Strefa rodzica powstanie w Centrum Zdrowia Matki Polki

  Strefa rodzica powstanie w Centrum Zdrowia Matki Polki

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rodzice małych pacjentów będą mogli nocować w szpitalu

  Rodzice małych pacjentów będą mogli nocować w szpitalu ©Krzysztof Szymczak

  Łódź będzie trzecim miastem, po Białymstoku i Lublinie, w którym w szpitalu dziecięcym powstanie tzw. strefa rodzica, czyli przestrzeń, ułatwiająca rodzicom przebywanie w szpitalu z chorymi dziećmi.
  Rodzice małych pacjentów będą mogli nocować w szpitalu

  Rodzice małych pacjentów będą mogli nocować w szpitalu ©Krzysztof Szymczak

  Do III edycji projektu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" wytypowano klinikę gastroenterologii i pediatrii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

  - Powstająca w Łodzi strefa rodzica umożliwi opiekunom chorych dzieci dłuższe przebywanie z nimi. Ma też promować ideę uczestnictwa rodziców w opiece nad małymi pacjentami nawet w szpitalu - tłumaczy Katarzyna Łukawska, koordynator projektu.


  Jak będzie wyglądała łódzka strefa rodzica?

  Szpitalny magazyn zostanie zamieniony w kącik zabaw i miejsce przyjazne rodzicom. Gruntowny remont przejdzie szpitalna świetlica. Łazienka zostanie odnowiona i przystosowana dla osób niepełnosprawnych, a na odświeżonym korytarzu staną wygodne kanapy. Strefa rodzica zostanie zaopatrzona w składane łóżka, z których będą mogli korzystać rodzice, nocujący w szpitalu.

  - Jestem bardzo mile zaskoczona, że sprawy związane z pediatrią i problematyką rodzinną zostały zauważone. Dotychczas warunki dla rodziców odwiedzających dzieci i przebywających z nimi były skromne. Cieszę się, że będziemy mogli to zmienić - mówi kierownik kliniki, dr n. med. Elżbieta Czkwianianc.

  Strefa rodzica ma zachęcać opiekunów małych pacjentów do dłuższych pobytów w szpitalu. Według badań, przeprowadzonych na Uniwersytecie Trinity College, hospitalizacja najmłodszych pacjentów skraca się nawet o 31 proc. dzięki stałej obecności rodziców.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo