MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces Natalii Muchy z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport w Łodzi

Natalia Mucha z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport w Łodzi została brązową medalistką mistrzostw Polski juniorek w boksie.

Relacjonuje trener Bogdan Szuba: W Ciechocinku odbywał się turniej mistrzowski najlepszych zawodniczek i zawodników polskich w wieku 17-18 lat. Turniej zorganizowany został przez miejscowy klub "Potężnie" oraz Polski Związek Bokserski. Do Mistrzostw Polski zgłosiło się łącznie aż 300 zawodników i zawodniczek z kraju. Naszą sekcję bokserską reprezentował Oskar Bojanowski w wadze do 60kg i Natalia Mucha w wadze do 54kg. Oboje na co dzień trenują i uczą się w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport w Łodzi.
W pierwszy dzień mistrzostw już w niedzielę odbyło się losowanie. Niestety dla nas nie było korzystne, gdyż Oskar Bosakowski w pierwszej walce trafił na kadrowicza Igora Sułka trzykrotnego Mistrza Polski i dwukrotnego medalistę Mistrzostw Europy. Szybko rozprawił się z naszym zawodnikiem i Oskar po pierwszej walce odpadł z turnieju.

Dużo lepiej losowanie wypadło dla naszej zawodniczki wagi koguciej. Natalia Mucha w pierwszej walce rękawice skrzyżowała z Zuzanną Leśniak z woj. małopolskiego, pokonując pewnie swoją rywalkę 5:0. W kolejnym dniu mistrzostw Polski Natalia trafiła na Oliwię Ryczyło z woj. podlaskiego i również pewnie wygrała swój pojedynek, po którym zameldowała się w strefie medalowej. W czwartek Natalia Mucha w walce o wejście do ścisłego finału weszła między liny, a na drodze stanęła Laura Wiatr z woj. śląskiego. Niestety Natalia przegrała pojedynek zdobywając brązowy medal. Laura Wiatr w walce finałowej pokonała jednogłośnie na punkty Kornelię Poliwczak z Grudziądza zdobywając złoty krążek. Natalia szła jak burza pokonując dzień po dniu swoje przeciwniczki.
Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza bokserska w Polsce, w której biorą udział praktycznie wszystkie kadrowiczki i zdobyć medal jest bardzo ciężko, tak jak Puchar Polski, w którym Natalia Mucha w 2023r zdobyła srebrny medal.

Również przygotowania też były ciężkie dla Natalii - musiała sparować z chłopakami i przygotowywała się dwa razy dziennie, a w przygotowaniach pomagał jej nasz trener współpracujący Andrzej Bondarczuk, z którym Natalia spędzała bardzo dużo czasu na sali treningowej. Nieraz schodziła z płaczem, ale wracała i wierzyła, że tylko ciężką pracą może zdobyć medal.
Prosto z Ciechocinka wybraliśmy się do naszej szkoły na zakończenie roku szkolnego, by Natalia mogła odebrać świadectwo i nagrodę dla Najlepszego Sportowca szkoły, a nagrodę wręczyły nasze panie dyrektorki Izabela Rześniowiecka-Walter i Ewelina Kubicka.
Po kilku dniach odpoczynku już 27 czerwca wyjeżdżamy na obóz sportowy w góry, by ładować akumulatory na nowy sezon by po wakacjach wystartować w kolejnych imprezach mistrzowskich, takich jak Puchar Polski U-15 U - 17, czy też Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - kończy trener Bogdan Szuba.