Strażackie miasteczko w Manufakturze

  Strażackie miasteczko w Manufakturze

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Strażackie miasteczko w Manufakturze

  ©Łukasz Sobieralski / archiwum

  W sobotę na rynku łódzkiej Manufaktury stanie "Bezpieczny dom", czyli miasteczko, przygotowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Fundację Ogień Zabija.
  Strażackie miasteczko w Manufakturze

  ©Łukasz Sobieralski / archiwum

  Akcja ma uświadamiać niebezpieczeństwa związane z pożarami, a dorośli będą mogli wygrać czujki, ostrzegające przed dymem w domu. Wystarczy wypełnić kupon, wrzucić go do urny przed miasteczkiem i czekać na wyniki losowania. Strażacy podpalą także telewizor i pokażą, jak go ugasić.

  Dla dzieci również nie zabraknie atrakcji. Najmłodsi będą mogli pod nadzorem ratowników wspinać się po ściance, a mali zawodnicy, rywalizujący w czterech kategoriach wiekowych, poczują się jak strażacy za sprawą konkursu sprawnościowego. Ich zadaniem będzie jak najszybsze pokonanie toru przeszkód, na który złoży się m.in. przejście przez tunel, założenie stroju i hełmu strażackiego oraz bieg slalomem.

  Dzieciom rozrywki dostarczą animatorzy zabaw z teatru Sekret. Później wystąpi Magda Wasylik, uczestniczka programu "Must be the music" i "The Voice of Poland".

  Ponadto w miasteczku "Bezpieczny dom" pojawią się specjalistyczne wozy strażackie. Sobota w Manufakturze będzie wypełniona pokazami: psów ratowników, neutralizowania substancji ropopochodnych, gaszenia pożaru oleju na kuchni, uwalniania osoby uwięzionej we wraku samochodu oraz pierwszej pomocy.

  Wszystko w godz. 13 - 20. Akcja "Bezpieczny dom - czujka w każdym domu" jest kontynuacją ogólnopolskiej kampanii "Nie dla czadu".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziecięca Drużyna Pożarnicza

  Łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  A dlaczego nie napisaliście o najmłodszej drużynie w Polsce - Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Wieruszowa, która dwukrotnie zaprezentowała pokaz bojówki i musztry wykonanej perfekcyjnie. Warto...rozwiń całość

  A dlaczego nie napisaliście o najmłodszej drużynie w Polsce - Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Wieruszowa, która dwukrotnie zaprezentowała pokaz bojówki i musztry wykonanej perfekcyjnie. Warto było iść ich zobaczyć :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo