stadion bez dachu nad torem, a później zreflektowali się, jednak ponieśli dużo wyższe koszty. Zamiast kilkuset tysięcy musieli wydać kilka milionów.

  Chyba nie będzie radnego, który zgłosi weto  Takiego błędu nie powinni popełnić łódzcy włodarze miasta. Oddanie do użytku stadionu bez dachu, a później jego dobudowanie pochłonie dużo większe pieniądze niż 7 mln.

  – Jeśli Łódź podejdzie do tematu we właściwy sposób już teraz, to może dzięki temu wiele zyskać, a przy tym oszczędzić sporo pieniędzy – mówi wiceprezes i menedśer Get Well Toruń Jacek Gajewski.

  – Nie chodzi tylko o to, żeby zawody doszły do skutku – dodaje Jan Konikiewicz, wiceprezes One Sport. – Ważny jest również komfort ludzi na stadionie i bezpieczeństwo zawodników. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zawody w Łodzi pod dachem mogłyby się odbyć nawet w grudniu czy styczniu. To wielki komfort i przewaga nad innymi ośrodkami.

  Ponadto trzeba pamiętać, że wydatek na dach, podwyższy standard obiektu i dochody z częstszych organizacji na nim imprez szybko zwrócą poniesione nakłady. – Na posiadaniu zadaszonego stadionu powinno zależeć prezesowi Miejskiej Areny Kultury i Sportu Krzysztofowi Maciaszczykowi – mówi prezes Witold Skrzydlewski. – Pełny kalendarz imprez, to większe wpływy. Ja ponadto deklaruję, że na zadaszonym obiekcie Orzeł awansuje do ekstraligi już w 2018 roku.

  Jest czas, na decyzję o zadaszeniu obiektu, bo już wiadomo, że inwestycja się przedłuży. Orzeł już myśli o organizacji otwarcia. To święto trwać będzie dwa dni. Odbędzie się mecz Polska – Reszta Świata, będzie też spotkanie byłych żużlowców Orła z obecnymi. Pojadą trenerzy: Janusz Ślączka, Lech Kędziora, Jacek Woźniak.

  Mecz z przyjacielem senatorem Stokłosą  W niedzielę o godz. 14.30 żużlowcy Orła Łódź walczyć będą w Pile w zaległym meczu z Polonią. – Mój dobry przyjaciel senator Henryk Stokłosa mówi, że Orzeł w meczu z jego drużyną stoi na pozycji straconej. Jest pewny, że Polonia na 100 procent wygra. Chciałbym, żebyśmy zrobili w Pile niespodziankę – mówi Witold Skrzydlewski. – Czy obudzi się w naszej drużynie lew, czy nadal jeszcze będzie tkwić w śnie zimowym.

  Orzeł chce pozyskać zawodnika z ekstraligi  W piątek trener Janusz Ślączka zorganizował trening, w którym nie brał udziału Edward Mazur. Drugi polski senior jest poobijany po ostatnich zawodach w Danii. W meczu z Polonią Piła jednak pojdzie, bo musi. Orzeł nie ma zawodnika, który mógłby go zastąpić. Piotr Świderski nadal przechodzi rehabilitację we Wrocławiu.

  Przeciwko Polonii pojedzie ten sam skład, co zawsze: Hans Andersen, Edward Mazur, Robert Miśkowiak, Aleksandr Łoktajew, Rohan Taungate, Arkadiusz Potonic.

  – Musimy pozyskać drugiego polskiego seniora, prowadzimy rozmowy z żużlowcem z ekstraligi – mówi prezes Witold Skrzydlewski. Na razie jednak kluby z powodu wielu odwołanych meczów nie wiedzą, na czym stoją kadrowo i nie chcą puszczać zawodników do innych klubów.

  Orzeł chciał w sobotę zorganizować zaległy mecz z Unią Tarnów, który odwołano z powodu złego stanu toru i niesprzyjających prognoz pogody. Na mecz w tym terminie nie wyraziła zgody telewizja, która za wszelką cenę chce transmitować ten mecz w niedzielę.

  A wracając do odwołania meczu z Unią, wiele wyjaśnił trener Orła Janusz Ślączka. – Niektórzy kibice mieli do nas pretensje, że w niedzielę świeciło słońce, a my dwa dni wcześniej odwołaliśmy spotkanie – mówi Janusz Ślączka. – To, że świeci słońce za oknem, nie znaczy, że tor nadaje się do jazdy. Wcześniejsze opady całkowicie zniszczyły nawierzchnię.

  To kolejny dowód na to, że warto zadaszyć tor i mieć gwarancję, że nawet podczas burz z piorunami i zadymki śnieżnej zaplanowane w Łodzi zawody się odbędą. I mogą to być nawet indywidualne mistrzostwa świata: Grand Prix Łódź 2019.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mamy stadiony,łodzianie mamy stadiony ............

  marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  mamy stadiony,łodzianie mamy stadiony[prywatne] ale za nasze podatki,najpierw biznesmen Cacek wyrolował RTS Widzew i magistrat a ci dali się nabrać i wybudowali "blaszak" ale z czterema trybunami...rozwiń całość

  mamy stadiony,łodzianie mamy stadiony[prywatne] ale za nasze podatki,najpierw biznesmen Cacek wyrolował RTS Widzew i magistrat a ci dali się nabrać i wybudowali "blaszak" ale z czterema trybunami dla RTS Widzew i Pana Cacka aby LM zagościła tak jak obiecywał,teraz Witold /mały/ obiecuje,szantażuje i stadion mu budują tylko te "lewusy" z ŁKS-u takie pierdoły dali się wykolegować i dostali boisko do podziału i niedokończoną trybunę w środku totalna prowizorka i jest ok .W Łodzi jest fajnie bubel na bublu stoi mimo,że u władzy wszystkie opcje już były a teraz Łódż babami stoi i zmienia nazwę na Óć bo krótsza i mniej boli.Ale dla mnie mimo kurnika to i tak ŁKS klubem Łodzi jest i basta.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak skrzydlewski chce stadon zadaszyc, to niech to zrobi za swoje pieniadze.

  g (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  LAPY PRECZ OD NASZYCH PORTFELI !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wara

  Seba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Skoro trzeba, Panie Kuczmera, to niech Pan się zrzuci, a od pieniędzy podatników wara.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu łódzcy podatnicy mają finansować prywatny biznes?

  tubylec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  A drogi jak były dziurawe tak są.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do

  goscia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Knurze chcesz dach to z własnych pieniędzy se wybuduj,Łodzianie mówią nie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas pokaże

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Póki co ten skład jest na przetrwanie. Będzie stadion, a przede wszystkim kasa to może będzie extra liga

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzeba zadaszyć ?

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

  Należy wyłożyć własną kasę , nie dziadować za podatnika ( bukiet róż ) i pozamiatane

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SZCZERZE???

  łodzianin - podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  tylko nie za moje podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Witold, to zrób dach. Nie ciągnij od Łodzian.

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 7


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sam?

  Marika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Daj dobry przykład, pomóż

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ups !

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 5

  I kolejna przegrana , tym razem w Pile a Pan Skrzydlewski pewnikiem dalej będzie mówił o ekstralidze i kolejnych warunkach do spełnienia by tak się stało . Tylko proszę nie wysługiwać się łódzkimi...rozwiń całość

  I kolejna przegrana , tym razem w Pile a Pan Skrzydlewski pewnikiem dalej będzie mówił o ekstralidze i kolejnych warunkach do spełnienia by tak się stało . Tylko proszę nie wysługiwać się łódzkimi kibicami żużla tylko zastanowić na coraz niższą frekwencją w Łodzi .zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo