Firma Strabag będzie głównym wykonawcą nowej siedziby firmy Ericpol w Łodzi. Nowoczesny biurowiec Ericpola powstanie u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Elewacja budynku ma nawiązywać do XIX-wiecznego stylu fabrycznych zabudowań w mieście.

- Umowa z firmą Strabag została podpisana w zeszłą środę. Na terenie działki rozpoczęły się już przygotowawcze prace budowlane. Liczymy, że takie tempo utrzyma się przez kolejne 17 miesięcy i nasi pracownicy wprowadzą się do nowej siedziby z początkiem 2015 roku – mówi Marek Ciastoń, Dyrektor Ericpol Nieruchomości, odpowiedzialny za inwestycję.

Czterokondygnacyjny nowoczesny biurowiec zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Horizone Studio będzie kosztował ponad 58 mln zł. Jego głównymi elementami będą dwa skrzydła połączone przeszkolonym lobby.

Na całkowitej powierzchni 10,5 tys. metrów kwadratowych znajdzie się przestrzeń biurowa dla 800 osób, parking podziemny dla 90 samochodów, serwerownia, pomieszczenia socjalne, sale konferencyjne i pracownicza kantyna.

Nowa siedziba łódzkiego Ericpola będzie spełniała standardy nowoczesnych ekologicznych budynków biurowych. Projekt budynku uzyskał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Firma Ericpol powstała w 1991 roku w Łodzi. Działa na rynku informatycznym i telekomunikacyjnym. W Polsce posiada trzy biura, a także trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem tworzą Grupę Ericpol. Firma zatrudnia ponad 1700 osób.