ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  Strefa Muzyki w Planetarium. Piękny głos gwiazdy w EC1

  Strefa Muzyki w Planetarium. Piękny głos gwiazdy w EC1

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Sopranistka Joanna Woś zaśpiewa w Planetarium

  Sopranistka Joanna Woś zaśpiewa w Planetarium ©Krzysztof Szymczak

  W łódzkim Planetarium w EC1 rozpoczyna się nowy projekt kulturalny, które będzie nosić nazwę Strefa Muzyki. Na początek wystąpi Joanna Woś.
  Sopranistka Joanna Woś zaśpiewa w Planetarium

  Sopranistka Joanna Woś zaśpiewa w Planetarium ©Krzysztof Szymczak

  Pierwszymi wydarzeniami cyklu będą dwa koncerty kameralne wzbogacone przygotowanymi specjalnie na tę okazję wizualizacjami, które będą wyświetlane na kopule Planetarium EC1. Koncerty odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (10-11 grudnia).

  Artystką zaproszoną do zainaugurowania cyklu została Joanna Woś, solistka łódzkiego Teatru Wielkiego. Sopranistka ma w repertuarze zarówno liczne partie operowe, jak Królowa Nocy w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Rozyna w „Cyruliku sewilskim” Gioachina Rossiniego, Olimpia w „Opowieściach Hoffmanna” Jacques’a Offenbacha czy tytułowa rola w „Annie Bolenie” Gaetana Donizettiego, jak i utwory koncertowe takie jak „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego, „Stabat Mater” Gioachina Rossiniego, „Requiem”, „Exultate Jubilate” i wybrane msze Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Msza cecyliańska” Charles-François Gounoda, „Requiem” Gabriela Fauré, „Carmina burana” Carla Orffa albo „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.
  Ma w dorobku również nagrania płytowe: w 2008 roku wraz z Kevinem Kennerem wzięła udział w nagraniu recitalu złożonego z arii pochodzących z osiemnastu oper Księcia Józefa Michała Poniatowskiego, a rok później wraz z Markiem Drewnowskim nagrała pieśni Fryderyka Chopina. W najbliższy weekend artystka wykona kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Reinholda Glière’a, Wojciecha Kilara, Heitora Villa Lobosa i Siergieja Rachmaninowa.

  Koncert w sobotę 10 grudnia rozpocznie się o godz. 19, a w niedzielę 11 grudnia o godz. 18. Oba odbędą się w Planetarium EC1 w Łodzi (ul. Targowa 1/3).

  Bilety kosztują 65 zł. Można je zarezerwować i zakupić poprzez witrynę internetową PlanetariumEC1.pl lub w kasach instytucji. a

  Zobacz też: David Garrett w łódzkiej Atlas Arenie pierwszy raz w Polsce

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo