MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci Politechniki Łódzkiej reprezentowali Polskę w światowym finale konkursu Microsoft Imagine Cup w Seattle

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Drużyna Wavy reprezentująca Polskę w Seattle. Teraz przed  studentami poszukiwanie inwestorów do swojego pomysłu...
Drużyna Wavy reprezentująca Polskę w Seattle. Teraz przed studentami poszukiwanie inwestorów do swojego pomysłu...
Czterech studentów Politechniki Łódzkiej, ich opiekun naukowy z PŁ oraz piąty student - z Uniwersytetu Warszawskiego - stworzyli drużynę, która wygrała krajowy finał konkursu Microsoft Imagine Cup, awansując do jego międzynarodowego etapu w Seattle.

Konkurs informatycznego giganta z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych to rywalizacja dla studentów tworzących start-upy, czyli biznesowe projekty z branży IT (technologii informatycznych). W jego eliminacjach krajowych co roku bierze udział kilkanaście tysięcy studentów, zaś drużyna oparta głównie na studentach PŁ - reprezentująca Polskę w finale światowym - była jedną z 49, które 22 lipca wyjechały do Seattle.

Zespół Wavy stworzył projekt urządzenia przekazującego do smartfonowej aplikacji o tej samej nazwie (i do „chmury” danych) informację o aktualnym położeniu nurka - co, zdaniem studentów, przekłada się na jego poprawę poczucia bezpieczeństwa pod wodą.
- „Dodatkową funkcją będzie możliwość wysłania sygnału SOS do osoby korzystającej obecnie z aplikacji. Ponadto trasa, którą pokonuje nurek będzie dodatkowo sprawdzana. Jeśli nurek nie będzie zmieniał swojej pozycji zostanie pokazana stosowna informacja o zagrożeniu” - wyjaśnia w opisie swojego projektu zespół Wavy.

Czy pomysł adresowany do nurków zachwycił jury w Seattle? Politechnika Łódzka donosi, że Wavy znalazł się w czołowej szóstce projektów studenckich o tematyce Big Data na świecie (czyli bazujących na przetwarzaniu wielkich zbiorów danych). Choć nagrody Imagine Cup oraz awansu do najlepszej trójki rywalizacji Microsoftu nie udało się zdobyć. Zespół Wavy pracował nad swoim konkursowym projektem w składzie: Jakub Wujek, Michał Andrzejczak, Marcin Lenarczyk, Damian Perydzeński (studenci z Politechniki Łódzkiej) oraz Artur Seliga (z Politechniki Warszawskiej). Mentorem zespołu jest dr inż. Jarosław Andrzejczak z PŁ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki