Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Statuetka Fryderyka 2020 w Filharmonii Łódzkiej

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Grzegorz Gałasiński
Statuetka Fryderyka, nagroda Akademii Fonograficznej przyznana Filharmonii Łódzkiej, jest już w naszym mieście. Wyróżnieniem pochwalili się dyrektor naczelny instytucji, Tomasz Bęben oraz jej szef artystyczny, Paweł Przytocki.

Z Gali Muzyki Poważnej w Katowicach Filharmonia Łódzka wróciła z Fryderykiem przyznanym w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca za płytę „Emil Młynarski: Violin Concertos” nagraną przez skrzypka Piotra Pławnera i Orkiestrę Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina pod dyrekcją Pawła Przytockiego dla DUX Recording Producers. Warto podkreślić, iż w tej samej kategorii nominowana była też druga płyta nagrana przez łódzkich filharmoników pod batutą Pawła Przytockiego wraz z pianistką Julią Kociuban - z Koncertem fortepianowym Grażyny Bacewicz i I Koncertem fortepianowym Aleksandra Tansmana.

- To wielki sukces, wyjątkowy dzień - zauważa Paweł Przytocki. - Wydaje mi się, że to wspaniałe święto Filharmonii Łódzkiej, naszego miasta i regionu, ale również w ogóle muzyki polskiej. Emil Młynarski był kompozytorem związanym z Warszawą, ale występował w Łodzi i był teściem Artura Rubinsteina, patrona naszej Filharmonii.

Wyróżniony krążek można kupić m.in. w Filharmonii Łódzkiej, podobnie jak inne albumy nagrane przez instytucję.

- Ta nagroda sprawia, że możemy na szerszym forum pochwalić się naszą pracą, talentami, muzykami, którzy swoją pasją i umiejętnościami potrafią trafić do serc słuchaczy - dodaje Tomasz Bęben. - To poza tym impuls do realizacji kolejnych projektów.

W Filharmonii Łódzkiej liczą, że uda się nagrać także kolejne płyty.

- To wymagające dużego wysiłku przedsięwzięcie, ale bardzo twórcze - podkreśla Paweł Przytocki. - Na razie jednak czeka nas zaplanowane na 15 maja na naszej scenie wykonanie II Koncertu skrzypcowego D-dur Emila Młynarskiego z nagrodzonej płyty, oczywiście z udziałem Piotra Pławnera.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki