Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Studniówki i żałoba. Chaos z terminami zabaw łódzkich liceów ogólnokształcących

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Ci, którzy bawili się w zeszły weekend, mogą mówić o sporym szczęściu...
Ci, którzy bawili się w zeszły weekend, mogą mówić o sporym szczęściu... Krzysztof Szymczak
Komitety studniówkowe w zamieszaniu negocjują terminy zabaw części łódzkich szkół – pierwotnie wyznaczone na nadchodzący weekend. Według wstępnych informacji, dniem żałoby narodowej po zabójstwie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, miała być sobota (19 stycznia). Ale, gdy pierwsze zmiany terminów w najpopularniejszych lokalach aglomeracji zostały już ustalone, okazało się, że żałoba ostatecznie obowiązuje od piątku (godz. 17) do soboty (godz. 19). Zatem późnym wieczorem 19 stycznia wypada już się bawić, dobę wcześniej – raczej nie...

Według naszych informacji, operator najpopularniejszych lokalizacji w aglomeracji łódzkiej (Biały Pałac i Czarny Staw) prowadził w środę (16 stycznia) negocjacje z ok. 5 szkołami. Podane niżej – przykładowe – ustalenia (lub ich brak) obowiązywały tego dnia późnym popołudniem.

Wyznaczenie początku żałoby na piątkowy wieczór zaskoczyło m.in. XXXII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, które 18 stycznia zaplanowało zabawę w Czarnym Stawie. Trwają negocjacje.

Także II LO w Łodzi miało się bawić w piątek – w Białym Pałacu. Nowa data to środa (23 stycznia). – Rozważaliśmy zmianę już wtedy, gdy była mowa o obowiązywaniu żałoby tylko 19 stycznia. Przecież formalnie weszłaby wtedy w życie o godz. 00:00 z piątku na sobotę. Zatem część balu po północy nałożyłaby się wtedy na żałobę... - zauważa Dariusz Jędrasiak, wicedyrektor II LO.

XIII LO w Łodzi zdążyło już zrezygnować z dawno zarezerwowanego na sobotę terminu w Czarnym Stawie – zanim okazało się, że 19 stycznia wieczorem żałoba już nie obowiązuje... Według informacji, które uzyskaliśmy wieczorem od uczniów, studniówkę przełożono na czwartek (24 stycznia).

W najpopularniejszych lokalizacjach studniówki rezerwuje się nawet z 2-letnim wyprzedzeniem, zatem wyznaczenie nowych – weekendowych – terminów w sezonie jest praktycznie niemożliwe...
Większość studniówek to imprezy na kilkaset osób, z zamówionym łańcuchem dostaw do lokalu, specjalnymi życzeniami dotyczącymi np. tortów. Poza tym uczennice mają wyznaczone zabiegi kosmetyczne, a część grup maturzystów dojeżdża na zabawy wynajętymi na konkretne godziny limuzynami.

Co słychać w regionie?

W sobotę na balach studniówkowych będą się bawić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu, ZSP nr 2 w Łowiczu, łowickiego liceum pijarskiego oraz ministerialnej szkoły rolniczej w Zduńskiej Dąbrowie. Z naszych informacji wynika, że wszystkie one odbędą się zgodnie z planem.
- Nie będzie z tym problemu, gdyż żałoba kończy się o godz. 19, a my rozpoczniemy chwilę po – informuje Dariusz Żywicki, dyrektor ZSP nr 1 w Łowiczu. Podobnie jest w szkołach pijarskiej i rolniczej. Jedynie uczniowie ZSP nr 2 mieli rozpocząć bal o godz. 18, ale z powodu żałoby narodowej został on przesunięty o godzinę.

współpraca: Rafał Klepczarek

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki