1 1 połowa

Zagłębie Lubin

2

2 1 połowa

• Koniec meczu. Stal zwycięża zasłużenie. Po przerwie świetnie zareagowała na wynik 1:2.

• Jak blisko! Po wejściu Żyry minimalnie obok strzela de Amo.

• Jeszcze próbuje Jankowski, ale został zablokowany.

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Sitka zmienia Jankowski, który rozgrywa 300. mecz w ekstraklasie.

• Fantastyczna interwencja Hładuna przy słupku! Gdyby nie on, byłoby już 6:2.

• Pantić wylatuje z boiska. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka.

• NIE MA SIÓDMEJ BRAMKI W MECZU. HŁADUN BRONI PRÓBĘ PIASECKIEGO. ŚWIETNA PRACA NOGĄ.

• A Maka zmienia Szczutowski.

• Żyro za Wrzesińskiego.

• Pantić naturalnie otrzymuje kartkę. Czy znowu do wapna podejdzie Tomasiewicz? Nie! Szansę dostaje sam poszkodowany.

• RZUT KARNY DLA STALI! Sfaulowany Piasecki.

• No i pojawia się ten 16-letni Sławiński. To jego debiut.

• Wchodzi też Pieńko.

• Kusztal za Porębę.

• Żigulew mocno, ale obok bramki. Pora na kolejne zmiany.

• Gospodarze domagali się karnego za zagranie ręką. Sędzia skontaktował się z wozem VAR, po czym orzekł: gramy dalej!

• Rehabilituje się Getinger za samobója! Znów wypracował bramkę. Wrzucił z rożnego, a Flis wykończył głową. Piękny strzał.

• GOOOOOOOOOOOOL! PO MECZU. 4:2 dla Stali.

• Zagłębie długo rozgrywa piłkę przez obrońców.

• Matras ma problemy z barkiem.

• A Pakulskiego zmienia Żigulew.

• Szysz schodzi, wchodzi Żivec.

• Ależ ładne rozegranie wolnego! Wrzucił z lewej nogi Getinger, a na raty trafił Mak.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Mak odzyskuje prowadzenie dla Stali!

• Poręba ukarany kartką za faul na Sitku.

• Ajj! Piasecki nieczysto z powietrza. Po chwili jednak asystent i tak sygnalizuje spalonego.

• Urbańczyk w miejsce Korta. To pierwsza zmiana w Stali.

• Pierwsza kartka w meczu. Ukarany Chodyna za zatrzymanie Piaseckiego.

• Strączek dosłownie na linii wyłapuje piłkę po próbie Starzyńskiego.

• Nie ma trzeciego gola dla Zagłębia! Strączek odbija piłkę do boku po trudnym strzale Daniela.

• Chodyna! Fatalny kiks. Piłka wróciła do niego przed szesnastkę, ale prostym podbiciem uderzył bardzo nieczysto.

• Bramkarz w lewo, Tomasiewicz w prawy dolny róg. Nie myli się po raz trzeci z jedenastki. To jego czwarte trafienie w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomasiewicz na 2:2.

• Sędzia jeszcze analizuje sytuację razem z wozem VAR.

• We własnej szesnastce przewinił Poręba, który przed przerwą niejako wymusił dośrodkowaniem samobój Getingera.

• Rzut karny dla Stali! Sitek sfaulowany. Nieźle odjechał rywalowi.

• Zagłębie długo utrzymuje się przy piłce.

• Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Stal.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie schodzi z zapasem bramki. Oglądamy dobry mecz.

• Sędzia doliczył minutę.

• Od momentu wyrównującego gola Zagłębie gra zdecydowanie lepiej.

• Na spalonym złapany Piasecki.

• Trzeci samóboj kapitana w tym sezonie. Nie dał rady sobie z wrzutką Poręby.

• GOOOOOOOOOOOOL! ALE SAMOBÓJCZY. PIŁKĘ DO WŁASNEJ SIATKI KIERUJE GETINGER.

• Całkiem fajne spotkanie do obserwowania. Obie drużyny grają ofensywnie.

• Daniel uderza precyzyjnie, ale Strączek daje radę z interwencją.

• Zablokowany strzał Sitka z dystansu.

• Chłodno w Mielcu. Obaj trenerzy bez czapek, ale Majewski w zimowych rękawiczkach. Dodatkowo dłonie trzyma w kieszeni.

• Nabiegający z prawej strony Szysz zepsuł właśnie taką kontrę:

szysz

• NIEWIARYGODNE!!! SZYSZ MARNUJE KONTRĘ DWÓCH NA JEDNEGO. Uderzył obok bramki po podaniu Zajica.

• Zajic przekłada obrońców, Szysz próbuje kończyć akcję strzałem, kiedy w bramce nie ma Strączka, lecz kopie bardzo źle.

• Znowu główkuje Mak! Tym razem obija poprzeczkę. Stal bliska odzyskania prowadzenia.

• W odpowiedzi Tomasiewicz. Piłka mija bramkę.

• To był strzał nie do obrony. Daniel uderzył z lewej nogi przy prawym słupku. Mocno, zza obrońcy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zagłębie na 1:1. Wspaniały gol Daniela.

• Tomasiewicz sfaulowany pod własną bramką.

• A było tak: Stal rozegrała krótko rzut z autu. Tomasiewicz wrzucił w pole karne, gdzie między obrońców wbiegł Mak. Hładun nie zareagował i dostał za kołnierz.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Mak uderza głową.

• Sitek uderza mocno, Hładun piąstkuje przed siebie.

• Zabawa Strączka. Źle przyjął i potem ratował sie wybiciem w aut.

• Mak fauluje Hładuna. Zbyt ostry atak na bramkarza podczas walki o górną piłkę.

• Zagłębie gubi się pod własną bramką, ale Stal z tego nie korzysta. Wrzesiński uderza obok lewego słupka.

• Stal wywalczyła korner po centrze Getingera.

• Pierwszy celny strzał w meczu - autorstwa Starzyńskiego. Strączek broni bez zarzutu.

• Doping prowadzą jedynie kibice z Lubina.

• Daniel urwał się na prawej stronie. W polu karnym znów skutecznie Flis, choć wybija na róg.

• Piasecki zatrzymany w szesnastce. Piłkę zabrał mu Lepczyński.

• Szysz poszukiwał kolegów w polu karnym. Dobra interwencja Flisa. Obrońca wybił głową.

• Pierwszy gwizdek meczu. Od środka goście.

• Kibice Zagłębia są na trybunach. Właśnie dali o sobie znać.

• Gospodarze na biało-niebiesko, goście w czarnych strojach ze złotymi wstawkami.

• Trwa rozgrzewka. W Mielcu jupitery już rozświetliły boisko.

• Na środku obrony Miedziowych debiutuje za to Kacper Lepczyński z rocznika 2001 - też po lekcji życia w 3 lidze.

• Oliwier Sławiński (rocznik 2005) może dziś zadebiutować w ekstraklasie. To napastnik. Ostatnio grał dla rezerw w 3 lidze.

sławiński

• Poza kadrą Stali m.in. wypożyczony z Zagłębia Hinokio.

• Ławka rezerowych Stali: Primel, Granlund, Czorbadżijski, Jankowski, Kościelny, Żyro, Szczutowski, Urbańczyk.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Weirauch, Kusztal, Kłudka, Pieńko, Żivec, Żigulew, Soler, Sławiński, Podliński.

• Przed przerwą w rozgrywkach Stal pechowo zremisowała z Cracovią 3:3, a Zagłębie przegrało z Jagiellonią 0:1.

• W poniedziałek wyjątkowo nie jeden, lecz dwa mecze. Najpierw zapraszamy do Mielca, gdzie obecnie czternasta drużyna tabeli zagra z ósmą. Ciężko wskazać faworyta.