Statuetki Florianów czekają

  Statuetki Florianów czekają

  opr. Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Statuetka Floriana dla laureatów konkursu

  Statuetka Floriana dla laureatów konkursu ©materiały prasowe

  We wtorek 28 lutego mija termin zgłaszania prospołecznych inicjatyw do I edycji Florianów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządów.
  Statuetka Floriana dla laureatów konkursu

  Statuetka Floriana dla laureatów konkursu ©materiały prasowe

  Floriany to konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który jest skierowany do strażaków ochotników i lokalnych społeczności z samorządem na czele. Konkurs ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych zrealizowanych w latach 2015-2016, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integracja środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

  „Integracja społeczna, począwszy od sąsiedzkiej pomocy po różne inicjatywy wymyślane i realizowane przez grupę lub całą społeczność, zawsze była i będzie wielką wartością. To właśnie ta siła buduje potęgę społeczności, decyduje o jej rozwoju i buduje lepszą przyszłość. Strażacy ochotnicy, którzy zazwyczaj są liderami swoich społeczności, sami lub w ścisłej współpracy z różnymi środowiskami swoich wsi i gmin, organizują i realizują, bez rozgłosu, różne inicjatywy wykraczające poza ich podstawową działalność czyli ratownictwo i zapewnianie bezpieczeństwa. Warto tych społeczników docenić i nagrodzić. Mam też nadzieję, że nasz Konkurs Floriany będzie inspirował do angażowania się w tego typu działania na rzecz społeczności i zgłaszania nowych inicjatyw w kolejnych edycjach Konkursu” - podkreśla Dorota Pardecka, redaktor naczelna „Strażaka”, pisma Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, który jest pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Floriany.

  Dodatkowo uczestnicy Konkursu mogą zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców, którzy wspierają pożyteczne lokalne inicjatywy oraz ich twórców.

  „Zgłoszenia nadchodzą ze wszystkich województw. Statuetki Floriana i nagrody czekają na najlepsze inicjatywy. 28 lutego zamykamy pierwszy etap Konkursu. Kolejny etap będzie należeć do Kapituły. Uroczysta Gala, podczas której wręczymy Floriany i nagrody, odbędzie się 4 maja” - dodaje Dorota Pardecka.

  Wśród członków Kapituły Konkursu są: Waldemar Pawlak, były premier; Czesław Lang, kolarz i organizator Tour de Pologne; Grzegorz Molewski, twórca telewizji Kino Polska, prof. Artur Krajewski, malarz, rysownik; Dorota Pardecka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Polecamy

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny