Sukces studentów łódzkiej Szkoły Filmowej na festiwalu w...

  Sukces studentów łódzkiej Szkoły Filmowej na festiwalu w Maroku

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sukces studentów łódzkiej Szkoły Filmowej na festiwalu w Maroku

  ©Szkoła Filmowa w Łodzi

  Udał się wyjazd studentów Szkoły Filmowej w Łodzi ze spektaklem dyplomowym „Pomysłowe mebelki z gąbki” na festiwal teatralny w Maroku. Wracają bowiem z czołowymi nagrodami.
  Sukces studentów łódzkiej Szkoły Filmowej na festiwalu w Maroku

  ©Szkoła Filmowa w Łodzi

  Na IV Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych FIESAD w Rabacie (Maroko) nagrodę indywidualną za najlepszą kreację aktorską odebrała Ksenia Tchórzko, studentka IV roku Wydziału Aktorskiego za role w spektaklu dyplomowym „Pomysłowe mebelki z gąbki” w reżyserii Mariusza Grzegorzka, nagroda specjalna Jury Festiwalu przypadła zaś całemu zespołowi spektaklu „za sugestywną kreację zespołową i wyrafinowane połączenie śpiewu, ruchu scenicznego i ekspresji aktorskiej tworzące razem mistyczne doświadczenie teatralne”.

  „Pomysłowe mebelki z gąbki” - prezentowane w Tabacie pod anglojęzyczną wersją tytułu: „Fever” - był jedynym polskim spektaklem w programie tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu FIESAD w Rabacie, była to zarazem pierwsza zagraniczna prezentacja spektaklu po listopadowej premierze w łódzkim Teatrze Studyjnym.

  W obsadzie przedstawienia znaleźli się: Izabela Dudziak, Mateusz Grodecki, Faustyna Kazimierska, Karol Nowiński, Piotr Pacek, Anna Paliga, Zuzanna Puławska, Robert Ratuszny, Aleksandra Skraba, Michał Surosz, Ksenia Tchórzko, Filip Warot i Elżbieta Zajko. Mariusz Grzegorzek jest nie tylko reżyserem spektaklu, ale również autorem dramaturgii i scenografii. Kostiumy zaprojektował Tomasz Armada, muzykę skomponował Leszek Kołodziejski, opiekę wokalną sprawowała Izabela Połońska, a choreografię przygotował Mateusz Rzeźniczak.

  Warto przypomnieć, że nie była to pierwsza obecność i sukcesy spektaklu dyplomowego łódzkiej uczelni na marokańskim festiwalu - w 2016 roku w programie wydarzenia mieścił się spektakl „Diabeł, który…”, także w reżyserii Mariusza Grzegorzka, który z Rabatu wrócił z wyróżnieniami: nagrodę dla najlepszego aktora odebrał wówczas Maciej Musiałowski (w spektaklu Huw Prosser), nagrodę za poszukiwania teatralne, pomysły interpretacyjne oraz koncepcję plastyczną - Mariusz Grzegorzek. W ubiegłym roku reprezentacją Szkoły i Łodzi było przestawienie „Przebudzenie wiosny”, wyreżyserowane przez Kubę Kowalskiego. Spektakl powtórzył sukces poprzednika - zespół zdobył aż trzy nagrody: za rolę żeńską dla Karoliny Bruchnickiej, za reżyserię dla Kuby Kowalskiego i za scenografię dla Agaty Skwarczyńskiej.

  Najbliższe pokazy spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki” w Teatrze Studyjnym w Łodzi - 7 i 8 grudnia.

  Najsmaczniejsze potrawy wigilijne - przepisy

  Najlepsze życzenia SMS na Boże Narodzenie i Nowy Rok

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo