Stuletnie tory tramwajowe w Zgierzu będą remontowane

  Stuletnie tory tramwajowe w Zgierzu będą remontowane

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Dziennik Łódzki

  W lutym zawieszono kursowanie tramwajów do Zgierza i Ozorkowa. Połączenia tramwajowe z Łodzi do Zgierza mają być przywrócone w 2020 roku, po remoncie
  1/2
  przejdź do galerii

  W lutym zawieszono kursowanie tramwajów do Zgierza i Ozorkowa. Połączenia tramwajowe z Łodzi do Zgierza mają być przywrócone w 2020 roku, po remoncie torów i trakcji. ©archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wyremontowane zostaną tory tramwajowe od granic Zgierza przy pętli na Helenówku do Kuraka. To linia o długości blisko 2 km. Zgierz pozyskał 8,8 mln zł z UE na inwestycję o wartości 12,7 mln zł. Będzie to kompleksowy remont torów, sieci trakcyjnej, węzłów przesiadkowych i przystanków. Wzdłuż torów zostanie zbudowana droga rowerowa. Prace mają trwać do końca przyszłego roku.
  Istniejące torowisko tramwajowe było zbudowane ponad 100 lat temu. Nigdy nie było kompleksowo remontowane, a wykonywano na jedynie bieżące naprawy. W zeszłym roku prezydent Zgierza podjął decyzję o pozyskaniu środków na remont najbardziej zdegradowanego odcinka od granic miasta przy pętli na Helenówku do Kuraka.

  Po wielu miesiącach starań Zgierz dostał informację o pozytywnej ocenie merytorycznej wniosku o dofinansowanie remontu infrastruktury tramwajowej.
  Oznacza to, że miasto pozyskało 8 776 250 zł na remont wysłużonej infrastruktury tramwajowej. Środki te wystarczą na przebudowę niemal dwukilometrowego odcinka torowiska i sieci trakcyjnej. Ponadto przy węzłach przesiadkowych komunikacji zbiorowej powstanie system rowerowy „Bike & Ride” wraz z towarzyszącą infrastrukturą służącą obsłudze pasażerów (50 stanowisk), parkingi dla samochodów „Park & Ride” przy krańcowych przystankach lub węzłach przesiadkowych komunikacji zbiorowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą służącą obsłudze pasażerów – również 50 miejsc postojowych. Środki wystarczą też na wybudowanie drogi dla rowerów, która podniesie jakość komunikacji na terenie Zgierza.  Polska - Portugalia w Lidze Narodów!

  Życzenia dla nauczycieli

  Wiersze na dzień nauczyciela

  Horoskop na dziś

  Polska - Włochy już w niedzielę

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A nie lepiej zainwestować w częstsze kursy w ŁKA?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Tak pytam?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo