Stal Mielec - Widzew 0:3. Zabójcze kontry łodzian i stuprocentowa skuteczność

(hof, ww)
Na pewno ten mecz nie przejdzie do historii piłkarskiej ekstraklasy z racji jego olbrzymich walorów futbolowych. Był brzydki, mało efektowny, bez wielkich emocji i piłkarskiej finezji, ale bez wątpienia był bardzo ważny dla Widzewa, bo zwycięski. Pewnie o tym spotkaniu będzie się jednak jakiś czas mówić, a zapewne nawet dawać za przykład, co może zdziałać determinacja i stuprocentowa skuteczność drużyny. Łodzianie, którzy przez większość czasu skutecznie bronili się, a mieli ledwie trzy sytuacje bramkowe, wykorzysta je, dzięki czemu wygrali 3:0. To na pewno umiejętność drużyny z al. Piłsudskiego, która staje się w tym sezonie firmowym znakiem widzewiaków. Na pewno not za wrażenia artystyczne nie było wysokich, ale za skuteczność łodzian należą się im słowa uznania. W Mielcu nadal nie widzą, co się wydarzyło na boisku. Przecież to Stal długo dyktowała warunki na murawie, a jednak to Widzew cieszy się z trzech punktów i trzech strzelonych bramek. To było drugie z rzędu zwycięstwo (bez straty gola) drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia, trzecie wyjazdowe i piąte w tych rozgrywkach. Nie ma się zatem co dziwić, że łodzianie awansowali na piąte miejsce we tabeli ekstraklasy.

Stal Mielec - Widzew Łódź relacja na żywo, wynik online

strona wymaga odświeżania

STAL MIELEC0
WIDZEW ŁÓDŹ3

Koniec spotkania Widzewa wygrał 3:0
90' Sędzia doliczył trzy minuty
89' Zmiany w drużynie Widzew Łódź, za Kreuzrieglera Czorbadżijski, a za Kuna Dębiński
89' Kibice Widzewa już świętują
87' Trzeci gol Widzewa, tym razem Sypek, po podani i indywidualnej akcji Kuna
85' Zmiana w drużynie gospodarzy, za Domańskiego Barauskas
82' GOl, GOL, GOL, Kun pokonuje bramkarza Stali. Widzewiak naciskany przez obrońcę, dobrze się zastawił i precyzyjnym strzałem z ośmiu metrów wpakował piłkę do siatki
80' Kolejny raz dobrze spisuje się bramkarz Widzewa
77' Duga zmiana w Stali, zszedł Gerbowski, a w jego miejsca gra Vastsuk
76' Doskonała interwencja Ravasa, nadal Widzew prowadzi
75' Piłka w rękach Ravasa
73' Stal atakuje, ale Widzew nie daje się zaskoczyć
71' Zmiana w Widzewie, schodzi Zjawiński, w jego miejsce Sypek
70' Strzelał Lebedyński, ale niecelnie
67' Stal próbuje atakować, Widzew wybija rywal z rytmu
63' Tempo spotkania znacznie spadło
62' Zmiana w Widzewie, Danielak z Letniowskiego
61' Zmiana w Stali, za Hiszpańskiego Ratajczyk
60' Rożny dla Widzewa
57' Stal znów się stara atakować
55' Kibice z Mielca zamilkli, zastanawiają się, co się stało? Przecież przewagę miął ich zespół..
53' GOL, GOL GOL, Sanchez. Hiszpan dostał dokładne podanie od Zielińskiego, strzelił z ostrego kąta i to między nogami bramkarza Stali
51' Kibice Widzewa głośno dopingują swój zespół
50' Znów Ravas górą w pojedynku z zawodnikiem gospodarzy
48' Ravas łapie piłkę po strzale piłkarza Stali
47' Pierwszy strzał Widzewa na bramkę Stali, Letniowski niecelnie
46' Lipski za kontuzjowanego Hanouska
46' Sędzia rozpoczął drugą część gry
Koniec pierwszej części spotkania. To nie jest dobry i ciekawy mecz
[b]45'
Doliczone trzy minuty
45' Rożny dla gospodarzy
44' Znów lekarz pomaga Hanouskowi, piłkarz trzyma się za bark
41' Lekarz zajmuje się Hanouskiem, ale wszystko ok
40' Sanchez wpadł w pole karne Stali, ale naciskany przewrócił się
38' Złe zagranie Letniowskiego
36' Kolejny rożny dla gospodarzy
35' Sędzia nie zmienił decyzji, zostaje przy żółtej kartce dla widzewiaka
32' Żółta kartka dla Szoty, faulował rywala, kiedy przeprowadzał kontrę jeszcze konsultacja VAR
30' Rzut wolny dla Widzewa
29' Mało finezji w grze obydwu drużyn
27' Piłka trafiła w słupek bramki Stali. były gol samobójczy
26' Rzut rożny dla Widzewa
24' Trudno mówić o emocjach w tym spotkaniu
22' Wreszcie ofensywa akcja Widzewa
20' Kolejny rożny dla mielczan
19' Złe dośrodkowanie piłkarza Stali i Widzew od własnej bramki
17' Letniowski leży na murawie
16' Widzew broni się, często rozpaczliwie
14' To okres, w którym dominują gospodarze
12' Znów rzut rożny dla Stali
11' Widzew ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy
9' Stał zaczyna przeważać, znów rożny dla gospodarzy
7' Gospodarze zaczynają od bramki
5' Rożny dla Stali
3' Na razie spokojna gra, głównie w środku pola
2' W składzie Widzewa dwie zmiany. Kontuzjowanego w meczu z Cracovią Fabio Nunesa zastąpił Mato Milos, a Karola Danielaka Paweł Zieliński.

1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 12.25 Poza kadrą Widzew na dzisiejszy mecz znaleźli się: Jakub Wrąbel, Juljan Shehu, Mateusz Żyro, Ernest Terpiłowski, Filip Zawadzki, Fabio Nunes.
Godz. 12.20 Dzisiejszy mecz sędziuje Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Godz. 12.14 Trener Adam Majewski o drużynie Widzewa: - Widzew to jest zespół, który oczywiście jest na fali, jest beniaminkiem, awansował, czyli na tej fantazji dalej funkcjonuje. Jest to zespół dobrze ułożony taktycznie, który stara się grać intensywnie w piłkę.

Godz. 12.05 Rezerwowi Widzewa: Wasyl Łytwynenko (72), Bożidar Czorbadżijski (3), Karol Danielak (8), Bartłomiej Pawłowski (19), Patryk Lipski (20), Jakub Sypek (21, M), Adam Dębiński (70), Kristoffer Normann Hansen (77), Ignacy Dawid (88, M).
Godz. 11.58 Obydwie drużyny po dziesięciu seriach mistrzowskich mają na koncie po tyle samo punktów - 13.
Godz. 11.50 Dzisiejsze spotkanie Stal - Widzew ma duży wymiar sentymentalny, bowiem ostatni raz drużyny zmierzyły się się na ligowych boiskach 26 lat temu!

Godz. 1145 Skład Stali Mielec: 41. Bartosz Mrozek, 23. Krystian Getinger (kapitan), 17. Fabian Hiszpański, 4. Marcin Flis, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 21. Mateusz Matras, 32. Fryderyk Gerbowski młodzieżowiec), 7. Maciej Domański, 18. Piotr Wlazło, 11. Mikołaj Lebedyński, 99. Said Hamulic

Godz. 11:10 - Znamy skład Widzewa: Ravas – Stępiński, Szota, Kreuzriegler – Zieliński, Hanousek, Kun, Milos – Zjawiński, Letniowski – Sanchez
Rezerwowi: Litwinienko – Czorbadżijski, Danielak, Dębiński, Lipski, Pawłowski, Normann Hansen, Dawid, Sypek

Godz. 11:05 - Dzisiaj trener Janusz Niedźwiedź nie będzie mógł skorzystać z wielu zawodników. Są to Żyro, Jakub Wrąbel, Bartłomiej Pawłowski, Ernest Terpiłowski oraz Fabio Nunes, brutalnie sfaulowany w meczu z Cracovią Kraków. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...