Sukcesy Zofii Tomczyk z klubu Pegaz Opoczno. Biega jak Sofia Ennaoui

Zofia Tomczyk biega prawie jak Sofia Ennaoui, w czym duża zasługa trenera Marka Grabolusa.
Lekkoatletyka. W Toruniu odbywały się finały ogólnopolskiego cyklu Lekkoatletyka Dla Każdego, podczas którego startowała zawodniczka klubu Pegaz Opoczno Zofia Tomczyk.

Zofia Tomczyk w biegu na 300 m w kategorii U13 zajęła pierwsze miejsce. W tych samych zawodach pierwsze miejsca zajęli ponadto: w biegu na 60 m Hanna Piątkowska (MOSiR Sieradz, trener Marcin Gabrysiak), w biegu 60 m przez płotki Mateusz Wośko i Anna Olczyk (oboje Czempion Bełchatów, trener Dariusz Rybarczyk), pchnięcie kulą Mikołaj Gajda (MKS Aleksandrów Łódzki, trener Artur Belter).
Zofia Tomczyk kilka dni później wystąpiła w V finale krajowym halowych czwartków lekkoatletycznych w Spale, bijąc halowy rekord z czasem 42,76. Wynik ten jest najlepszym w Polsce wynikiem na 300 m w hali w jej kategorii wiekowej.
Nie dość sukcesów zdolnej Zofii. Podczas halowych mistrzostw województwa łódzkiego w LZS dziewczynka zdobyła trzy złote medale na 60m, 200m i skoku w dal zdobywając potrójne mistrzostwo województwa.
Trenerem Zofii Tomczyk jest Marek Grabolus.