Straż miejska wlepia mandaty, bo nie wyrobiła planu

  Straż miejska wlepia mandaty, bo nie wyrobiła planu

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Strażnicy już wzięli się do pracy. W czerwcu wypisali prawie tysiąc mandatów więcej niż w maju

  Strażnicy już wzięli się do pracy. W czerwcu wypisali prawie tysiąc mandatów więcej niż w maju ©Krzysztof Szymczak

  W najbliższym czasie nie mamy co liczyć na pobłażliwość strażników miejskich. W pierwszym półroczu tego roku wypisali za mało mandatów i teraz mogą próbować "nadrobić zaległości". Do końca czerwca strażnicy wystawili mandaty na kwotę 2 mln 457 tys. zł. To ponad połowę mniej niż planowano.
  Strażnicy już wzięli się do pracy. W czerwcu wypisali prawie tysiąc mandatów więcej niż w maju

  Strażnicy już wzięli się do pracy. W czerwcu wypisali prawie tysiąc mandatów więcej niż w maju ©Krzysztof Szymczak

  W 2013 roku do budżetu miasta - zgodnie z założeniami - powinno wpłynąć 10 mln 550 tys. zł z mandatów straży miejskiej. W pierwszym półroczu tego roku strażnicy wystawili mandaty tylko na kwotę 2 mln 457 tys. zł. Straż miejska musi wytłumaczyć się z tego przed skarbnikiem miasta. Natomiast komendant rozmawia z prezydent Łodzi i ustala najważniejsze zadania, którymi straż miejska ma zajmować się w najbliższym czasie.

  - Plany były przygotowywane między innymi w odniesieniu do dochodów z zeszłego roku.
  Zostały również powiększone o dodatkowy możliwy dochód z ośmiu nowych fotoradarów, które miały stanąć na ulicach Łodzi - tłumaczy Radosław Kluska, naczelnik wydziału dowodzenia łódzkiej straży miejskiej. - Urządzenia miały pojawić się w wakacje. W związku z brakiem stosownych akceptacji wybranych lokalizacji przez Główną Inspekcję Transportu Drogowego, proces zakupu i instalacji urządzeń został odsunięty w czasie.

  Radosław Kluska zapewnia, że komendant straży miejskiej nie może jednak wydać funkcjonariuszom polecenia, żeby wszystkich karali mandatami.

  - Komendant na odprawach dla służby zaznacza, że strażnik na miejscu wykroczenia podejmuje decyzję dotyczącą ewentualnej kary. Mandat jest jednym z narzędzi, które mają doprowadzić do osiągnięcia celu, czyli ograniczenia lub wyeliminowania wykroczeń drogowych, porządkowych czy czystościowych - zaznacza Kluska. - Oczywiście komendant ustala pewne priorytety, wskazując na przykład na surowe karanie osób niesprzątających po swoich pupilach, parkujących na miejscach zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych bez wymaganego zaświadczenia.

  Ostatnie statystyki pokazują, że funkcjonariusze wzięli się do pracy. Strażnicy miejscy wypisują coraz więcej mandatów, tak jakby próbowali nadrobić zaległości. Ze sprawozdania za maj wynika, że funkcjonariusze wypisali w sumie 3 714 mandatów i 2 tys. pouczeń. Natomiast już w czerwcu mandatów było 4 547, a pouczeń 2 112.

  Za parkowanie "na kopercie" w maju funkcjonariusze nałożyli 6 mandatów i pouczyli 12 kierowców. W czerwców mandatów było już 15 i 13 pouczeń.

  Za spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem w maju strażnicy wypisali 458 mandatów, a pouczyli 305 osób. Natomiast w czerwcu mandatów było już 472, pouczeń - 327.

  Jeśli chodzi o kary za niesprzątanie po psach, tutaj również strażnicy wypisują coraz więcej mandatów. W maju było ich 38, w czerwcu już 45.

  Jeśli tendencja się utrzyma, lepiej w Łodzi nie łamać przepisów. Raczej nie będziemy mogli liczyć na wyrozumiałość strażników. Możemy zapomnieć od pouczeniach i od razu być gotowi na przyjęcie mandatu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (40)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SM przypomina

  fiołek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  mi ORMO z PRL tyle ze tamci oficjalnie dzialali społecznie a ci biora kase. Jak widać ustroje zekomo się zmieniają ale metody działania nie. Uważam że nawet obecnie jest gorzej niż w PRL

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Byleś w zomo byłeś w ormo teraz jestes w milicji albo sm

  ojek1985ldz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Same konfitury widze donoszą w komentarzach,teskno za czerwonymi latami rozpasania za zagraniczne kredyty od Gierka.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A obecnie

  kontra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  to za jakie kredyty żyją jasnie panowie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  -CzaRna- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

  "komendant straży miejskiej nie może jednak wydać funkcjonariuszom polecenia, żeby wszystkich karali mandatami."- Nie może, ale wystarczy, że postraszy poobcinaniem pensji... Nikt prosto w oczy nie...rozwiń całość

  "komendant straży miejskiej nie może jednak wydać funkcjonariuszom polecenia, żeby wszystkich karali mandatami."- Nie może, ale wystarczy, że postraszy poobcinaniem pensji... Nikt prosto w oczy nie powie, że mają zakaz pouczania. Tak jak w Policji. Niby nic na głos, ale każdy wie o co chodzi... A wiadomo, że zawsze zwykłe pionki mają najgorzej w tego typu firmach. :/ zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapraszam do nas!

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

  Zapraszam SM na skwer między ulicą Gersona 5 i Gersona 3. O każdej porze dnia i nocy spotkacie tam psiarzy nie sprzątających po swoich zwierzętach, palących papierosy na placu zabaw i pobliskim...rozwiń całość

  Zapraszam SM na skwer między ulicą Gersona 5 i Gersona 3. O każdej porze dnia i nocy spotkacie tam psiarzy nie sprzątających po swoich zwierzętach, palących papierosy na placu zabaw i pobliskim przystanku tramwajowym i tabuny pieszych przechodzących nielegalnie przez tory tramwajowe. A od czasu do czasu również spożywających alkohol w miejscach publicznych. Bodajże przedwczoraj widziałem przed blokiem przy Gersona 1 kilku panów, którzy przed swoim mieszkaniem na parterze wystawili na trawnik stolik i krzesła i raczyli się tam piwkiem i zakąskami. Dlaczego policja i straż miejska nie pojawiają się w takich sytuacjach?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brzydze się

  starzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  przed 89 tacy konfidenci jak ty to w ormo dorabiali


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja popieram, popieram i jeszcze raz popieram

  łodzianin2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  No widzisz, a w demokracji nazywa się to obywatelską postawą i, jak widać po ilości plusów dla autora, jest zachowaniem wysoce pożądanym.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chyba raczej LODZIAnin

  czerwona strona miasta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  bo głowa w koło się kręci, gdzie nie spojrzysz konfidenci

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy nie!

  zocha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  powinni robić to co dziad i tato,tato przed przybyciem na ..... do zawodu.1963-68

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ścieżki rowerowe

  rowerrzzzysta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  A może czas zacząć wlepiać mandaty kierowcom parkującym swoje auta na ścieżkiach rowerowych? A może czas karać ludzi chodzących po ścieżkach? Kiedyś zwóciłem na to uwagę strażniczce miejskiej, jej...rozwiń całość

  A może czas zacząć wlepiać mandaty kierowcom parkującym swoje auta na ścieżkiach rowerowych? A może czas karać ludzi chodzących po ścieżkach? Kiedyś zwóciłem na to uwagę strażniczce miejskiej, jej odpowiedź brzmiała mniej więcej "ludzie są niereformowalni" :/zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rowerzyści

  arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  Może by tak wziąć się za rowerzystów jeżdżących po chodnikach i pojawiających się znikąd na przejściach dla pieszych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mandaty

  Gary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

  Ale jak przejeżdżają obok meneli, którzy chleją publicznie na Kilińskiego przy Poznańskiej, to udają że nie widzą, po co się szarpać jak nie można wypisać mandatu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRZEZ ŚWIAD. D.....................

  NO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  NIE ......... LECZ CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE SM

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRZEZ ŚWIAD. D.....................

  NO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  NIE ......... LECZ CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE SM

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam propozycję dla straży miejskiej.

  kolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  Jak chcecie szybko podreperować finanse to zapraszam codziennie na ul. Częstochowdską koło urzędu pracy. Tam co dzień po kilka, kilkanaście samochodów staje na zakazie zatrzymywania się....rozwiń całość

  Jak chcecie szybko podreperować finanse to zapraszam codziennie na ul. Częstochowdską koło urzędu pracy. Tam co dzień po kilka, kilkanaście samochodów staje na zakazie zatrzymywania się. Podciągniecie się w mandatach w moment.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo