ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Straciła zęby i pieniądze. Pozostał ból

  Straciła zęby i pieniądze. Pozostał ból

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Straciła zęby i pieniądze. Pozostał ból
  Pani Grażyna z Łowicza twierdzi, że bezskutecznie próbuje odzyskać pieniądze od stomatologa, który namówił ją na wykonanie zębowych protez. - Skusiła mnie cena, a teraz cierpię od kilku miesięcy i straciłam wszystkie zęby w górnej szczęce - mówi zrozpaczona łowiczanka.
  Straciła zęby i pieniądze. Pozostał ból
  62-latka jest osobą schorowaną. Cierpi na cukrzycę, bezdechy i jest po operacji nowotworowej. Jesienią ubiegłego roku podczas wizyty w jednej z łowickich przychodni lekarskich została namówiona przez dentystę z Łodzi na wykonanie protez zębowych na dolną i górną szczękę.

  - Cena 4,5 tys. zł za porcelanowe protezy była tak atrakcyjna, że nie mogłam sobie odmówić wstawienia zębów - opowiada zdenerwowana kobieta, która, jak twierdzi, w ciągu ostatnich dwóch tygodni schudła ze stresu 5 kilogramów. - Mąż wziął w pracy pożyczkę. Pieniądze te miały zostać przeznaczone na maskę do oddychania, ale uparłam się na te zęby i byłam głucha na wszelkie kontrargumenty.

  62-latka twierdzi, że dentysta po zeszlifowaniu zębów nie zabezpieczył ich odpowiednio i kobieta „chodziła w domu z bólu po ścianach”. Gdy założono jej protezy, to okazało się, że są one tak „dziurawe”, że wchodziło w nie jedzenie. - Doprowadzało mnie to do szału, więc złożyłam reklamację - mówi pani Grażyna. - 30 stycznia tego roku podczas zdejmowania górnego mostka stomatolog kat, jak mam go wpisanego w komórkę, zerwał mi trzy ostatnie zęby. Z jego gabinetu wnuczka zawiozła mnie prosto do szpitalnego abmbulatorium, bo tak byłam zdenerwowana i rozstrzęsiona.

  Według relacji schorowanej kobiety lekarz po zdjęciu górnego mostka poinformował, że odda jej pieniądze, ale mimo to nie odpowiada na wysyłane przez nią wiadomości tekstowe oraz pismo, które przesłała.

  - Zapraszam pacjentkę do swego gabinetu i tam na spokojnie omówimy całą sprawę i skieruję ją do swego pełnomocnika celem zwrotu pieniędzy - informuje stomatolog, który wstawiał łowiczance zębowe protezy. - Jeżeli chodzi o zabieg, to odbył się on zgodnie ze sztuką lekarską.

  Stomatolog podkreśla, że pacjentka miała tymczasową protezę, a leczenie nie zostało zakończone. Jego zdaniem spór wziął się stąd, że między lekarzem a pacjentką nie doszło do porozumienie po względem estetyki zębowych protez. Łodzianin jest też zaskoczony formą w jakiej kontaktuje się z nim pacjentka.

  Łowiczanka nie kryje natomiast, że chce oddać sprawę do sądu. - Za moje cierpienie, stracone zdrowie i zęby będę domagała się odszkodowania - zapowiada 62-latka.

  Czas pokaże czy sprawa ta znajdzie swój finał przed sądem, czy też obie strony dojdą do porozumienia. Nie da się jednak ukryć, że porcelanowe protezy za 4,5 tys. zł w każdym powinny wzbudzić obawę, że za te pieniądze oferowane mostki mogą nie być najwyżej jakości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super stomatolog z ACADEMOS

  pacjentka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  pan K...mojej córce naliczył 14 zębów do leczenia każdy za 150 zł,zrobił jej jednego gdzie po zrobieniu zdjęcia pantomograficznego do założenia aparatu okazało się że ząb jest do ponownego...rozwiń całość

  pan K...mojej córce naliczył 14 zębów do leczenia każdy za 150 zł,zrobił jej jednego gdzie po zrobieniu zdjęcia pantomograficznego do założenia aparatu okazało się że ząb jest do ponownego zrobienia!!!po konsultacji u innego stomatologa okazało się że ząb jest źle wyczyszczony,a wszystkich zębów do leczenia córka ma cztery!!!z chęci posiadania korzyści finansowych chciał w zdrowych zębach wiercić dziury,tacy lekarze powinni być pozbawieni uprawnień do wykonywania zawodu...brak słów dla takich konowałów!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ważne, że było tanio!

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Co tam!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  4,5 tys ?

  Chochoł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Na NFZ ma za darmo. Też są dobre.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny