Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

  Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
  Co się działo...
  Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

  Piątek  Opowiedz nam o człowieku wielkim, wyjątkowym, porywającym serca innych. Opowiedz o jego życiu, bohaterstwie i charyzmie - zaapelowała do czytelników „Gazeta Wyborcza”, ogłaszając konkurs z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wezwanie zilustrowała na Facebooku fotografią strzelca w niemieckim bombowcu. Pomyłkę obśmiali internauci: „To dopiero superbohater naszej Ojczyzny! Pewnie strzelał we wrześniu 1939 roku ślepakami!”. Redakcja przeprosiła, zdjęcie wycofała. Bo już Seneka wiedział, że mylić się jest rzeczą ludzką, trwanie w błędzie - głupotą.

  *

  Portugalski parlament zatwierdził używanie marihuany do celów medycznych. Lekarz przepisze marihuanę lub preparat z niej wytworzony tylko wtedy, gdy konwencjonalne terapie okażą się nieskuteczne lub wywołują niepożądane skutki. Natomiast w Kanadzie już wkrótce „marychę” będzie można bezkarnie wciągać jak papierosy.

  Sobota  Poseł PiS Edward Siarka uważa, że Sejm ma za mało samochodów z kierowcami do dyspozycji posłów, co pozwala jedynie na dojazd na dworzec i lotnisko. „To paraliżuje naszą pracę. Przyjeżdżam z terenu i nie mogę wyjechać na miasto samochodem (…). Dość tych ograniczeń!” - cytuje posła „Fakt”. Ponieważ Siarka był wcześniej wójtem gminy Raba Wyżna, może do niego jeszcze nie dotarło, że w stolicy funkcjonuje komunikacja miejska. Poza tym, panie pośle, można jeszcze per pedes, czyli na własnych nogach.

  Niedziela  Francja. W supermarkecie Leclerc w La Seyne kobieta z okrzykiem „Allahu akbar!” zaatakowała nożem klienta i pracownika sklepu - donosi „Nice Matin”. Zauważmy, że w Polsce taki atak nie byłby możliwy, bo ta niedziela nie była handlowa.

  *

  Jakub Stefaniak, kandydat PSL na prezydenta stolicy, nie zamierza wyburzyć Pałacu Kultury, ale chce go obłożyć mchem. - To jest mech, który pochłania ten cały syf, który jest w powietrzu - tłumaczył w Radiu Zet.

  Poniedziałek  Senator Jan Filip Libicki opuścił PO. Jak twierdzi, „w geście solidarności z trojgiem posłów, którzy w styczniu zostali wykluczeni z partii”. Libicki jest typowym politycznym Jasiem Wędrowniczkiem. Zanim został członkiem PO, był równie gorliwym wyznawcą idei głoszonych przez: ZChN, PP, PiS, Polska Plus i PJN. Gdzie teraz wyląduje? Może w nowej partii Petru? Otrzyma legitymację partyjną z numerem 4.

  Wtorek  Polska przegrała z Senegalem 1:2. Senegalczycy nie grali dobrze. Polacy jeszcze gorzej. Mimo wszystko kibice pocieszają się, że nasi byli lepsi: strzelili dwa gole, a Senegalczycy tylko jednego!

  Środa  Parlament węgierski poprawił konstytucję: na Węgrzech nie wolno się osiedlać obywatelom innych krajów, jeśli nie mają prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się. Za finansową i organizacyjną pomoc nielegalnym imigrantom ma grozić kara do roku więzienia. Czy cela dla miliardera Sorosa jest już przygotowana?

  Czwartek  Od soboty 22 czerwca do niedzieli 2 września bramki na autostradzie A1 będą otwierane w razie większych zatorów. Miłego urlopu nad Bałtykiem!

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Suwerennik

  ulice nasze,latarnie wasze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  W ramach pewnej rekompensaty za solidarną bandycką transformację własnościową gdzie niesolone cugowate, benbnowe kluczyki otrzymały narodowy majątek, bądź pozwolono im, ich potomkom zalegalizować...rozwiń całość

  W ramach pewnej rekompensaty za solidarną bandycką transformację własnościową gdzie niesolone cugowate, benbnowe kluczyki otrzymały narodowy majątek, bądź pozwolono im, ich potomkom zalegalizować szmalcowniczy, szabrowniczy, przemytniczy, bandycki majątek by wykreować bogatą klasę średnią i bardzo , bardzo bogatą wyższą, nową sól ziemi solidarnej a która dziś jako najbogatsi, najznamienitsi obywatele mają stacje telewizyjne, radiowe, banki, piramidki,kasyna, autostrady, węgiel, benzynę, spirytus.... wille i pałace za setki milionów to w ramach rekompensaty dla narodu uchwalić nowy dzień tygodnia, taki Suwerennik + .W co drugą wolną niedzielę gdzie naród mógłby się kreować na średnio bogatą podklasę średnią, czyli grabić siebie wzajemnie, kto silniejszy ten więcej się nachapie. I to by była jakaś solidarna sprawiedliwość - teraz nie tylko najlepsi z najlepszych solidarnych i najbogatsi z najbogatszych byliby w domyśle bandziorami ale faktycznie bandycki byłby cały kraj czym prześcignęlibyśmy największe gangsterskie demokracje.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo